خانه / هنرهای تجسمی / عکاسی / گرانترین دوربین عکاسی دنیا
تبلیغات

گرانترین دوربین عکاسی دنیا

گرانترین دوربین عکاسی دنیا Reviewed by عسل دولتیاری on Jun 9Rating:

یک دوربین بسیار کمیاب با حدود ۹۰ سال سن که همچنان به خوبی کار می کند در یک حراجی در وین به قیمت ۱.۳۲ میلیون یورو به فروش رفت و به گرانترین دوربین عکاسی دنیا تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری مهر، ۲۸ ماه می گذشته، در حراجی کالری “ویست لیخ” یک دوربین مارک “لیکا” سری ۰ با شماره سریال ۱۰۷ تولید سال ۱۹۲۳ عرضه شد. هرچند این دوربین عکاسی حدود ۹۰ سال عمر کرده است اما در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و هنوز کار می کند. پیش از شروع حراج، سازمان دهندگان آن پیش بینی می کردند که این دوربین با قیمت حداکثر ۵۰۰ هزار یورو به فروش برسد، درحالی که در پایان حراج یک مجموعه دار چینی این دوربین عکاسی را به قیمت ۱.۳۲ میلیون یورو خریداری کرد. این هفتمین دوربین از مدل “لیکا سری ۰” است. در سال ۱۹۲۳ از این مدل تنها ۲۵ نمونه برای آزمایش در بازار تولید شد.

دو سال بعد در سال ۱۹۲۵، شرکت “لیتز” در شهر کوچک “ویتزلار” آلمان عرضه تجاری “لیکا سری A” را آغاز کرد. در مدت زمان کوتاهی این مدل به دلیل سبکی ویژه و توانایی بالا در شکار نور طبیعی توانست تحولی در دنیای عکاسی به وجود آورد.
براساس گزارش Gadget Review ، معروفیت افسانه ای این مارک آلمانی و کیفیت فنی بالای این محصول که حتی پس از ۹۰ سال هنوز کار می کنند دلایل خوبی بودند که دهها مجموعه دار از تمام دنیا به وین بیایند و این جواهر فناورانه قدیمی را به گرانترین دوربین دنیا تبدیل کنند.
 

۴۶۰

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا