خانه / جشنواره / دو نامزدی برای یک جدایی؛ «جدایی نادر از سیمین» کاندیدای دریافت اسکار فیلمنامه و فیلم خارجی‌زبان آکادمی علوم و هنرهای سینمایی شد
تبلیغات

دو نامزدی برای یک جدایی؛ «جدایی نادر از سیمین» کاندیدای دریافت اسکار فیلمنامه و فیلم خارجی‌زبان آکادمی علوم و هنرهای سینمایی شد

دو نامزدي براي يك جدايي؛ «جدايي نادر از سيمين» كانديداي دريافت اسكار فيلمنامه و فيلم خارجي‌زبان آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي شدReviewed by اینفوفا on Jan 25Rating:

«جدایی نادر از سیمین» نامزد بهترین فیلمنامه و بهترین فیلم خارجی‌زبان آکادمی علوم و هنرهای سینمایی شد. فیلم اصغر فرهادی پس از بردن گلدن گلوب فیلم خارجی، حالا به بخش اصلی اسکار هم راه پیدا کرده و نامزد دریافت اسکار بهترین فیلمنامه اریژینال (غیر اقتباسی) شده و باید با وودی آلن رقابت کند. فیلمنامه «نیمه شب در پاریس» در کنار «هنرمند» و «ساقدوشها» رقبای فیلمنامه فرهادی هستند. به نظر می‌رسد فرهادی این رقابت را به وودی آلن و «نیمه شب در پاریس» واگذار کند.

نامزدی قابل حدس و پیش‌بینی دیگر هم بهترین فیلم خارجی‌زبان است که در آن رقبای چندان سخت و مطرحی ندارد. فرهادی برای دریافت اسکار باید از سد فیلم‌های «آقای لازارو» (که در جشنواره فجر امسال هم هست)، «پی‌نوشت»، «در تاریکی» و «کله گاو» بگذرد.
بنا به این گزارش، «هوگو» با یازده نامزدی اسکار از فیلم «هنرمند» هم پیش افتاد و حالا رکوردار نامزدی اسکار ۲۰۱۲ است. «هنرمند» هم در ده رشته نامزد دریافت اسکار است.

۵۹۱

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا