خانه / هنرهای تجسمی / تابلوی گران‌قیمت از تهران به توکیو رفت
تبلیغات

تابلوی گران‌قیمت از تهران به توکیو رفت

تابلوي گران‌قيمت از تهران به توكيو رفتReviewed by اینفوفا on Nov 2Rating:

تابلوی گران قیمت اثر جکسون پولاک از سوی موزه هنرهای معاصر تهران برای نمایشگاه آثار این هنرمند به موزه ملی هنرهای مدرن توکیو امانت داده شد.

نمایشگاه آثار جکسون پولاک از ۱۰ نوامبر ( ۱۹ آبان ) به مدت شش ماه در موزه ملی هنرهای مدرن توکیو برگزار می‌شود که مهم‌ترین و گران قیمت ترین تابلوی آن متعلق به موزه هنرهای معاصر است.

محمود شالویی، رییس موزه هنرهای معاصر تهران درباره ضمانت و بیمه این اثر از سوی موزه ملی هنرهای مدرن توکیو گفت: در این زمینه کشور امانت گیرنده متعهد است در نگهداری و محافظت از اثر در حمل و نقل، نصب و محل مناسب نمایشگاه تضمین دهد و متناسب با قیمتی که از مراجع معتبر گرفته شده است، اثر را بیمه کند که درباره این اثر تضمین لازم گرفته شده است.

کازو ناکابایاشی، نمایشگاه گردان ارشد موزه ملی هنرهای مدرن توکیو نیز درباره این مجموعه هنری گفت: این اولین نمایشگاه مرور آثار جکسون پولاک در ژاپن است که بیش از ۶۰ اثر از پولاک را به نمایش می‌گذارد و روند شکل‌گیری و تحولات هنری وی را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر، وی ادامه داد: اثری که از سوی موزه هنرهای معاصر تهران به توکیو امانت داده می‌شود یکی از مهم‌ترین و گران‌ترین آثار جکسون پولاک است که در سال ۱۹۵۰ میلادی یعنی اوج درخشش و شکوفایی پولاک خلق شده است.

ناکابایاشی افزود: در این نمایشگاه آثار جکسون پولاک از مجموعه‌های شخصی ژاپن، موزه‌ها و مجموعه‌داران اروپا و آمریکا امانت گرفته شده است.

۴۷۳

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا