خانه / جشنواره / جشنواره‌ فیلم رویش پایان یافت
تبلیغات

جشنواره‌ فیلم رویش پایان یافت

جشنواره‌ فيلم رويش پايان يافتReviewed by اینفوفا on Oct 26Rating:

در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم رویش از رضا میرکریمی،کارگردان فیلم «یه حبه قند» تقدیر شد.

به گزارش خبرگزاری زدلی به نقل از جام جم، تقدیر از رضا میرکریمی، تمجید مجید مجیدی از این کارگردان، وعده بین‌المللی شدن جشنواره در سال آینده و اعلام نام برگزیدگان مهم‌ترین اتفاقاتی بود که در آیین پایانی هفتمین جشنواره رویش در مشهد رخ داد.

مجید مجیدی که برای تقدیر از رضا میرکریمی به روی صحنه آمده بود، در سخنانی گفت: افتخار می‌کنم در سینمایی هستم که میرکریمی در آن سینما هست. او تعهد و هنرش زبانزد خاص و عام است.

محسن مومنی، رییس حوزه هنری نیز در سخنانی گفت: با توجه به وجود بخش بیداری اسلامی در جشنواره امسال از دبیر جشنواره و سیاستگذاران می‌خواهم این موضوع را بررسی کنند و اگر مناسب بود جشنواره هشتم  رویش بین‌المللی باشد.

در بخش بیداری اسلامی جشنواره، لوح افتخار و قالیچه نفیس به احمد صلاح سونی و رمضان صلاح محمد به خاطر ساخت فیلم «۱۸ روز در مصر» اختصاص پیدا کرد. «سومالی سمی» ساخته پاول موریرا و «گردان عالیه» از راشد رادوان دیگر برگزیده‌های این بخش بودند.

برگزیده بخش جهاد اقتصادی نیز فیلم «روایت نحل» ساخته محمدرضا خردمندان بود.

همچنین فیلم «روزنه» ساخته امیر مهران تعلق، برگزیده بخش پویانمایی شد، فیلم «مشتی اسماعیل» با کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری عنوان بهترین فیلم مستند را کسب کرد و «پشت بام» از فائزه عزیزخانی به عنوان بهترین فیلم کوتاه داستانی هفتمین جشنواره فیلم کوتاه رویش انتخاب شد.

 

۵۵۷

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا