خانه / فیلم و سینما / کارگردان: اگر این وضع ادامه پیدا کند، فیلم را از اکران برمی‌دارم/ مدیر سینما: وقتی «خاک و آتش» یک بلیت هم نفروخه، آپارات را برای صندلی روشن کنم؟
تبلیغات

کارگردان: اگر این وضع ادامه پیدا کند، فیلم را از اکران برمی‌دارم/ مدیر سینما: وقتی «خاک و آتش» یک بلیت هم نفروخه، آپارات را برای صندلی روشن کنم؟

كارگردان: اگر این وضع ادامه پیدا کند، فيلم را از اکران برمي‌دارم/ مدير سينما: وقتي «خاک و آتش» یک بلیت هم نفروخه، آپارات را برای صندلي روشن کنم؟Reviewed by اینفوفا on Dec 27Rating:

کارگردان فیلم سینمایی «خاک و آتش» با بیان اینکه در نیمه دوم سال اکران‌ها چرخشی شده و فیلم‌ها حتی با وجود سرگروه بودن در دو یا حتی یک سانس اکران می‌شوند، گفت: اگر این شرایط تا اوایل هفته آینده تغییر نکند، به عنوان اعتراض «خاک و آتش» را از چرخه اکران خارج می‌کنم. کارگردان «خاک و آتش» می‌گوید این کجای عدالت است که برای فیلمی با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد تومان، اکران تک‌سانس در نظرگرفته شود.

مهدی صباغ‌زاده با گلایه از نحوه اکران فیلم «خاک و آتش» گفت:‌ بنده تازه متوجه شدم با وجود این که این فیلم سرگروهی سینما آزادی را دارد، تنها در ۲ سانس اکران می‌شود و به نظرم نوع چرخشی اکران در سینما‌ها، لطمه‌های جبران‌ناپذیری را به فیلم‌های اکران نیمه دوم سال زده است.

وی در ادامه تشریح کرد: سینماها، ۲ سانس یا حتی تک سانس فیلم‌ها را اکران می‌کنند یعنی ۸ تا ۹ فیلم را در یک سالن سینما به صورت چرخشی اکران می‌‌کنند و در این ۶ ماه تمام فیلم‌ها از این شرایط لطمه خوده‌اند البته این با قوانین صنفی نیز هیچ شباهتی ندارد، حالا چه کسانی و به چه طریقی این ماجرا را اعمال کرده‌اند، بنده در جریان نیستم.

کارگردان فیلم «خاک و آتش» در پاسخ به این سؤال که آیا شما پیگیر علت این وضعیت بوده‌اید یا خیر؟ بیان داشت: زمانی که دلیل را جویا می‌شویم، می‌گویند تولید زیاد است! این نوع اکران به نفع سینما‌ است اما سؤال من این است کجای این شرایط به نفع سینماست؟ کجای این شرایط به نفع تهیه‌کننده‌گان است؟ باید بگویم فیلم‌ها اعم از آن‌هایی که فروش خوبی دارند و حتی فیلم‌هایی که خوب نمی‌فروشند از این جریان نفعی نمی‌برند، آقایان بهترین فیلم‌ها با کامل‌ترین سینماها در ۶ ماه اول سال اکران کرده‌اند و امروز و در ۶ ماه دوم اکران چرخشی می‌شود!

* آقای سجادپور چرا این‌قدر فیلم تولید می‌کنید که دچار چنین وضعیتی شویم؟

صباغ‌زاده ادامه داد: ۶ ماه است که این اتفاق افتاده است و تولید زیاد و فشار تهیه‌کنند‌گان به عنوان دلیل این اکران مطرح می‌شود. حال آقای سجادپور چرا این‌قدر فیلم تولید می‌کنید که این سینما دچار چنین وضعیتی شود؟ و فیلم‌ها با وجود سرگروه بودن در سینماها تک‌سانس و دو سانس اکران شوند؟ به عنوان نمونه سینما فرهنگ که خود را صاحب فرهنگ می‌داند و با بودجه دولتی فعالیت می‌کند در یک روز ۸ فیلم را به نمایش در‌می‌آورد و قصد داشت در تک سانس ۱۱ صبح به «خاک و اتش» اجازه نمایش بدهد که البته واضح است که بنده نپذیرفتم.

صباغ‌زاده در پایان تصریح کرد: این کجای عدالت است که برای فیلمی با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد تومان، اکران تک سانس و یا دو سانس اکران در نظرگرفته شود؛ گرچه تنها «خاک و آتش» این شرایط را ندارد و بسیاری از فیلم‌ها دچار این مشکل هستند اما بنده به این شرایط اعتراض شدید دارم و اگر این وضعیت تا اوایل هفته آینده ادامه پیدا کند، به عنوان اعتراض به این نحوه نمایش و این نوع نگاه به سینما، «خاک و آتش» را از چرخه اکران خارج می‌کنم.

‌ اکران «خاک و آتش» از چهارشنبه ۳۰ آذرماه با سرگروهی سینما آزادی آغاز شده است.

پاسخ مدیر سینما آزادی به کارگردان «خاک و آتش»
«خاک و آتش» یک بلیت هم نفروخته بود؛ برای صندلی‌ها آپارات روشن کنم؟

مدیر سینما آزادی در واکنش به اعتراض شدید صباغ‌زاده به نحوه اکران فیلم «خاک و آتش» با بیان اینکه این فیلم سرگروهی سینما آزادی را دارد و سانس‌هایش کامل است، گفت: زمانی که در ۵ سانس «خاک و آتش» یک بلیت هم نفروخته، بنده برای صندلی‌ها آپارات را روشن کنم؟
رضا سعیدی‌پور در خصوص اظهارات اخیر مهدی‌ صباغ‌زاده و اعتراض شدید وی به نحوه اکران فیلم «خاک و آتش» گفت: این فیلم سرگروهی سینما آزادی را دارد و در اکران چرخشی قرار نگرفته و قرارداد اکران آن کامل است و سانس‌های ۱۴،‌ ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲ به نمایش «خاک و آتش» اختصاص داده شده است.
وی تصریح کرد: چهارشنبه گذشته که اکران «خاک و آتش» شروع شد،‌ در ۵ سانس حتی یک بلیت هم فروخته نشد. بنابراین اکران فیلم نیز انجام نشد. زمانی که بلیتی فروخته نمی‌شود من برای صندلی‌ها آپارات را روشن کنم؟
مدیر سینما آزادی در پایان گفت: آقای صباغ‌زاده که در خصوص اکران فیلم خود معترض است، می‌توانند با شماره گویای سینما آزادی تماس بگیرد و متوجه شود که ۵ سانس کامل به فیلم ایشان اختصاص داده شده است.

قصه فیلم «خاک و آتش» به وقایع ۹۰ سال قبل برمی‌گردد که انگلیسی‌ها از مسیر هندوستان به ایران وارد می‌شوند و به بهانه احداث خطوط راه ‌آهن و تلگراف در خطه سیستان و بلوچستان به قاچاق اسلحه و ناامن کردن منطقه مشغول می‌شوند. در این جریان شخص بلوچی به نام «جی‌اند» با حمایت یک روحانی با انگلیس‌ها مبارزه می‌کند.

در این فیلم سینمایی بازیگرانی نظیر فریبرز عرب‌نیا، میتراحجار، سیداحمد نجفی، فرامرز صدیقی، جمشید جهانزاده، فرهاد قائمی مهدوی، قاسم زارع،کاظم افرندنیا، آزاده خورشید دوست، صدیقه کیانفر، مصطفی طاری، غلامرضا دیباییان،رامتین خداپناهی، عبدالرضا حمیدی آشتیانی، مهدی میامی، مهدی جوزی، افسانه ناصری،آرش تاج و مهدی عبادتی ایفای نقش کرده‌اند.


۴۷۹

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا