خانه / اجتماعی / فهرست نامزدهای دریافت جوایز اسکار
تبلیغات

فهرست نامزدهای دریافت جوایز اسکار

فهرست نامزدهای دریافت جوایز اسکارReviewed by سامان محامی on Jan 11Rating:

فهرست نامزدهای دریافت جوایز اسکار اعلام شد
بامداد روز پنجشنبه ۵ و ۳۰ دقیقه بامداد به وقت محلی در سالن سن دیه گو در لس آنجلس در هالیوود، ست مک فارلین و اما استون نامزدهای این جوایز را در هالیوود اعلام کردند.

لینکلن، بینوایان، سی دقیقه پس از نیمه شب، آرگو، زندگی پی، دفترچۀ امیدبخش، عشق، جانگو آزاد شده و جانوران سرزمین جنوبی، نامزدهای دریافت جایزۀ آکادمی اسکار در بخش بهترین فیلم شده اند.

فیلم لینکلن ساختۀ استیون اسپیلبرگ، با کسب نامزدی ۱۲ جایزه اسکار، بیشترین بخت را برای ربودن جوایز آکادمی اسکار کسب کرده است.

پس از لینکلن، فیلم زندگی پی با اعلام نامزدی برای دریافت ۱۱ جایزۀ آکادمی اسکار، در مقام دوم است.

فیلم عشق هم نامزد دریافت جایزۀ اسکار در بخش بهترین فیلم خارجی شده است.

بازیگر اصلی فیلم لینکلن (دنیل دی لوئیس) در میان نامزدهای دریافت جایزۀ اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول مرد است. دیگر نامزدهای دریافت اسکار در این بخش دنزل واشینگتن (برای بازی در فیلم پرواز)، هیو جکمن (بینوایان)، بردلی کوپر (دفترچۀ امیدبخش)، و هواکین فینیکس ( ارباب) هستند.

جنیفر لاورنس (بازیگر فیلم دفترچۀ امیدبخش)، جسیکا چاستین (سی دقیقه پس از نیمه شب)، و امانوئل ریوا (عشق) در میان نامزدهای دریافت اسکار به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن معرفی شده اند. کم سال ترین نامزد جایزه بهترین بازیگر زن کونژانه والیتس است که هنگام ساخت فیلم جانوران سرزمین جنوبی تنها شش سال داشت. امانوئل ریوای ۸۵ ساله، بازیگر فیلم “عشق” ساخته میشائیل هانکه نیز پیرترین بازیگر نامزد جایزه اسکار برای بهترین بازیگر زن نقش اصلی است.

کارگردانان فیلم های لینکلن و دفترچۀ امیدبخش در میان نامزدهای دریافت اسکار در بخش کارگردانی هستند.

برای جایزۀ اسکار در بخش بهترین بازیگر مرد نقش مکمل، الن آرکین (بازیگر فیلم آرگو) درمیان نامزدهاست.

از شگفتی های امسال می توان به نامزدشدن فیلم کمدی “دفترچه امیدبخش” در هر چهار رشته بازیگری (نقش های اصلی و مکمل مرد و زن) اشاره کرد. این اتفاق در بیش از ۳۰ سال گذشته در جوایز اسکار سابقه نداشته است.دفترچه امیدبخش (Silverlining Playbook) مجموعا در هشت رشته نامزد جایزه اسکار شده است.

در میان نامزدهای بهترین فیلم کوتاه، فیلم پسرهای بزکشی، محصول مشترک افغانستان و آمریکا نیز به چشم می خورد. کارگردانی این فیلم با سام فرنچ، کارگردان آمریکایی بوده و تهیه کنندگی آن را آریل نصر، تهیه کننده افغان-کانادایی بر عهده داشته است.

هشتاد و پنجمین مراسم اهدای جوایز سالانۀ آکادمی اسکار، در سالن نمایش دالبی تیاتر (که تاکنون با نام کوداک تیاتر شناخته می شد)، در لس آنجلس برگزار خواهد شد.

سامان محامی

۵۲۵

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا