خانه / جشنواره / آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام کرد/ اصغر فرهادی در دو قدمی مجسمه طلایی ، «جدایی نادر از سیمین» یکی از ۹ فیلم نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان سال ۲۰۱۲ است
تبلیغات

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام کرد/ اصغر فرهادی در دو قدمی مجسمه طلایی ، «جدایی نادر از سیمین» یکی از ۹ فیلم نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان سال ۲۰۱۲ است

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام كرد/ اصغر فرهادي در دو قدمي مجسمه طلايي ، «جدايي نادر از سيمين» يكي از 9 فيلم نامزد دريافت اسكار بهترين فيلم خارجي زبان سال 2012 استReviewed by اینفوفا on Jan 21Rating:

فهرست اولیه نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان سال ۲۰۱۲ از طرف آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برای دریافت مجسمه اسکار اعلام شد. از  ۶۳ فیلمی که کشورهای مختلف به این آکادمی معرفی کردند، در مرحله اول ۹ فیلم گزینش شد و تا یک هفته دیگر ۴ فیلم از این لیست خط می‌خورند تا ۵ عنوان نهایی برای مراسم اصلی در ۲۶ فوریه رقابت کنند. نکته قابل توجه این فهرست نام‌هایی‌ست که تا به حال به عنوان رقیب جدی اسکار فیلم خارجی مطرح نبودند و بجز «پینا» ساخته ویم وندرس کم‌تر در فهرست‌ها و گمانه‌زنی‌ها به عنوان فیلم‌های مهم و مطرح سال و نامزد نهایی اسکار حضور داشتند. هیچ‌کدام از رقبای فیلم فرهادی در گلدن گلوب فیلم خارجی در این لیست حضور ندارند.

به گزارش خبرگزاری زدلی به نقل از سینمای ما، فیلم «جدایی نادر از سیمین» با عنوان بین‌المللی «جدایی» دومین مرحله گزینش را هم (پس از انتخااب از سوی هیات ایرانی و معرفی به آکادمی) رد کرد و حالا یکی از ۹ فیلم نهایی است. باید تا ۲۴ ژانویه صبر کرد و دید آیا آخرین مرحله گزینش را هم با موفقیت رد خواهد کرد؟

فهرست فیلم‌های این مرحله به این شرح است:

جدایی A Separation

ساخته اصغر فرهادی – ایران

پینا – سه‌بعدی Pina 3-D

ساخته ویم وندرس – آلمان

کله گاو Bullhead

ساخته مایکل ار. راسکم – بلژیک

+ Monsieur Lazhar

ساخته فیلیپه فلاردو – کانادا

+ Superclasico

ساخته ال کریستین مدسن – دانمارک

پی نوشت Footnote

ساخته جوزف سدر – اسرائیل

عمر مرا کشت Omar Killed Me

ساخته رشدی زم – مراکش

در دل تاریکی In Darkness

ساخته اگنژیا هولاند – لهستان

جنگجویان رنگین‌کمان Warriors of the Rainbow:Seediq Bale

ساخته تی شانگ وی از تایوان

 

۷۵۱

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا