خانه / جشنواره / رقابت ۲۰۰ فیلم در جشنواره‌ سینما حقیقت
تبلیغات

رقابت ۲۰۰ فیلم در جشنواره‌ سینما حقیقت

رقابت 200 فيلم در جشنواره‌ سينما حقيقتReviewed by اینفوفا on Nov 1Rating:

با رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران (سینما حقیقت)، نشست خبری این جشنواره برگزار شد.

شفیع آقامحمدیان، دبیر جشنواره فیلم حقیقت با اشاره به این‌که ۲۰۰ فیلم ایرانی و خارجی در دو بخش مسابقه ملی و بین‌الملل با یک دیگر رقابت می‌کنند، گفت: از ۵۷ کشور آثاری به دستمان رسیده بود که از میان آنها ۳۰ فیلم انتخاب شد و به بخش بین‌الملل جشنواره راه یافت.

وی درباره حضور مایکل مور در تهران که پیش از این اعلام شده بود، به جشنواره دعوت شده است نیز گفت: از این مستندساز مستقل و منتقد آمریکایی دعوت کرده‌ایم که نه جواب رد داده‌ و نه مثبت؛ برای همین نمی‌توانیم آمدنش را تایید یا تکذیب کنیم.

آقامحمدیان درباره نحوه عرضه آثار مستند در شبکه خانگی گفت: ما گروهی را برای این کار گذاشته‌ایم و حداقل شمارگانی هم که برای یک مجموعه در نظر می‌گیریم،پنج‌ هزار نسخه است که بیشتر در کتابفروشی‌ها و فرهنگسراها توزیع می‌شوند.

دبیر پنجمین جشنواره فیلم حقیقت همچنین از برپایی بزرگداشت محمدعلی فارسی،‌ پرویز بهرام و محمدحسین جعفریان و جورج شکور در بخش بین‌الملل خبر داد.

در ادامه این نشست، حسین خورشیدی، قائم‌مقام دبیر جشنواره نیز در سخنانی گفت: ۱۷۰ فیلم در بخش مسابقه ملی جشنواره با هم رقابت می‌کنند که مجموع آن با بخش بین‌الملل ۲۰۰ اثر خواهد بود و ۵۰ فیلم نیز در بخش جنبی حضور دارند که مجموع آثار در قالب ۵۰۰ سئانس طی ایام جشنواره نمایش داده می‌شوند.

وی مرور آثار سه استان فارس، خراسان رضوی ‌و گیلان و نمایش برگزیدگان جشنواره آوینی را از دیگر برنامه‌های جنبی جشنواره برشمرد.

 

۶۰۹

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا