خانه / تلویزیون / بابک کائیدان ـ نویسنده «سقوط یک فرشته‌»: قصه‌ی ما قابل پیش‌بینی نیست
تبلیغات

بابک کائیدان ـ نویسنده «سقوط یک فرشته‌»: قصه‌ی ما قابل پیش‌بینی نیست

بابك كائيدان ـ نويسنده «سقوط يك فرشته‌»: قصه‌ي ما قابل پيش‌بيني نيستReviewed by اینفوفا on Aug 27Rating:

بابک کائیدان ـ یکی از سه نویسنده‌ی «سقوط یک فرشته» ـ معتقد است: داستان این سریال ماورایی قابل پیش‌بینی نیست و سعی شده ایرادهای مربوط به سریال‌هایی از این دست در آن دیده نشود.

این نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، عنوان کرد: «سقوط یک فرشته» یک مجموعه ۳۰ قسمتی نیست بلکه قرار است در ۲۶ قسمت ساخته شود تا بتوانیم به یک پخش مناسب برسیم.

کائیدان درباره‌ی نگارش یک سریال ماورایی، خاطرنشان کرد: ‌زمانی را برای خواندن نقدها و ایرادهایی که در سریال‌های ماورایی قبل وجود داشت، مطالعه کردیم و تقریبا ۸۰ درصد این نقدها را خواندیم.

وی ادامه داد: سعی کردیم ایرادها را در کارمان برطرف کنیم و نکته‌هایی را که برای مخاطب خاص مساله‌ساز است برطرف کنیم. از این رو سعی کردیم قصه را به شکلی کاملا اسلامی روایت کنیم.

کائیدان در ادامه با اشاره به حضور علیرضا برازش به عنوان کارشناس مذهبی، گفت: آقای برازش به ما کمک کرد، خود ما هم تحقیقاتی انجام دادیم تا به یک ماورای درست برسیم؛ مثلا مطالعاتی را انجام دادیم تا ببینیم شیطان چگونه رفتار می‌کند، دامنه‌ی رفتاری او در روایات چقدر است و چه توانایی‌هایی دارد؛ سعی کردیم استاندارد ماوراء را رعایت کرده باشیم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که «سقوط یک فرشته» چه تمهیدی به کار برده تا در نمایش یک داستان ماورایی به تکرار نیفتد، تصریح کرد: به این دلیل که می‌خواستیم کار به تکرار نیفتد، ایده‌ی دیگری را در پیش گرفتیم که از تکرار دور باشیم؛ مثلا قصه ما قابل پیش‌بینی نیست. شاید مخاطبان بتوانند پایان آن را حدس بزنند که به خوبی تمام می‌شود اما چگونگی به پایان رسیدن و روند اتفاقاتی که رخ می‌دهد تا قصه تمام شود، برای مخاطب قابل پیش‌بینی نیست.

این نویسنده درباره‌ی فشردگی‌ کارهای مناسبتی ماه رمضان و تاثیر آن بر کیفیت «سقوط یک فرشته»، گفت: ‌واقعیت این است که ما وارد چهارمین ماهی شدیم که شب و روز و حتی بدون یک روز استراحت کارمان را انجام می‌دهیم. گروه تولید هم به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کند. این نشان می‌دهد که همه ما کار و مخاطب و ماه رمضان را جدی گرفتیم.

بابک کائیدان همچنین تاکید کرد: اگر ما زمان بیشتری داشتیم، قطعا می‌توانستیم یکی از بهترین کارهای ماه رمضان در این سال‌ها را ارائه دهیم. الان هم به این معتقدم که اگر به پخش برسیم یکی از کارهای قابل قبول سازمان را ارائه کرده‌ایم. این کار به مخاطب ساده انگارانه نگاه نکرده و هوش و ذکاوت او جدی گرفته شده است.

نویسنده «سقوط یک فرشته» در پاسخ به سوالی درباره اضافه شدن راوی به سریال در لحظات آخر، متذکر شد: از همان ابتدا در سیناپسی که آقای بهرامیان از قصه ارائه کرد، قرار بود راوی در قصه باشد. حتی برای راوی دیالوگ هم نوشته بودیم. اما تصمیم نهایی درباره‌ی حضور راوی در روزهای آخر گرفته شد.

وی افزود: دیدیم که راوی باید در سریال باشد و راویت راوی برای قصه درست است. هر چه داستان جلوتر رفت، بر جذابیت‌های راوی اضافه ‌شد. راوی «سقوط یک فرشته» با راوی‌های دیگری که تا الان در بقیه سریال‌ها دیده‌ایم متفاوت است.

این نویسنده در بخش پایانی گفت‌وگویش با ایسنا درباره‌ی طرح اولیه‌ی قصه، گفت: طرحی وجود داشت که تهیه‌کننده به همراه زامیاد سعدوندیان نوشته بود. ما این طرح را خواندیم به صورت کاملا گروهی قصه را نوشتیم. حتی کارگردان هم سیناپس‌هایی زده بود که از آنها هم استفاده کردیم تا قصه شکل گرفت. بعد از آن بود که نگارش را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: تا ۹ قسمت اول من و زامیاد سعدوندیان قصه را نوشتیم بعد از آن او دچار کسالت شد. من تا قسمت ۱۳ را به تنهایی نوشتم. از قسمت ۱۳ به بعد نیز با اضافه شدن روح الله صدیقی، کار را یکدست کردیم.

کائیدان در پایان تاکید کرد: گرچه خط اصلی قصه مشخص بود و قرار نبود تغییر کند، مدام با تهیه‌کننده و کارگردان چک می‌کردیم. «سقوط یک فرشته» سریال ماورایی شبکه اول سیماست که هر شب از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می‌رود.

به گزارش ایسنا، سریال «سقوط یک فرشته» را بهرام بهرامیان کارگردانی می‌کند و تهیه‌کنندگی آن بر عهده رامین عباسی‌زاده است. فرخ نعمتی، مسعود رایگان، فریبا کوثری، خاطره اسدی‌، هدی زین العابدین، ‌داریوش کاردان، ‌شبنم مقدمی، ‌مهرداد صدیقیان و علی سلیمانی در آن بازی می‌کنند.

 

۵۲۵

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا