خانه / اجتماعی / ژرار دوپاردیو
تبلیغات

ژرار دوپاردیو

ژرار دوپاردیوReviewed by سامان محامی on Jan 7Rating:

روسیه به ژرار دوپاردیو، بازیگر فرانسوی، تابعیت داد
بر اساس بیانیه‌ای که در سایت کرملین منتشر شده است دولت روسیه به ژرار دوپاردیو، بازیگر سرشناس فرانسوی که ملیت فرانسوی خود را ترک کرده است، تابعیت روسی داده است.

بر اساس این بیانیه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه حکم تابعیت روسی ژرار دوپاردیو را امضا کرده است.
به تازگی آقای دوپاردیو گفته بود که قصد دارد پاسپورت فرانسوی‌اش را پس دهد.

ژان مارک ارو، نخست وزیر فرانسه از آقای دوپاردیو انتقاد کرده بود که به خاطر خودداری از پرداخت مالیات بیشتر، به شهری مرزی در بلژیک نقل مکان کرده است.
همان زمان آقای پوتین گفته بود که از دادن تابعیت روسی به این بازیگر سرشناس با خوشحالی استقبال می‌کند.

او روز ۲۰ دسامبر، ۳۰ آذر در کنفرانس خبری سالانه‌اش در این باره گفت: “اطمینان دارم که مقامات دولت فرانسه قصد اهانت به آقای دوپاردیو را نداشته‌اند. اما اگر او بخواهد پاسپورت روسی داشته باشد این مساله بلامانع است.”

براساس قانون فرانسه داشتن تابعیت همزمان دو کشور امکانپذیر است اما نداشتن تابعیت هیچ کشوری قانونی نیست و افراد باید قبل از ترک تابعیت فرانسوی، تابعیت کشور دیگری را داشته باشند.

تاکنون آقای دوپاردیو درباره این بیانیه کرملین اظهار نظری نکرده است.

رابطه این بازیگر فرانسوی – که پوتین او را تاجری موفق و یک دوست توصیف کرده- با روسیه نزدیک تر شده است. نرخ مالیات بردرآمد در روسیه عدد ثابت ۱۳ درصد است.

آقای دوپاردیو، ۶۳ ساله، که می گوید در طول دوران بازیگری اش ۱۴۵ میلیون یورو مالیات پرداخته است، ماه پیش اعلام کرد که به شهر نیچین در بلژیک که در مرز مشترک با فرانسه قرار دارد، نقل مکان کرده است.

در پی انتشار این خبر، نخست وزیر فرانسه تصمیم آقای دوپاردیو را “حقارت آمیز” توصیف کرد.

قرار است از سال آینده میلادی افرادی که درآمد سالیانه آنها از سقف یک میلیون یورو بالاتر است، ۷۵ درصد مازاد درآمد خود را به عنوان مالیات پرداخت کند.

این در حالی است که میزان مالیات مشابه در بلژیک ۵۰ درصد است.

آقای دوپاردیو به هفته نامه ژورنال دیمانش گفته بود: “من توقع ندارم که کار مرا تایید کنید. اما دست کم رفتار احترام آمیزی داشته باشید.”

به گفته ژرار دوپاردیو، با تمام آنهایی که فرانسه را ترک کردند، چنین رفتار توهین آمیزی نشده است.

این بازیگر سرشناس، دولت سوسیالیست فرانسوا اولاند را متهم کرد که با اتخاذ سیاست‌های نادرست باعث خروج چهره‌های با استعداد از فرانسه می‌شود.

آقای دوپاردیو همچنین گفت: “من فرانسه را ترک می‌کنم به این دلیل که از نظر شما افراد موفق، خلاق و با استعداد باید تنبیه شوند.”

آقای دوپاردیو در سال ۲۰۱۱ میلادی، در نقش اصلی فیلم روسی – فرانسوی با عنوان راسپوتین که درباره زندگی عجیب گریگوری راسپوتین، کشیش روس بوده است ظاهر شد.

سامان محامی

۴۵۹

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا