خانه / اجتماعی / محمدرضا گرگین‌زاده
تبلیغات

محمدرضا گرگین‌زاده

محمدرضا گرگین‌زاده Reviewed by My on Feb 7Rating:

محمدرضا گرگین‌زاده تا قطعه هنرمندان بدرقه شد
پیکر محمدرضا گرگین‌زاده هنرمند عرصه موسیقی در حالی صبح دیروز به سمت قطعه هنرمندان بدرقه شد که جای خیلی از مسوولان و هنرمندان خالی بود.
به گزارش مهر، پیکر محمدرضا گرگین‌زاده موسیقیدان و نویسنده ،صبح چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا بدرقه شد. در مراسم تشییع این هنرمند، فاضل جمشیدی خواننده سنتی گفت: او هنرمندی ۶۴ ساله بود که امید و عشق به عرصه موسیقی و چاپ و نشر در او موج می ‌زد و در تمام این سالها برای این دوعرصه زحمت زیادی کشید.
فرزند گرگین‌زاده سخنران بعدی این مراسم بود که گفت: من تازه به ایران رسیده‌ام و حال خوبی ندارم. آنانی که پدر مرا می ‌شناسند می‌ دانند که او انسان غریبی بود. یعنی زمانی که در سال ۵۷ خیلی ‌ها از ایران خارج شدند پدر من از خارج از کشور به ایران آمد؛ چراکه قلبش برای کشورش می ‌تپید. او آن طور که می‌ خواست کار نکرد و عرصه نشر تنها جایی بود که توانست خودش را آنجا سرگرم کند.
علیرضا میرعلینقی سخنران بعدی این مراسم بود که در سخنانی کوتاه گرگین زاده را یکی از عاشقان موسیقی نامی و از دوستی خود با وی سخن گفت.
محمد اسماعیلی نوازنده پیشکسوت تنبک کشور نیز در این مراسم حضور داشت که گفت: باید از محمدرضا گرگین‌زاده به عنوان رضای مظلوم یاد کنم که همه عمرش آدم ساکت و آرامی بود. او تحصیلات اولیه‌اش در زمینه تربیت بدنی بود و به مدرک کارشناسی رسید، اما چون پدرش اهل موسیقی بود به این سمت و سو هم سوق پیدا کرد و آثاری ساخت که در زمان خودش خیلی معروف بود.
محمدرضا گرگین‌زاده هنرمند عرصه موسیقی صبح روز ۱۶ بهمن‌ماه در بیمارستان قلب شهید رجایی دار فانی را وداع گفت.
وی برای عمل قلب باز در این بیمارستان بستری شده بود، ولی به خاطر عفونت ریه نیز تحت عمل قرار گرفت و تحت عمل دار فانی را وداع گفت.
در مراسم تشییع پیکر وی جمعیت اندکی از هنرمندان و مسوولان حضور داشتند.

سامان محامی

۴۱۲

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا