خانه / فیلم و سینما / بهرام بیضایی در صورت صدور مجوز، فیلمنامه مشهورش را جلوی دوربین می‌برد ،پروانه ساخت فیلمنامه «اشغال» با پی‌گیری رفیق قدیمی‌ صادر می‌شود؟
تبلیغات

بهرام بیضایی در صورت صدور مجوز، فیلمنامه مشهورش را جلوی دوربین می‌برد ،پروانه ساخت فیلمنامه «اشغال» با پی‌گیری رفیق قدیمی‌ صادر می‌شود؟

بهرام بیضایی در صورت صدور مجوز، فیلمنامه مشهورش را جلوی دوربین می‌برد ،پروانه ساخت فیلمنامه «اشغال» با پی‌گیری رفیق قدیمی‌ صادر می‌شود؟Reviewed by اینفوفا on Nov 22Rating:

پیش از این در خبرها آمده بود که واروژ کریم‌مسیحی دوست و همکار قدیمی بهرام بیضایی در غیبت او در تلاش برای گرفتن پروانه ساخت فیلمنامه «اشغال» توسط بیضایی‌ست. کریم‌مسیحی این خبر را تکذیب کرد و منکر این پی‌گیری شد تا این‌که دوباره در خبرها خواندیم که بیضایی از یک رفیق و همکار دیگرش یعنی اصغر رفیعی‌جم خواسته که روند دریافت مجوز ساخت فیلمنامه «اشغال» را پیگیری کند. 

تازه ترین شنیده ها حکایت از آن دارند بهرام بیضایی که به تازگی سال دوم قراردادش برای تدریس در دانشگاه استانفورد را تمدید کرده، از رفیق و همکار سالهای اخیرش اصغر رفیعی جم خواسته که روند دریافت مجوز ساخت فیلمنامه «اشغال» را پیگیری کند تا در صورت اعطای مجوز، بیضایی بتواند این فیلمنامه را جلوی دوربین ببرد.

هرچند رفیعی جم تاکنون نتوانسته موافقت اداره نظارت و ارزشیابی را برای دریافت مجوز ساخت این فیلم، جلب نماید اما گویا نظر مثبت معاونت سینمایی به تولید «اشغال» باعث شده رفیعی جم همچنان رایزنیهای خود را در این باره ادامه دهد.

فیلمنامه «اشغال» که به مانند بسیاری دیگر از آثار بیضایی، از یک زن به عنوان شخصیت محوری خود سود میبرد، داستان مفقود شدن ناگهانی همسر این مرد و جستجوهای زن برای یافتن مرد آن هم در بحبوحه جنگ جهانی دوم را به تصویر میکشد. بیضایی در صورت دریافت مجوز، بخش اصلی نماهای بیرونی این فیلم را در شهرک سینمایی غزالی جلوی دوربین خواهد برد.

اصغر رفیعی جم فیلمبردار توانمند ایرانی که در تولید فیلمهایی نظیر «شاید وقتی دیگر»،«سگ کشی» و «وقتی همه خوابیم» به بیضایی یاری رسانده بوده همواره همکاری با دو کارگردان ایرانی یعنی بهرام بیضایی و مسعود کیمیایی را جزو دلنشین تر همکاریهایش دانسته بود.

رفیعی جم در گفتگویی که بعد از اکران «سگ کشی» انجام داده بود، کار با بیضایی را از جهت وسواس او، سخت و از جهت پیش رفتن بیضایی منطبق با فیلمنامه دکوپاژ شده، راحت دانسته بود.

۴۷۵

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا