خانه / جشنواره / ایران / اسامی فیلم های منتخب بخش مسابقه سینمای ایران
تبلیغات

اسامی فیلم های منتخب بخش مسابقه سینمای ایران

اسامی فیلم های منتخب بخش مسابقه سینمای ایران Reviewed by My on Feb 7Rating:

اسامی فیلم های منتخب بخش مسابقه سینمای ایران همراه با امتیاز داده شده از سوی تماشاگران به شرح زیر است:
۱- حوض نقاشی (مازیار میری)  ۳.۴۲
۲- هیس دخترها فریاد نمی زنند (پوران درخشنده)  ۳.۳۲
۳- دهلیز (بهروز شعیبی)  ۲.۳۶
۴- رسوایی (مسعود ده نمکی) ۲.۲۶
۵- دربند (پرویز شهبازی)  ۲.۱۶
همچنین اسامی فیلم های منتخب از نگاه تماشاگران بخش بین الملل جشنواره فجر نیز به ترتیب به شرح زیر است:
۱-  قاعده تصادف
۲-  آسمان زرد کم عمق
۳-  برلین منفی ۷
۴-  آرامش در دریا
۵-  آشپز قصر
در آیین اختتامیه جشنواره فیلم فجر به بهترین فیلم از نگاه تماشاگران سیمرغ داده می شود.
یزدان عشیری :مصادره آرای مردمی به نفع یک فیلم کذب است
مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر درباره حاشیه‎‌سازی یک سایت پیرامون نظرسنجی مردمی تأکید کرد بهتر است با برخی حرف‎ها اعتبار جشنواره زیر سوال برده نشود.
یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر درباره برخی حاشیه‎ها پیرامون نظرسنجی مردمی از فیلم‎های جشنواره به مهر گفت: تقلب در سیستم نظرسنجی مردمی غیرممکن است؛ چراکه این نظرسنجی دارای مکانیزم مشخصی بوده و هر سینما دارای چهار ناظر است.
وی افزود: سال‎ها است مردم از طریق این نظرسنجی‏ها نظرات خود را درباره آثار جشنواره ارائه می‎کنند و امکان تقلب در چنین موضوعی وجود ندارد. وجود ناظران در سالن نیز امکان هرگونه تغییر آرای مردمی را از بین می‌برد.
عشیری با اشاره به اخبار برخی سایت‎ها تصریح کرد: امکان مصادره آرا وجود ندارد و انتشار این گونه خبرها نوعی بی اخلاقی رسانه‎ای است که اعتبار جشنواره را زیر سوال می‎برد. به هیچ وجه این امکان وجود ندارد یک نهاد بتواند آرای مردمی را به نفع خود بالا ببرد و یا به تعبیر آن رسانه آرای سوخته را به نفع خود در صندوق بیندازد. باز هم تاکید می شود که ناظران جشنواره با قدرت و دقت هم در سال سینما هم در مکان صندوق ها حضور دارند.
اخیرا برخی رسانه‎ها با توجه به تغییر رتبه فیلم‎های هیس دخترها فریاد نمی‌زنند و حوض نقاشی در نظرسنجی و آرای مردمی، مدعی تقلب و مصادره آرا سوخته برای فیلم محصول حوزه هنری شده‌اند. نکته عجیب این است سایتی که به انتشاز گزارش هایی با این مضمون پرداخته است، به سازمان سینمایی به عنوان متولی اصلی جشنواره وابسته است.
مدیر امور سینماهای جشنواره همچنین گفت: براساس سیاست‌های جشنواره فیلم فجر نمایش‌های فوق العاده فیلم‌ها تاثیری بر آرای مردم ندارد، استقبال مخاطبین از فیلم‌ها بسیار خوب بود.
«محمدرضا فرجی» مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر در گفت‌و‌گو با فارس گفت: ظرف چند روز گذشته فیلم های سینمایی «گناهکاران»، «هیس…»، «حوض نقاشی»، «چه خوبه که برگشتی»، «دهلیز»، «رسوایی» و «دهلیز» جزء فیلم‌های پرمخاطب سینماهای مردمی بودند که برای تعدادی از این فیلم‌ها سانس فوق العاده در نظر گرفتیم و با اضافه کردن تعدادی صندلی به چند سالن نمایش دیگر به اقبال مخاطب پاسخ گفتیم و توانستیم ازدحام مخاطب را مدیریت کنیم.
وی درباره نمایش فوق العاده فیلم‌ها عنوان کرد: برای فیلم‌ سینمایی «حوض نقاشی» سه بار نمایش فوق العاده داشتیم و فیلم‌های «هیس…»،«آسمان زرد کم عمق»، «دربند» و «رسوایی» یک بار نمایش فوق العاده داشتند. البته این نکته حایز اهمیت است براساس سیاست‌های جشنواره نمایش فوق العاده فیلم‌ها تاثیری بر آرای مردمی آنها ندارد.
با استقبال مردم از شش فیلم سینمایی جشنواره امسال فیلم های پرمخاطب سال آینده مشخص شد.

سامان محامی

۳۹۴

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا