خانه / جشنواره / «پذیرایی ساده» تنها نماینده سینمای ایران در فستیوال برلین است
تبلیغات

«پذیرایی ساده» تنها نماینده سینمای ایران در فستیوال برلین است

«پذیرایی ساده» تنها نماینده سینمای ایران در فستیوال برلین استReviewed by اینفوفا on Jan 21Rating:

فیلم «پذیرایی ساده» ساخته مانی حقیقی تنها فیلم بلند نماینده سینمای ایران در جشنواره قدیمی و معتبر برلین خواهد بود. «پذیرایی ساده» در بخش فروم شصت و دومین دوره جشنواره  پذیرفته شده است. در این بخش فیلم هایی حضور دارند که نگاه تجربی و متفاوتی به سینما دارند. در کنار فیلم «پذیرایی ساده»، سینمای ایران  یک نماینده هم در هیات داوران دارد؛ اصغر فرهادی که سال گذشته خرس طلایی جشنواره را  همراه با خرس نقره ای گروه بازیگران دریافت کرد، امسال در ترکیب داوران است.

به گزارش خبرگزاری زدلی به نقل از سینمای ما، مانی حقیقی به عنوان یکی از نویسندگان فیلمنامه، کارگردان و بازیگر اول مرد «پذیرایی ساده» همراه با  ترانه علیدوستی بازیگر زن نقش اول فیلم، میهمان جشنواره  برلین خوهند بود. به دلیل همزمانی فستیوال برلین با جشنواره فیلم فجر، حقیقی و بازیگرش پس از پایان اختتامیه جشنواره فجر راهی برلین خواهند شد تا در روزهای پایانی و اختتامیه این فستیوال حضور داشته باشند.

«پذیرایی ساده» در جشنواره فجر امسال جزو ۳۲ فیلم بخش مسابقه  است و از امیدهای جشنواره در چند بخش اصلی است.

سینمای ایران در چند سال اخیر با خرس نقره ای رضا ناجی برای «آواز گنجشکها» و خرس نقره ای کارگردانی  و خرس طلایی اصغر فرهادی برای «درباره الی …» و  «جدایی نادر از سیمین» همیشه خبرساز و مطرح بوده است.

 

۵۵۱

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا