خانه / فیلم و سینما / «فلامینگو شماره ۱۳» با بازی شمس لنگرودی در ایتالیا
تبلیغات

«فلامینگو شماره ۱۳» با بازی شمس لنگرودی در ایتالیا

«فلامینگو شماره 13» با بازی شمس لنگرودی در ایتالیاReviewed by My on Jun 13Rating:
فیلم سینمایی «فلامینگو شماره ۱۳» به کارگردانی حمیدرضا علیقلیان با بازی شاعر سرشناس شمس لنگرودی و نویسندگی و بازی شاعر جوان رسول یونان به نمایندگی از سینمای ایران روز ۱۲ تیرماه (۳ ژوئیه) در ششمین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلم برای صلح» در ایتالیا به روی پرده می‌رود.
«فلامینگو شماره ۱۳» به تهیه‌کنندگی هومن احمدی اولین فیلم بلند علیقلیان است که فضایی شاعرانه دارد و روایت آن تلفیقی از افسانه و واقعیت است. شمس لنگرودی در فیلم نقش یک شاعر و استاد پیر را ایفا می کند. این فیلم زمستان سال گذشته توسط اسماعیل آقاجانی در دو منطقه دیلمان و میان کاله فیلمبرداری شد
جشنواره بین‌المللی «فیلم برای صلح» با نمایش فیلم‌هایی از کارگردانان سراسر جهان با موضوع حقوق بشر، صلح و جنگ در بخش‌های مختلف شامل مسابقه فیلم‌های سینمایی، فیلم‌های کوتاه، فیلم‌های مستند، بخش ویژه، بخش بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و چند بخش دیگر در شهر «مده‌آ» Medea برگزار می‌شود.
«فلامینگو شماره ۱۳» درباره‌ انسان‌‌هایی است که از خود و زندگی‌‌های روزمره تبعید شده‌‌اند. آن‌ها با هم در یک تبعیدگاه زندگی می ‌کنند. سلیمان (با بازی رسول یونان) که گندمزاران را به آتش کشیده و متهم به قتل یک نفر است، افسانه‌‌ای می‌آفریند.
او معتقد است فلامینگویی دیده با منقاری خون‌ آلود؛ این فلامینگو به جای ساحل، در دوردست‌‌ها زندگی می‌‌کند و نماد شکستن حصارهای تبعیدگاه است. سلیمان بر سر این افسانه‌‌ها جانش را می‌‌بازد، اما زنش «تامای»، مرگ او را باور ندارد. استاد (با بازی شمس لنگرودی) چراغ روشن این قصه‌ غم‌‌انگیز است. او علیه بی‌‌عدالتی‌‌های رایج در این قصه اسلحه می‌‌کشد …
باران زمانی، عبدالهی امیرآتشانی و پیمان مقدمی دیگر بازیگران «فلامینگو شماره ۱۳» هستند.

۴۱۵

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا