خانه / فیلم و سینما / دنیرو در تلویزیون جادوگر می‌شود
تبلیغات

دنیرو در تلویزیون جادوگر می‌شود

دنیرو در تلویزیون جادوگر می‌شودReviewed by My on May 29Rating:
جادوگر دروغ‌ها زندگی یکی از بزرگترین کلاهبرداران قرن را به تصویر می‌کشد
 رابرت دنیرو در تازه‌ترین کار هنری خود پای خویش را داخل کفش‌های برنی مادوف می‌کند و با این کار، راهی دنیای تلویزیون می‌شود.
 
 این بازیگر و فیلمساز قدیمی سینما که تا به حال همکاری زیادی با رسانه تلویزیون نداشته، در یک اقدام غیرمنتظره برای شبکه اچ‌بی‌او یک فیلم سینمایی تلویزیونی را تهیه می‌کند.
شرکت فیلمسازی تریپکا پروداکشنز که متعلق به دنیرو است، فیلم سینمایی «جادوگر دروغ‌ها» را با همکاری شبکه کابلی اچ‌بی‌او تهیه خواهد کرد.
این فیلم براساس قصه کتاب جنجالی و پرخواننده «جادوگر دروغ‌ها: برنی مادوف و مرگ اعتماد» ساخته می‌شود.
این کتاب که با نگاهی به رویدادهای واقعی نوشته شده ، ماه گذشته روی پیشخوان کتابفروشی‌ها قرار گرفت و با استقبال فراوان دوستداران کتاب روبه‌رو شد.
منتقدان ادبی هم این کتاب و نویسنده آن دایان هنریک را تحسین کردند و در همان زمان پیش‌بینی کردند که یکی از دو صنعت سینما و تلویزیون، خیلی سریع امتیاز تولید نسخه هنری آن را خریداری خواهند کرد.
این اتفاق در کمتر از یک ماه رخ داد و دنیرو که همیشه در کارهای هنری خود گوشه چشمی به مسائل و مشکلات اجتماعی داشته، آن را برای تولید یک فیلم تلویزیونی انتخاب کرد.
هنوز معلوم نیست تهیه‌کنندگان این فیلم تلویزیونی، امتیاز برگردان هنری آن را به چه قیمتی خریداری کرده‌اند. تحلیلگران تلویزیونی حدس می‌زنند خود دنیرو یکی از نقش‌های اصلی این فیلم تلویزیونی را بازی خواهد کرد، ولی او هنوز به صورت رسمی این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است.
برنی مادوف با نام کامل برنارد لاورنس مادوف متولد سال ۱۹۳۸اهل اقتصاد و یک مشاور سرمایه‌گذاری سرشناس است که در سال ۲۰۰۹ متهم شد بخش مهمی از سرمایه‌گذاری گروهی از سرمایه‌گذاران اقتصادی را صرف کارهای شخصی خود کرد.
به گفته مالباختگان، او با سوءاستفاده از عنوان‌های دولتی، میلیون‌ها دلار پول بی‌زبان را به جیب زد. تحقیقات ماموران دولتی به این نتیجه رسید که مادوف فعالیت‌های خلاف خود را از دهه ۷۰ میلادی شروع کرد و در طول این سال‌ها، کسی نتوانسته بود پی به اقدامات واقعی غیرقانونی او ببرد.
رسانه‌های گروهی از این شهروند نیویورکی به‌عنوان یک کلاهبردار حرفه‌ای و پیچیده اسم می‌برند. دادگاه نیویورک مادوف را به زندان حبس ابد محکوم کرد و وکیل او درخواست کرد این مدت زمان به دلیل سن بالای وی به ۷ سال کاهش یابد.
از سال ۲۰۰۸ که بحران شدید اقتصادی وال‌استریت شروع شد و دامنه آن در سطح بین‌المللی گسترش یافت، نام مادوف در محافل اقتصادی پیچید.
از اولین روزهایی که نام، عکس و خبرهای مادوف در رسانه‌های گروهی چاپ شد، مسوولان شبکه اچ‌بی‌او درباره ساخت فیلمی در ارتباط با زندگی او خبر دادند. ولی آنها هیچ فیلمنامه آماده‌ای نداشتند و کسی هم حاضر به نگارش یک فیلمنامه اصیل در ارتباط با او نبود. پس از انتشار کتاب هنریک درباره مادوف، مسوولان اچ‌بی‌او متوجه علاقه دنیرو هم به این پروژه مشخص شدند.
آنها از همکاری این بازیگر با فیلم تلویزیونی خود استقبال کردند، زیرا بر این باور هستند که حضور و همراهی دنیروی کهنه‌کار با این فیلم باعث موفقیت و محبوبیت بیشتر آن در دنیای تلویزیون و تماشاگران آن می‌شود.
شبکه اچ‌بی‌او قبل از این هم فیلم‌هایی تلویزیونی در ارتباط با بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ تهیه کرده و دنیرو با عنایت به این نکته، احساس می‌کند فیلم «جادوگر دروغ‌ها» می‌تواند تبدیل به یکی از بهترین‌ کارهای تلویزیونی امسال شود.
شبکه اچ‌بی‌او ماه قبل فیلم تلویزیونی «برای سقوط بسیار بزرگ است» را به روی آنتن فرستاد که مضمون آن درباره این بحران اقتصادی است.
منتقدان تلویزیونی، دنیرو را بهترین گزینه برای ایفای نقش مادوف می‌‌‌دانند و می‌گویند این بازیگر همیشه شیفتگی خود برای ایفای نقش شخصیت‌های غیرمتعارف و عجیب و غریب را به نمایش گذاشته است.
به اعتقاد ‌آنها مادوف با کارهایی که کرده، به دنیرو امکان می‌دهد تا در جلوی دوربین تلویزیون یکی از بهترین بازی‌های خود را به نمایش بگذارد و زوایا و جنبه‌های تاریک و ناشناخته شخصیت این مرد را مورد بحث و بررسی قرار دهد.
دنیرو قبل از این هم در دنیای سینما در چند فیلم با مضمون واقعگرا و گنگستری، به ایفای نقش تعدادی از آدم‌های غیرمتعارف واقعی پرداخت و منتقدان سخت‌گیر سینمایی را به تحسین واداشت.
هنوز کارگردانی برای فیلم تلویزیونی انتخاب نشده است، ولی منابع نزدیک به دنیرو می‌گویند او قصد دارد از یکی از فیلمسازان سرشناس عالم سینما برای کارگردانی این کار تلویزیونی دعوت به همکاری کند.
به گفته آنها، دنیرو با «جادوگر دروغ‌ها» می‌خواهد همان راهی را طی کند که آل ‌پاچینو همکار قدیمی او رفته و توانسته در دنیای تلویزیون هم لقب یکی از بهترین‌ها را بگیرد.
برعکس پاچینو که چندین سال است هرچند وقت یک بار در یک کار تحسین شده تلویزیونی ایفای نقش می‌کند، دنیرو هنوز روی خوش به صفحه کوچک تلویزیون نشان نداده است.
از سال ۱۹۷۳ که این بازیگر با «پایین ‌شهر» مارتین اسکورسیزی به صورت یک چهره مطرح سینما در آمد، وی در تعداد زیادی فیلم موفق و پرسروصدا بازی کرده ولی هیچ‌وقت به سمت تلویزیون نیامده است.
 

۳۰۲

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا