خانه / اجتماعی / مدیرکل تبلیغات وزارت ارشاد از تهیه پیش‌نویس لایحه ممنوعیت تبلیغ در این شبکه‌ها خبر داد ، ممنوعیت تبلیغ در شبکه‌های ماهواره ای فارسی زبان
تبلیغات

مدیرکل تبلیغات وزارت ارشاد از تهیه پیش‌نویس لایحه ممنوعیت تبلیغ در این شبکه‌ها خبر داد ، ممنوعیت تبلیغ در شبکه‌های ماهواره ای فارسی زبان

مديركل تبليغات وزارت ارشاد از تهيه پيش‌نويس لايحه ممنوعيت تبليغ در اين شبكه‌ها خبر داد ، ممنوعيت تبليغ در شبكه‌هاي ماهواره اي فارسي زبانReviewed by اینفوفا on Sep 28Rating:

علیرضا کریمی ، ‌مدیرکل تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان خارج کشور حق ندارند فیلم سینمایی ایرانی پخش کنند.

کریمی که در نشستی با موضوع وضعیت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان، تخلفات تبلیغاتی و بازار قاچاق کالا و خدمات در این شبکه‌ها سخن می‌گفت، درباره شبکه‌های ماهواره‌ای که با مجوز ارشاد در ایران دفتر دارند هم توضیح داد: در حال حاضر ۲ شبکه پرشین تی‌وی و ایرانیان مرحله آزمایشی را پشت سر می‌گذارند که اگر مطابق قانون و توانمند عمل کنند، درباره مجوز آنها برای داشتن دفتر در تهران تصمیم نهایی گرفته می‌شود.

وی تاکید کرد که هیچ شبکه ماهواره‌ای از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تایید نشده است و تنها تعدادی از آنها در ایران دفتر نمایندگی دارند که چندی پیش مجوز یکی از این شبکه‌ها یعنی ICC لغو شده است.

کریمی با اشاره به پخش فیلم‌های ایرانی در این شبکه‌ها نیز گفت: در این باره معاونت سینمایی وزارت ارشاد اعلام کرده است که شبکه‌های ماهواره‌ای حق پخش فیلم سینمایی ایرانی را ندارند.

به گفته وی ۲ شبکه پرشین تی‌وی و ایرانیان نیز که در ایران دفتر دارند، فقط حق دارند تا تولید برنامه داشته باشند و نمی‌توانند فیلم سینمایی ایرانی پخش کنند.

لایحه ممنوعیت تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای

‌مدیرکل تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به قانون مصوب سال ۷۳ و تبصره ۱۰ این قانون درباره ممنوعیت تبلیغات در مبادی غیرمجاز گفت: تبلیغات در مبادی غیرمجاز شامل شبکه‌های ماهواره‌ای، تبلیغات محیطی خارج از کشور و همچنین فضاهای مجازی نیز می‌شود که البته نیازمند شفاف سازی است.

او در این رابطه از پیش‌نویس لایحه ممنوعیت تبلیغ در این شبکه‌ها خبر داد و گفت: پیش‌نویس لایحه قانونی ممنوعیت تبلیغ در مبادی غیرمجاز را آماده و از طریق وزارت ارشاد به مجلس ارائه خواهیم کرد تا با تصویب این قانون، مشکلات برخورد قانونی حذف شود.

نگرانی‌مان از زنان خانه‌دار است

کریمی در بخش دیگری از این نشست از تاثیرپذیری خانم‌های خانه‌دار از شبکه‌های ماهواره‌ای ابراز نگرانی کرد و گفت: اگر همه کسانی که ماهواره تماشا می‌کنند از افراد مطلع باشند، ما نگرانی نداریم. نگرانی ما از آن خانم خانه‌داری است که ارتباطش هم با بیرون قطع است و باید برای او و تاثیرپذیری‌اش از ماهواره فکر کنیم.

کریمی افزود: ما باید بگوییم که این شبکه‌ها و تبلیغاتشان دروغ است؛ گرچه وقتی خود خانم‌ها هم کالایی را از این طریق سفارش می‌دهند و آنچه به دستشان می‌رسد، آن چیزی نیست که برایش هزینه کرده‌اند، متوجه این موضوع می‌شوند، ولی ما باز هم باید بگوییم.

 

۴۰۸

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا