خانه / فیلم و سینما / فیلم کوتاه / خرید فیلم‌کوتاه برای فیلمخانه ملی
تبلیغات

خرید فیلم‌کوتاه برای فیلمخانه ملی

خريد فيلم‌كوتاه براي فيلمخانه مليReviewed by اینفوفا on Oct 12Rating:

خبرگزاری زدلی : معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از خرید این فیلم ها برای نگهداری در فیلمخانه ملی خبر داد.

جواد شمقدری در آیین افتتاحیه بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در سینما آزادی، افزود: ما جایگاه ویژه ای برای فیلم کوتاه در برنامه های خود قایل هستیم و سیاست ها در جهت ساماندهی این نوع سینما است.

وی اظهار داشت: سینمای کوتاه در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی داشته اما این نوع سینما امروز نیازمند جهش است.

شمقدری برگزاری باشکوه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران را یکی از برنامه های مدیریت سینمای ایران در راستای تعالی فیلم کوتاه دانست و برحمایت هرچه بیشتر از این نوع سینما تاکید کرد.

به گفته وی، کسب مهارت و بروز خلاقیت، شناخت فرم و قالب اثر، کسب تجربه و اندیشه و تفکر چهار شاخصه ای بوده که فیلمسازان جوان باید دارای آن باشند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اندیشه و تفکر مهمترین شاخصه ای است که یک هنرمند جوان باید دارای آن باشد و این تفکر باید به درستی برای فیلمسازان جوان تعریف شود.

عضو شورای عالی سینما با بیان اینکه تاریخ و فرهنگ جزیی از اندیشه است، گفت: فیلمساز علاوه بر اینکه باید وامدار گذشته خود باشد باید در زمان حال فعالیت کرده و در عین تاثیرگذاری، منفعل نباشد.

شمقدری تبیین افق های پیش روی فیلمسازان فیلم کوتاه را در تعالی جایگاه هنرمندان این عرصه امری مهم دانست و از آنها خواست که در گذشته زندگی نکنند.

وی افزود: در دوره ای که ابتذال، هنر کشور را فرا گرفته بود و مسوولان در تلاش برای رفع این معضل بودند برخی بیان کردند که صدای پای ابتذال می آید و در حقیقت به این امر باور نداشتند. باید بدانیم اشکالات رفتاری ما حاصل امروز نیست و برگرفته از معضلاتی است که سال ها پیش در عرصه فرهنگ اتفاق افتاده است.

معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: برنامه های فرهنگی در بلند مدت در جامعه تاثیرگذار خواهد بود و انقلاب اسلامی نیز حاصل یک تلاش ۱۵۰ ساله بود.

شمقدری تاکید کرد: متاسفانه برخی اقدامات مثبت معاونت سینمایی را در دو سال اخیر نادیده می گیرند اما به راستی مدیریت سینما در دوره اخیر هیچ اقدام درخوری نداشته است؟.

عضو شورای عالی سینما توضیح داد: در همه دوره ها، هنرمندان و فیلمسازان کشورمان در جهت کمال گام برداشته اند و در این میان همواره سوءتفاهم هایی وجود داشته است.

معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار امیدواری کرد: سینمای ایران در دوران پیش رو، فضای جدیدی را تجربه کرده و در راستای تعالی گام بردارد.

وی همچنین با اشاره به پیش بینی تظاهرات مردمی علیه دولت آمریکا و انگلیس در شهر منهتن و خیابان وال استریت از سوی دکتر احمدی نژاد، تصریح کرد: رییس جمهور این وقایع را دو سال پیش پیش بینی کرد و در این میان بیداری اسلامی منطقه نیز حاصل مقاومت ملت ایران در انقلاب اسلامی است.

شمقدری از خرید فیلم های کوتاه برای آرشیو و نگهداری در فیلمخانه ملی خبر داد و یادآور شد: تلاش ما بر این است تا ذیل آیین نامه ای این مهم محقق شده و فیلم های کوتاه نیز همانند بسیاری از آثار سینمایی با ارزش برای نسل های آینده ماندگار شوند.

بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران تا ۲۴ مهرماه ادامه دارد.

 

۴۵۲

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا