خانه / جشنواره / «جدایی نادر از سیمین» برنده سه جایزه از حلقه منتقدان لندن؛ این بار فیلمنامه و بازیگر مکمل زن هم انتخاب شدند
تبلیغات

«جدایی نادر از سیمین» برنده سه جایزه از حلقه منتقدان لندن؛ این بار فیلمنامه و بازیگر مکمل زن هم انتخاب شدند

«جدايي نادر از سيمين» برنده سه جايزه از حلقه منتقدان لندن؛ اين بار فيلمنامه و بازيگر مكمل زن هم انتخاب شدندReviewed by اینفوفا on Jan 22Rating:

«جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی برنده سه جایزه از حلقه منتقدان لندن شد.‌ در سی‌ودومین دوره جوایز فیلم حلقه منتقدان لندن، «جدایی نادر از سیمین» که به تازگی به عنوان بهترین فیلم خارجی جایزه «گلدن گلوب» معرفی شده است، توانست در بخش‌های بهترین فیلم خارجی‌زبان سال، بهترین فیلمنامه‌نویس سال (اصغر فرهادی) و بهترین بازیگر زن مکمل سال (ساره بیات) جایزه بگیرد.

اما فیلم صامت «هنرمند» ساخته «میشل هازاناویکیوس» توانست جایزه بهترین فیلم سال این جشنواره را از آن خود کند و در لیست ‌١٠ فیلم برتر سال ‌٢٠١١ میلادی، بالاتر از فیلم «جدایی نادر از سیمین» در رده نخست بایستد.

به نوشته ورایتی، فیلم صامت و سیاه و سفید «هنرمند» به کارگردانی میشل هازاناویکیوس توانست جوایز فیلم سال، کارگردان سال و بازیگر مرد سال (ژان دوژاردن) را دریافت کرد.

«جدایی نادر از سیمین»، نماینده ایران در جوایز اسکار، در بخش‌های فیلم سال و کارگردان سال هم نامزد دریافت جوایز حلقه منتقدان لندن بود.

جایزه ریچارد آتن‌بورو این جشنواره به فیلم بریتانیایی «باید در مورد کوین صحبت کنیم» ساخته «لین رمزی» اهدا شد. جایزه بهترین مستند سال هم به فیلم «سنا» از یونیورسال رسید. «ژان دوژاردن» یرای فیم «هنرمند» جایزه بهترین بازیگر مرد سال را دریافت کرد. «مریل استریپ» برای «بانوی آهنین» و «آنا پاکویین» برای «مارگرت» به طور مشترک جایزه بازیگر زن سال را دریافت کردند. «کنت برانا» هم برای «هفته من با مریلین» برنده جایزه بازیگر مرد مکمل سال شد.

مراسم سی‌ودومین دوره از جوایز فیلم حلقه منتقدان لندن ‌١٩ ژانویه (‌٢٩ دی‌ماه) در ساوت‌بنک مؤسسه فیلم بریتانیا در لندن برگزار شد و فهرست برندگان این دوره به این شرح اعلام شد:

فیلم سال: «هنرمند»

فیلم خارجی‌زبان سال: «جدایی نادر از سیمین»

مستند سال: «سنا»

کارگردان سال: میشل هازاناویکیوس، «هنرمند»

فیلمنامه‌نویس سال: اصغر فرهادی، «جدایی نادر از سیمین»

فیلمساز بریتانیایی نوظهور: اندرو های، «تعطیلات آخر هفته»

بازیگر مرد سال: ژان دوژاردن، «هنرمند»

بازیگر زن سال: مریل استریپ، «بانوی آهنین» / آنا پاکویین، «مارگرت»

بازیگر مرد مکمل سال: کنت برانا، «هفته من با مریلین»

بازیگر زن مکمل سال: ساره بیات، «جدایی نادر از سیمین»

بازیگر مرد بریتانیایی سال: میشائل فاسبیندر، «یک روش خطرناک»، «شرم»

بازیگر زن بریتانیایی سال: اولیویا کولمن، «بانوی آهنین»، «تیراناسور»

بازیگر بریتانیایی جوان سال: کریگ رابرتز، «زیردریایی»

دستاورد فنی: ماریا دیورکوویچ، طراح صحنه – «بند زن، خیاط، سرباز، جاسوس»

جایزه دیلیس پوئل: نیکولاس روگ

حلقه منتقدان لندن شامل بیش از ‌١٢٠ منتقد فیلم و نویسنده است و در سال ‌١٩١٣ تأسیس شده است.

***********

«جدایی نادر از سیمین» همچنین نامزد دریافت جایزه از چهل و سومین دوره جوایز سالانه «ایمیج» آمریکا شد. جوایز «ایمیج» که ازسوی انجمن ملی افراد رنگین‌پوست اعطا می‌شود، بهترین‌های دنیای فیلم، موسیقی، تلویزیون و ادبیات را مورد تقدیر قرار می‌دهد.

سال گذشته، جایزه بهترین فیلم به «ارزشمند» ساخته «لی دانیلز»، نامزد اسکار بهترین فیلم، اعطا شد.

انجمن ملی افراد رنگین‌پوست آمریکا (NAACP) پنج‌شنبه نامزدهای خود را در بخش‌های مختلف اعلام کرد.

«جدایی نادر از سیمین» یکی از نامزدهای بخش فیلم خارجی است. دیگر نامزدهای این بخش، «حمله به بلوک»، «در سرزمین خون و عسل»، «لو آور» و «زندگی، فراتر از هر چیز» هستند.

فیلم «کمک» ساخته تیت تیلور با نامزدی در هشت بخش پیشتاز نامزدهای جوایز ایمیج ‌٢٠١٢ در بخش فیلم است. در بخش تلویزیون، «آناتومی گری» و «بازی» هر یک در شش بخش نامزد هستند.

به گزارش سایت NAACP، جوایز «ایمیج» که در ‌٣۵ بخش برگزار می‌شود، همچون جوایز «اسکار» و «گرمی» برندگان خود را با آرای اعضای خود انتخاب می‌کند.

برندگان چهل‌وسومین دوره جوایز سالانه «ایمیج» ‌١٧ فوریه (‌٢٨ بهمن) در مراسمی که به صورت زنده از شبکه ان‌بی‌سی پخش خواهد شد، معرفی خواهند شد.

۵۵۳

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا