خانه / فیلم و سینما / فیلم جدید کیارستمی در ژاپن کلید خورد
تبلیغات

فیلم جدید کیارستمی در ژاپن کلید خورد

فیلم جدید كیارستمی در ژاپن كلید خوردReviewed by My on Nov 6Rating:

جدیدترین پروژه فیلم «عباس کیارستمی» با استقبال‌ کمپانی‌های توزیع‌کننده در بازار فیلم آمریکا مواجه شده است. 
وب‌سایت “سینمای اروپا” در گزارشی از بازار فیلم آمریکا که در سانتاباربارا درحال برگزاری است، نوشت:«پروژه فیلم «پایان» عباس کیارستمی یک جواهر درمیان تولیدات آتی کمپانی MK2 فرانسه است که در بازار فیلم آمریکا مشتریان فراوانی پیدا کرده است.»
این پروژه فیلم که ساخت آن از هفته جاری در ژاپن آغاز شده است، پس از «کپی برابر اصل» دومین فیلم کیارستمی خواهد بود که در خارج از ایران ساخته می‌شود.
دو بازیگر جدید با نام «رین تاکاناشی» که ستاره تلویزیون این کشور است و «تاداشی اوکونو» اخیرا به فیلم «پایان» پیوسته‌اند.
این فیلم که فیلم‌برداری آن مدت هشت هفته در یوکوهاما و توکیو به طول می‌انجامد، داستان علاقه‌مند شدن یک مرد پا به سن گذاشته و تحصیل کرده به دختر دانشجویی است که برای تامین هزینه‌های تحصیل‌اش این آشنایی را ادامه می‌دهد.
این درام عاشقانه که بودجه ‌٨/۴ میلیون دلاری برای آن درنظر گرفته شده است، ابتدا قرار بود از ماه جاری میلادی در ژاپن ساخته شود که دچار تغییر شد.
کیارستمی با آخرین ساخته‌اش «کپی برابر اصل» در جشنواره کن حضور داشت که جایزه بهترین بازیگر زن را برای «ژولیت بینوش» به‌همراه آورد.
براساس آمار منتشرشده در وب‌سایت‌های مربوط به فروش جهانی فیلم‌های درحال اکران، این فیلم فروش حدود ‌۶ میلیارد تومان را در کشورهای نمایش دهنده داشته است.
این فیلم که جایزه “خوشه‌ طلایی” جشنواره‌ والادولید اسپانیا را کسب کرد، اولین اثر کیارستمی بود که در خارج از ایران و در توسکانی ایتالیا فیلم‌برداری شد و کمپانی “MK2” فرانسه به‌همراه «آنجلو بارباگالو» از ایتالیا تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشتند.

۸۳۷

0

۲ نظر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا