خانه / اجتماعی / چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
تبلیغات

چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشدReviewed by سامان محامی on Nov 3Rating:

برگزیدگان چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد معرفی شدند
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، شب گذشته مراسم اختتامیه چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و دهمین جشنواره بین‌المللی دانش‌آموزان فیلم‌ساز در سینما فلسطین برگزار شد.

بنابر این گزارش حمیدرضا کفاش دبیر جشنواره گفت: این جشنواره حاصل تلاش بزرگانی است که وظیفه آموزش و پرورش را به دوش کشیده‌اند و تلاش کرده‌اند با هنر و ایجاد تصویر این آموزش را برای دانش‌آموزان شیرین‌تر کنند. امروزه با مفاهیم تصویری ‌می‌توان مفاهیم آموزشی را برای دانش‌آموزان و همگان، بهتر، جذابتر و شیرین‌تر کرد.

وی در خصوص فیلم‌های ارسالی به جشنواره فیلم رشد گفت: امسال ۱۴۱۶ فیلم به جشنواره ارسال شده است که هزار و ۱۴۵ فیلم از ایران و ۲۷۱ فیلم از کشورهای جهان است که در مجموع ۴۶ کشور جهان در این جشنواره شرکت داشته‌اند.

وی افزود: این مجموعه فیلم‌ها با ۱۰ نفر مورد بازبینی قرار گرفت و ۱۷۶ فیلم به بخش نهایی رسید که ۱۶ استان نیز در جشنواره شرکت داشتند و ۲۷ نهاد، سازمان و بخش خصوصی از این جشنواره مشارکت معنوی و مادی نمودند. در نهایت از مجموع ۴۶ کشور که به این جشنواره فیلم ارسال کرده بودند فیلم‌های ۱۷ کشور به مرحله نهایی رسید.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام محمدیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در این مراسم گفت: امروزه به جشنواره رشد به عنوان معبر به یک نظام تعلیم و تربیت خوب می‌نگریم و از ابزار هنر برای تسهیل و آموزش استفاده می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: دوستانی که تلاش کردند این جشنواره خوب برگزار شود بر این امر مهم تاکید داشتند و جا دارد از همه دوستانی که این جشنواره را برگزار کردند تشکر و قدردانی کنم و امیدوار باشم یافته‌های این جشنواره برای نظام تعلیم و تربیت ما اثربخش باشد.

به گزارش فارس بخش‌های متعدد اهدای جوایز در اختتامیه این جشنواره به شرح زیر است:

بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز:

۱- تندیس زرین، لوح تقدیر و جایزه نقدی به فیلم مستند «خانواده شمعدانی» به کارگردانی فاطمه انصاری

۲- تندیس زرین، لوح تقدیر و جایزه نقدی به فیلم کوتاه «سوختن در آب، غرق شدن در آتش» به کارگردانی زانیار طهماسبی

۳- تندیس زرین، لوح تقدیر و جایزه نقدی به انیمیشن «نقاشی ذهن» اثر مسعود طایری

۴- دیپلم افتخار و لوح تقدیر به «چرا با صدای خروس خورشید درمی‌آید» به کارگردانی گلابر یاندمیدزه از کشور گرجستان

بخش فرهنگیان فیلمساز:

۱- تندیس سیمین، لوح تقدیر و جایزه نقدی به فیلم «آرزوها» به کارگردانی محمد مقیم‌پور بیژنی

۲- دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «آن مرد ایستاده است» به کارگردانی علیرضا نوروزی

بخش مستندهای علمی و آموزشی:

۱- جایزه نقدی و تندیس جشنواره به شرکت منالیزا از کشور فرانسه برای ساخت چند فیلم علمی و آموزشی

۲- دیپلم افتخار، لوح زرین و جایزه نقدی به مستند «بازمانده تتیس» به کارگردانی بابک مجیدی

۳- دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم «پرواز با بالهایم» به کارگردانی رسول انتشاری

۴- دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم «رصدخانه مراغه» به کارگردانی حسین پورستار

۵- دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم «مهرا» به کارگردانی حسن نقاشی

۶- تندیس زرین و جایزه نقدی به فیلم «سلام خدای مهربان» به کارگردانی حسن نقیان‌ فشارکی

بخش فیلم کوتاه داستانی:

جایزه ویژه و جایزه نقدی به فیلم «۳ در ۳ »به کارگردانی نونورجا از کشور پرتغال

۲- تندیس زریین و جایزه نقدی به فیلم «عینک جادویی» به کارگردانی دانیال رپتر از کشور مکزیک

۳- تندیس ویژه و جایزه نقدی به فیلم «نامه‌ها‌، عکس‌ها،‌ آدم‌ها» به کارگردانی سیدمحمدرضا خردمندان

۴- جایزه ویژه و نقدی به فیلم «مسئول» به کارگردانی سرجوباره‌خون از کشور اسپانیا

۵- جایزه ویژه دبیر جشنواره لوح تقدیر و جایزه نقدی برای به تصویر کشیدن آرزوی صادقانه یک فیلم‌ساز استثنایی به فیلم «۲۴ ساعت مرخصی» به کارگردانی ناصر شهریاری احمدی

بخش پویانمایی:

۱- جایزه ویژه هیئت داوران، جایزه نقدی به پویانمایی «صدای جاده» به کارگردان برزان رستمی

۲- دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پویانمایی «انتظارات بزرگ» به کارگردانی الکسی گوینگو از کشور پرتغال

۳- دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پویانمایی «آهوی گردن‌دراز» به کارگردانی سیدحسن سلطانی

۴- تندیس زرین، لوح تقدیر و جایزه نقدی به پویانمایی «ماسوله» به کارگردانی بهرام عظیمی

بخش سیفژ:

۱- فیلم «شعله در باد» به کارگردانی فرهاد مهران‌فر

۲- «اتاق رحمت» به کارگردانی هوشنگ حسینی

۳- «گراماز» به کارگردانی عباس رافعی

۴- «سلام مادر» به کارگردانی امیر طرفه‌حسینی

۵- «و خدایی که» به کارگردانی مهشید فریدفر

۶- «مادر پاییزی» به کارگردانی سیروس رنجبر

۷- «مدرسه نیکان» به کارگردانی حسن شریعتمداری

۸- «آوای آشنا» به کارگردانی سهیلا کریمی

۹- «آسانترین کار کوچولوها» به کارگردانی مصطفی خسروی

بخش فیلم‌های ۱۳۷ ثانیه‌ای:

۱- مهدی طالبانی

۲- مهدی نصیری

۳- فاطمه سلطانی

۴- سمیه میرمهدوی

بخش فیلم‌نامه:

۱- رحیم کریم‌‌زاده

۲- عادله عطاران

۳- مریم طیار

۴ – مطهر زنگانه

بخش فیلم داستانی بلند:

۱- جایزه ویژه و جایزه نقدی به فیلم «آقای مدیر» به کارگردانی حسن آقاکریمی

۲- دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم «گاتو» به کارگردانی راجان خوسه از کشور هندوستان

۳- جایزه ویژه و جایزه نقدی به فیلم «‌آوان» به کارگردانی آرش سجادی حسینی

۴- تندیس زرین لوح تقدیر و جایزه نقدی به فیلم «شعله در باد» به کارگردانی فرهاد مهران‌فر.

سامان محامی

۴۸۰

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا