خانه / انیمیشن / جشنواره فیلم آسیاپاسیفیک ایرانی شد
تبلیغات

جشنواره فیلم آسیاپاسیفیک ایرانی شد

جشنواره فيلم آسياپاسيفيك ايراني شدReviewed by اینفوفا on Sep 4Rating:

۲۷ فیلم ایرانی در پنجمین دوره جشنواره سینمایی آسیاپاسیفیک پذیرفته شد. جالب این‌که تعداد بالای فیلم‌های پذیرفته شده ایرانی، این جشنواره را به محلی برای رقابت فیلم‌های ایرانی با یکدیگر تبدیل کرده است.

دبیرخانه پنجمین جایزه سینمای «آسیاپاسیفیک» اعلام کرد که این دوره با ۲۴۰ فیلم شامل ۱۵۰ فیلم سینمایی، ۵۳ فیلم مستند، ۲۴ فیلم کودک و ۱۲ فیلم انیمیشن از ۴۳ کشور مختلف منطقه آسیا پاسیفیک حد نصاب جدیدی را بابت تعداد فیلم‌های دریافتی رقم‌زده است.

محمد اطبایی، عضو آکادمی جایزه سینمای آسیاپاسیفیک که در این دوره نیز به معرفی فیلم‌های ایرانی به دبیرخانه این جایزه پرداخته به ایسنا گفت: نامزدهای هر رشته در مهر ماه معرفی می‌شوند و روش انتخاب فیلم‌ها، این دوره با استفاده از فناوری اینترنتی تغییر کرده است.

وی توضیح داد: ۶ عضو هیات انتخاب، هر یک بدون ترک کشور و تنها در محل زندگی خود و با استفاده از فناوری ویدئویی با وضوح بالای تصویر ، بعد از تماشای آثار، بحث‌های مربوط به انتخاب نامزدهای بخش فیلم‌های بلند سینمایی را انجام خواهند داد.

۱۸ فیلم بلند سینمایی، ۵ مستند، ۳ فیلم کودک و یک فیلم انیمیشن ایرانی در فهرست نهایی فیلم‌های این دوره جایزه سینمای آسیا پاسیفیک قرار دارند که از آن میان می‌توان به «یک حبه قند» از رضا میرکریمی، «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی، «اینجا بدون من» با کارگردانی بهرام توکلی و «انتهای خیابان هشتم» از علیرضا امینی اشاره کرد.

جدا از حضور فیلمسازان ایرانی، این دوره از جایزه سینمای آسیا‌پاسیفیک شاهد رقابت فیلمسازان بزرگی چون ژانگ ییمو و چن کایگه از چین، آپارنا سن از هند، اریک خو از سنگاپور، جان وو و تسویی هارک از هنگ‌کنگ، هونگ سانگ ـ سو از کره‌جنوبی، نوری بیلجه چیلان از ترکیه، سیون سونو از ژاپن، فرد شپیسی، جولیا لی و ایوان سن از استرالیاست.

 

۳۸۱

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا