خانه / تلویزیون / طراحی گریم سریال «ستایش» در گفت‌وگو با مسعود ولدبیگی «به دلیل نوع سیستم تلویزیون چهره‌ی ستایش سرخ دیده می‌شود»
تبلیغات

طراحی گریم سریال «ستایش» در گفت‌وگو با مسعود ولدبیگی «به دلیل نوع سیستم تلویزیون چهره‌ی ستایش سرخ دیده می‌شود»

طراحي گريم سريال «ستايش» در گفت‌وگو با مسعود ولدبيگي «به دليل نوع سيستم تلويزيون چهره‌ي ستايش سرخ ديده مي‌شود»Reviewed by اینفوفا on Sep 10Rating:

طراح گریم سریال «ستایش» درباره‌ی اینکه چرا تفاوت گریم و آرایش در این سریال محسوس نیست و بازیگر نقش «ستایش» اغلب با آرایش دیده می‌شود؟ گفت: در سریال «ستایش» این طور نیست که شخصیت اصلی در یک صحنه آرایش داشته باشد و در یک صحنه نداشته باشد‌؛ آرایش «ستایش» در همه‌ی صحنه‌ها یکنواخت بوده است.

مسعود ولدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیان کرد:‌ گاهی در یک سریال بازیگر نقشی غم‌انگیز دارد و در اثر یک خبر بد شوکه شده که ‌به تبع این حالت، بازیگر مقداری رنگ پریدگی دارد. اما گاهی بازیگر در سریال نقش بیمار را بازی می‌کند‌، در این صورت باید از آرایش فاصله بگیریم وسعی کنیم بازیگر را با آن چهره‌ای که باید باشد گریم کنیم.

این گریمور ضمن تصدیق گفته‌ی رییس سازمان صداوسیما مبنی بر اینکه آرایش بازیگران به دلیل نوع سیستم پخش‌کننده غلیظ دیده می‌شود، عنوان کرد:‌ اگر دیده می‌شود که چهره «ستایش» سرخ است بیشتر به دلیل نوع سیستم تلویزیون است وگرنه فرمی که ما برای او انتخاب کردیم یک فرم روشن است و اصلا این سرخی را ندارد.

ولدبیگی با بیان اینکه مشخص نیست که با پروژه «ستایش ۲» همکاری داشته باشد، درباره‌ی تعداد زیاد بازیگران این سریال و سختی کار اظهار کرد: زمانی که برای گریم هر بازیگر صرف می‌شود از قبل برنامه‌ریزی می‌شود اما اگر تعداد بازیگران زیاد باشد، ما زمان بیشتری را برای گریم آنها صرف می‌کنیم.

وی که طراحی گریم سریال ماه رمضان شبکه اول را هم بر عهده داشت، درباره‌ی تفاوت کار در «سقوط یک فرشته» با «ستایش» نیز خاطر نشان کرد: ما برای «سقوط یک فرشته» نزدیک به ۷۵ ساعت به طور مدام کار می‌کردیم چون زمان کمی داشتیم و این کار را سخت می‌کرد در حالی که در «ستایش» این طور نبود.

مسعود ولدبیگی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه شتابزدگی یک پروژه چقدر می‌تواند بر روی کیفیت گریم تاثیرگذار باشد؟ عنوان کرد: در پروژه‌هایی که شتابزدگی وجود دارد با اینکه فرصت کم است و کار باید سریع انجام شود، اما سعی می‌کنیم کار را خوب انجام دهیم تا بر روی کیفیت و نوع گریم تاثیر نگذارد.

 

۶۶۰

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا