خانه / اجتماعی / سیامک انصاری و علی لک پوریان، مجری حراج هنرهای تجسمی شدند
تبلیغات

سیامک انصاری و علی لک پوریان، مجری حراج هنرهای تجسمی شدند

سیامك انصاری و علی لك پوریان، مجری حراج هنرهای تجسمی شدند Reviewed by My on Oct 19Rating:

سیامک انصاری و علی لک پوریان؛ مجریان نخستین حراج هنرهای تجسمی خیریه بهنام دهش پور که ۲۹ مهر در هتل پارسیان اوین برگزار می‌شود، معرفی شدند. 
سیامک انصاری و علی لک پوریان گردانندگان و مجریان نخستین حراج هنرهای تجسمی خیریه بهنام دهش پور شدند.
به گزارش خبرگزاری زدلی به نقل از ایلنا ، این حراج ۲۹ مهر در هتل پارسیان اوین برپا می‌شود و سیامک انصاری و علی لک پوریان به همراه دو تن دیگر از بازیگران، بر ۱۲۷ اثر این حراج چکش خواهند زد.
استقبال بسیار شایان توجه از بخش نمایشگاهی این حراج که ۲۲ تا ۲۷ مهر در گالری شیرین(در ولنجک) برپا بود، امیدواریها برای یک فروش چشمگیر و حمایتی بزرگ از بیماران عزیز مبتلا به سرطان را دو چندان کرده است. «سامان خسروانی» مدیر اجرایی این رویداد با تقدیر از جامعه هنری و همگرایی مثال زدنی شان و نیز همه حامیان این حراج : گالری شیرین، فرش حیدریان، شرکت گلستان، شرکت بازنگر. هنر معاصر که برای حمایت از بیماران عزیز مبتلا به سرطان تحت پوشش خیریه بهنام دهش پور آستین همت بالا زدند ابراز امیدواری نمود جمعه پیش رو مردم نیکوکار و خیر ایران با خرید آثار هنری به بالاترین قیمت‌ها حماسه‌ای تاریخی خلق نمایند و یک بار دیگر انسان دوستی خود را به رخ کشند.
در حاشیه این حراج، «افشین پیرهاشمی» که بی گمان از نظر مارکت هنر، مهم ترین هنرمند زیر ۴۰ سال ایرانی است و با اهدا صد در صد فروش حاصل از تابلویش به خیریه دهش پور آنهم تنها به قیمت ۱۶ میلیون تومان، قدمی بزرگ در این کار خداپسندانه برداشته است معتقد است: رویدادهای از این دست موجبات تلطیف فضای جامعه و پر رنگ‌تر شدن ارتباط عاطفی میان انسانها می‌شود و می‌تواند روحی تازه در کالبد جامعه بدمد. او در عین حال امیدوار است برپایی نمایشگاه خیریه تمرینی جدی و حرفه ای برای شکل گیری این رویداد در استانداردهای معمول جهانی در کشور ما باشد.
پرویز کلانتری، نقاش ۸۰ ساله کشورمان که با ارائه یک اثر از مجموعه کاهگل‌های همیشگی اش که ۲۹ میلیون تومان قیمت دارد و دومین اثر گرانقیمت این حراج محسوب می‌شود درباره این رویداد گفت: این نمایشگاه یکی از بی‌نظیرین و بهترین نمایشگاه‌هایی است که در طول فعالیت هنری‌ام دیده و در آن شرکت داشته‌ام. برگزاری حراج آثار هنری را یکی از اتفاقات مهم هنرهای تجسمی ایران می دانم و بنظرم این می‌تواند زمینه‌ساز تبدیل شدن ایران به یک حراجی مهم در سطح منطقه باشد.
گیزلا وارگا سینایی هنرمند مجاری الا صل مقیم ایران که با اثری به قیمت ۸ میلیون تومان در این حراج شرکت کرده است با بیان این مطلب که بحران اقتصادی خواه ناخواه تاثیر خود رادر بازار فروش آثار هنری در ایران گذاشته است، گفت: جای خوشبختی است که هم اکنون علاوه بر کلکسیونر ها، طبقه متوسط جامعه و همچنین بخش دولتی نیز وارد عرصه خرید و فروش آثار هنری شده‌اند.
او در ادامه اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه‌های از این دست ممکن است برای برگزارکنندگانش نفع مالی زیادی نداشته باشد که امیدوارم این امر تحقق یابد اما اثرات آن صرف نظر از مسائل مالی این امکان را بوجود می‌آورد که بازار اقتصاد هنرهای تجسمی در ایران شکوفا شود. اتفاقی که در این سالها در کشورهای حوزه خلیخ فارش رخ داده و با توجه به پتانسیلی که هنرهای تجسمی ایران دارد، می تواند بسیار پر رنگ‌تر از آن باشد.
نصرالله کسرائیان عکاس پیشکسوت ایرانی که با اهدای اثری به قیمت دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به خیریه بهنام دهش پور در نخستین نمایشگاه و حراج تجسمی شرکت کرده است؛ گفت: هنرمندان همواره نسبت به کارهای انسان دوستانه و خیریه احساس مسولیت می‌کنند. برپایی چنین نمایشگاه و حراجی ناشی از یک فکر بزرگ برای کمک به بیماران سرطانی است و در چنین شرایطی هم شاهد برپایی یک نمایشگاه تجسمی در سطح بالا هستیم وهم دریک حرکت انسان دوستانه شرکت کرده‌ایم.
او در ادامه اضافه کرد: ما تاکنون چنین تجربه‌ای را درهنرهای تجسمی در داخل کشور نداشتیم اما این اتفاق خوبی است که می‌تواند موجب ایجاد حرکت در هنرهای تجسمی ما شود و زمینه‌ای را برای درآمدزایی هنرهای تجسمی بوجود بیاورد.
آناهیتا نعمتی بازیگر جوان عرصه سینما و تلویزیون در بازدید از این نمایشگاه گفت: براساس تجربه و فعالیتی که دراین سال‌ها در خیریه‌ها کسب کرده‌ام می‌توانم ادعا کنم که مردم ایران بسیار انسان دوست هستند و ما هنرمندان هم باید به شیوه‌های متنوع و تا جایی که درتوانمان است در کارهای خیر و انسان دوستانه سهیم باشیم.
او با اشاره به علاقه‌اش به هنرهای تجسمی گفت: من دغدغه‌هایی در حوزه نقاشی به ویژه سیاه قلم دارم و پدرم نیز به صورت حرفه‌ای نقاشی می‌کشید و این روزها دخترم هم نیز به نقاشی علاقه خاصی نشان می‌دهد همه این عوامل و نیت انسان دوستانه دست به دست هم می‌دهند که در نمایشگاه‌های تجسمی به ویژه در حوزه نقاشی شرکت کنم.
او در ادامه افزود: آثارهنری هنرمندان تجسمی ایران قابل ستایش است و من بسیاراحساس شادمانی می‌کنم وقتی می‌شنوم که آثار هنرمندان ایرانی در حراجی‌های منطقه با قیمت بالایی به فروش می‌رسند و حتی رکوردار هستند این موضوع بسیار قابل تقدیر است و باید قدردان هنرمندان ایران بود که هریک به شیوه‌ای نام هنر ایران را بزرگ می‌کنند.
بخش نمایشگاهی نخستین حراج خیریه در محل جدید گالری شیرین واقع در خیابان ولنجک، کوچه هجدهم، پلاک نه برپا شده است و مراسم حراج و چکش خوری این آثار جمعه ۲۹ مهرماه در هتل پارسیان اوین واقع در تقاطع بزرگراه یادگار امام و بزرگراه شهید چمران برپا خواهد شد.

۸۸۵

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا