خانه / فیلم و سینما / با پایان نگارش فیلمنامه ، کوروش کبیر در انتظار تصمیم ارشاد
تبلیغات

با پایان نگارش فیلمنامه ، کوروش کبیر در انتظار تصمیم ارشاد

با پايان نگارش فيلمنامه ، کوروش کبير در انتظار تصميم ارشادReviewed by اینفوفا on Oct 2Rating:

با پایان یافتن نگارش فیلمنامه‌ پروژه ملی – سینمایی «کوروش کبیر» توسط مسعود جعفری جوزانی که از کودکی تا مرگ بنیانگذار حکومت پارسیان را روایت می‌کند، پرونده فیلم برای درخواست پروانه‌ ساخت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارایه شد.

علی معلم تهیه‌کننده‌ فیلم سینمایی «کوروش کبیر» در گفت‌وگو با  فارس گفت: یکسال تحقیق و پژوهش بر روی زندگی کوروش به طول انجامید. در این تحقیقات ما از منابعی که در ایران داشتیم و منابعی که در آمریکا وجود داشت استفاده کردیم. این فیلم حماسی است و اقتضائات دراماتیک خود را خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: باید این نکته را یادآور شوم بیشترین منابع موجود در این خصوص یونانی است و بعضاً قابل اتکا نیست بخشی از تاریخ کشور ما را دشمنان ما نوشتند و در این فیلمنامه سعی شده از مستندات تاریخی استفاده شود.

وی افزود: خط سیر داستان به گونه‌ای است که فیلم از کاخ اکباتان و کابوس دربار آستیاگ شروع می‌شود و به قتل کوروش بنیانگذار حکومت پارسی به اتمام خواهد رسید و داستان در مقبره کوروش و نوشته عجیب وی در پاسارگاد به پایان خواهد رسید.

تهیه‌کننده «شوکران»  گفت: تحقیقات و پژوهش فیلمنامه برعهده دکتر عبدالکریم یونسی و فتح اله جعفری جوزانی بود و نگارش فیلمنامه برعهده مسعود جعفری جوزانی که  با پایان یافتن نگارش کتاب اول این فیلم، برای صدور پروانه ساخت ارایه شده است.

معلم درباره سرمایه‌گذاری در ساخت فیلم توضیح داد:این پروژه را به اختیار خودمان دنبال کردیم و از هیچ یک از نهادها و ارگان‌ها سفارش نشده است. با صدور پروانه ساخت باید برای جذب سرمایه‌گذار تلاش کنیم. باید دید چقدر ارگان‌ها و نهادها در ساخت چنین اثری سرمایه‌گذاری خواهند کرد وزیرا این فیلم باید در سطح بین‌المللی ساخته شود. «کوروش کبیر» یک پروژه ملی است و در شناسایی تاریخ ما به جهانیان بسیار مؤثر خواهد بود. باید دید چقدر دستگاه‌های رسمی و اقتصادی کشور در سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کنند.

وی به شخصیت‌های داستان اشاره کرد و گفت: به جز کوروش ۲۰ پرسوناژ ایفای نقش‌های اصلی را برعهده دارند که برای حضور در بازار بین‌المللی بالاجبار باید از یک یا دو بازیگر بین‌المللی برای ایفای نقش‌‌هایی از جمله کوروش بهره ببریم البته همه چیز به جذب سرمایه فیلم ارتباط خواهد داشت اما برای پخش جهانی فیلم ما مجبور به استفاده از بازیگران بین‌المللی برای یک یا دو نقش اصلی هستیم و دیگر بازیگران فیلم را از بازیگران مطرح سینمای ایران استفاده خواهیم کرد. در طول داستان کوروش با افراد زیادی از جمله یونانیان مواجه خواهد شد که برای ایفای نقش‌های فرعی از بازیگران خارجی نیز بهره خواهیم برد.

معلم در خاتمه به جلوه‌های ویژه رایانه‌ای فیلم اشاره کرد و گفت: ما متاسفانه بناهای تاریخی زیادی در کشور نداریم به همین دلیل در این فیلم از جلوه‌های ویژه رایانه‌ای برای ساخت بناهای تاریخی بهره خواهیم برد.


۳۶۷

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا