خانه / فیلم و سینما / گلشیفته فراهانی استعداد درخشانی بود که از سینمای ایران ربوده شد
تبلیغات

گلشیفته فراهانی استعداد درخشانی بود که از سینمای ایران ربوده شد

گلشیفته فراهانی استعداد درخشانی بود که از سینمای ایران ربوده شدReviewed by اینفوفا on Nov 14Rating:

عزیز الله حمید نژاد کارگردان مطرح سینمای ایران و  فیلم تحسین شده “اشک سرما” گفت: گلشیفته فراهانی استعداد درخشانی بود که به نوعی ازسینمای ایران ربود شد.
به گزارش خبرگزاری زدلی به نقل از پارس توریسم عزیز الله حمید نژاد که در مراسمی با عنوان «نکوداشت سه نسل از سینماگران ایران» شب گذشته ـ ۱۷ آبان ماه ـ در هتل «استقلال» تهران و به بهانه عرضه فیلم اشک سرما سخن می گفت افزود: با این شب برفی یاد و خاطره فیلم «اشک سرما» برایم زنده شد. وقتی این بخش‌ها را از فیلم‌های سینمای ایران دیدم انرژی گرفتم. سکانس‌هایی که در حال حاضر کمتر می‌بینیم. سینمای ایران انرژی زیادی دارد که باید به منصه‌ی ظهور برسد.
وی افزود‌ سال‌ها باید دوید تا فیلمی مانند «اشک سرما» ساخته شود. حدود شش سال طول کشید تا شرایط برای ساخت این فیلم فراهم شد.

این کارگردان با اشاره به حضور گلشیفته فرهانی در این فیلم گفت:‌ تصمیم‌گیری‌های عجولانه در سطح کلان می‌تواند استعدادها را فراری دهد و چه خوب است برای هنرمندانی که ماندند شرایطی را فراهم کنیم تا نروند. بی‌احترامی بسیاری از هنرمندان را از پای در می‌آورد و تنها یک توجه کوچک کافی است تا آنها دلگرم شوند.
گلشفیته سه فیلم دفاع مقدسی مهم در این سالها بازی کرد فیلم هایی چون به نام پدر اشک سرماو میم مثل مادر و دریغ از یک تشویق ناقابل.

وی ادامه داد: البته آقای شمقدری تلاش زیادی کردند تا مشکلات گلشیفته حل شود اما اتفاقاتی افتاد و این را از حیطه وظایف ایشان خارج کرد اما باز تاکید می کنم به فکر کسانی که هستند، باشیم.
حمید نژاد همچنین گفت :ما سرفیلم آناهیتا با گلشیفته قرارداد داشتیم ومذاکرات زیادی هم کردیم و اگر مراقبت می شد ومی ماند وکار می کرد دیگر این اتفاقات نمی افتاد . همانطور که خانم حجاردر وضعیت مشاهبه گلشفته فراهانی قرار داشت ولی با درایت مسئولان توانست کار کند و بماند و همچنان در فیلم ها وسریالها بازی می کند.
وی تاکید کرد : سر فیلم  اشک سرما گلشیفته فراهانی زحمت زیادی کشید و اشک سرما از بازی‌های شاخص ایشان بود و انرژی زیادی به گروه می داد.
در این مراسم، تصاویر سینماگران نسلهای اول دوم وسوم فیلم‌های آنها که در این مجموعه جمع آوری شده است پخش شد که فیلم عزیزالله حمید نژاد در بخش نسل دوم حضور داشت


۴۷۶

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا