خانه / فیلم و سینما / متن کامل دادنامه رخشان بنی اعتماد در پاسخ به تکرار اهانت فرج الله سلحشور به هنرمندان سینما
تبلیغات

متن کامل دادنامه رخشان بنی اعتماد در پاسخ به تکرار اهانت فرج الله سلحشور به هنرمندان سینما

متن کامل دادنامه رخشان بنی اعتماد در پاسخ به تکرار اهانت فرج الله سلحشور به هنرمندان سینماReviewed by اینفوفا on Dec 9Rating:

رخشان بنی اعتماد سرانجام پس از تداوم سلسله اهانت های فرج الله سلحشور به سینمای ایران و هنرمندان و خصوصاً بازیگران زن این سینما در قالب دردنامه ای به این اتهامات واکنش نشان داد. متن این نامه  که در تاریخ سیزدهم آذرماه  نوشته شد، در تعدادی از رسانه ها ی خبری داخلی و خارجی و روزنامه های کشور هم منتشر شد. این نامه که لحن صریحی داشت، بنا به دلایل نامعلومی در برخی خبرگزاری ها و رسانه های داخلی بازتاب نداشت  و منتشر نشد، در حالیکه متن حرفها و اتهام ها و واکنشهای تند و صریح سلحشور در همه جا بازتاب کاملی پیدا کرد. طبعاً کسی مانند سلحشور که به این صراحت و با این لحن و ادبیات پا به عرصه ی انتقاد و افشاگری می زند، نمی تواند از پاسخ و مواجهه همان اندازه تند و صریح اهالی سینما مصون و در امان باقی بماند و حاشیه امنیت ساخته شده توسط برخی رسانه ها برای یک بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون را باید به پای ملاحظات  و محافظه کاری های عادت شده این روزهای فضای رسانه ای گذاشت…

نقل از سایت سینمای ما: سایت “سینمای ما” که پیش از این متن اضهارات مختلف سلحشور را منتشر کرده، بنا به وظیفه رسانه ای و اطلاع رسانی صادقانه ، متن نامه دردمندانه و از سر دلسوزی و خشم رخشان بنی اعتماد را هم منتشر می کند. بنی اعتماد در نامه کوتاهش چنین نوشته است:

«چندی پیش تازه‌به دوران سینمارسیده‌ای، دهان باز کرد و آنچه در خور خودش بود به بازیگران سینما نسبت داد. با خود گفتم جواب ابلهان خاموشی‌ست و در فضای عفونت‌زده‌ی حاضر همان بهتر که چشم بر عجایب اتفاقیه‌ی هر روز و گوش بر گفته‌های توهم‌زا و هوهوی کرکسان و ناکسان بیندی. پنج بازیگر جوان که “همه” دخترم بودند، تاب نیاوردند و جوابی محترمانه در شأن خودشان و نه در حد پاسخ به گوینده، دادند. امروز در خبرها می‌خوانم که گوینده‌ی دهان‌لجن‌زده، مصداق پاسخ را “بلند کردن چوب و فرار گربه‌دزده “تعبیر کرده‌است. چوب را باید بر فرق فضای فرهنگی و هنری کوبید که زمانه را به نفع بردن و خوردن و بزرگ‌نما شدن آدم‌کوتوله‌ها گردش داده‌ است که با دهان گشاد و نظر تنگ، دنیا را از زاویه‌ی عقل نارس و امیال سرکوب‌شده‌شان می‌بینند.

گربه‌دزد‌ها، گرگ‌های حریص چشم و دل سیری‌ناپذیر، بر سر سفره‌های رانت های اعطایی هستند که با امکانات نامحدود کارفرما می‌شوند و سی‌ریال‌ها می‌سازند و امرمشتبه‌برخود می‌شوند که کاری کرده‌اند کارستان… به حکم اعتقادات مورد ادعای خود گوینده، او باید به شلاق مجازات تهمت ، سیاه و کبود شود اما می‌دانم برخورد مدنی و شکایت به محکمه بردن دراین وانفسا در پیچش و خمش حامیان ایشان ره به ترکستان می‌برد. هم او افاضه کرده است که پاسخ‌گویان ناصالح اند. من، رخشان بنی‌اعتماد، به عنوان مادر ناصالحان خانواده سینما، نه جواب به یاوه گو ، که بیداد این هرت آباد بی صاحب را ، در میانه‌ی میدان فریاد می زنم.»

 

۶۲۲

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا