خانه / تلویزیون / چند عکس دیدنی و منتشر نشده از مختارنامه با حاشیه نویسی رضا کیانیان…
تبلیغات

چند عکس دیدنی و منتشر نشده از مختارنامه با حاشیه نویسی رضا کیانیان…

چند عکس دیدنی و منتشر نشده از مختارنامه با حاشیه نویسی رضا کیانیان... Reviewed by عسل دولتیاری on Aug 18Rating:
مرور خاطرات مختارنامه از نگاه و قلم کسی که خودش یکی از جذابترین شخصیتهای این پروژه بوده، برای همه خواندنی است.
 
در شماره جدید ماهنامه رونا، رضا کیانیان، بازیگر این سریال، چرخی مبسوط در عکسهای عکاس این پروژه، مسعود پاکدل زده است و از میان آنها، درباره تعدادی که خاطره‌انگیزتر از بقیه بوده، یادداشت‌هایی نوشته است. حاصل نگاه شیرین رضا کیانیان، یادی خواندنی از «مختارنامه» شده است. روایتی متفاوت از حضورش در صحنه و پشتصحنه «مختارنامه» که با قلم خاص خودش به آن جان داده. در همین شماره ماهنامه رونا میزگردی با حضور صابر ابر و نگار جواهریان و بهرام توکلی، بازیگران و کارگردان فیلم «اینجا بدون من»، پرونده بازسازی سریال «قصه-های مجید» همراه با گفت‌وگوی هوشنگ گلمکانی با کیومرث پوراحمد و همچنین گزارشی از جلسه بررسی فیلم بریتانیایی «تنگ ماهی» با حضور سعید قطبی‌زاده و عبدالرضا کاهانی را خواهید خواند. بخش‌هایی از یادداشت‌های اختصاصی رضا کیانیان را به همراه عکس‌های منتشرنشده «مختارنامه» بخوانید و ببینید که خالی از لطف نیست.
– زخم و سوختگی زیاد داشتیم. این یک نمونه از سوختگیهاست که روی صورت مظفر مقدم کارسازی شده بود و حالا بعد از تمام شدن فیلمبرداری توسط یاور اسکندری از روی صورت بازیگر برداشته میشود. این قطعات هر روز ساخته و هر روز کار گذاشته و بعد از هر روز کاری دور انداخته می‌شدند و فردا روز از نو و روزی از نو! کار گذاشتن این قطعات روندی طولانی دارد. باید روی صورت چسبانده شده، بعد رنگ‌آمیزی و بعد لبه گیری شوند که معلوم نشود چسبانده شده اند و هر ساعت دوباره و چند باره تعمیر و نگهداری شوند….
۲- این منم (رضا کیانیان) باور کنید. عبدالله اسکندری دارد از صورت من قالبگیری می‌کند. برای ساختن قطعاتی که باید روی صورت کار گذاشته شود باید از کل صورت قالبگیری شود و بعد سرویس بازیگر ساخته شود و از روی آن قطعات طراحی و ساخته شود. سر همه ما در کارگاه استاد موجود بود!

۳- برویم سراغ جن و پری‌هامان. اینها بخشی از دیوها و اجنه‌هایی هستند که سرشان بر دیوار است و به موقع یک بازیگر آنها را می پوشد و بازی می کند. خیلی دیگر هم هستند. روی دیوارهای دیگر. اما این گوشه سمت چپ، نه دیو است و نه جن؛ بهرام رادان است که آمده سری به ما بزند. خیلی از بروبچه‌های سینما می آمدند برای احوالپرسی…
 
۴- برای درآوردن عبدالله زبیر چندین بار گریم روی صورت من انجام شد؛ شکلهای مختلف. اما هیچکدام به دل من و میرباقری و عبدالله اسکندری ننشست. ۱۵ روز از صبح تا غروب سر صحنه و توی اتاق گریم زیر دستان استاد شکلهای مختلف را امتحان می‌کردیم، بحث می‌کردیم و تمام جزئیات را مرور می‌کردیم. تا روزی به ذهن من رسید که دماغم کج باشد. چیزی بود که تفاوتی داشت. به میرباقری گفتم این دماغ کج به خاطر این است که هر وقت به آن نگاه می‌کنم راه راست را می یابم. خندیدیم و قطعه ساخته و نصب و پذیرفته شد. توی چشمهایم لنز خاکستری گذاشتند و دو قطعه هم زیر چشمهایم کار گذاشته شد و یک ریش به همراه یک سبیل خیلی کوتاه…
 

۵۱۱

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا