خانه / اجتماعی / نیکی کریمی هم روی صحنه تئاتر می‌رود
تبلیغات

نیکی کریمی هم روی صحنه تئاتر می‌رود

نیکی کریمی هم روی صحنه تئاتر می‌رودReviewed by سامان محامی on Feb 19Rating:

نیکی کریمی هم روی صحنه تئاتر میرود

نیکی کریمی بازیگر شناخته شده سینما و بازیگر آثاری چون «عروس»،«پری»،«سارا»،«ردپای گرگ»،«بوی پیراهن یوسف»،«دو زن»،«دیوانه از قفس پرید» و «دموکراسی تو روز روشن» برای نخستین بار روی صحنه تئاتر خواهد رفت.2-1-2013218195916

کریمی که در سال های اخیر گاهی در مقام کارگردان هم ظاهر شده و فیلم های «یک شب»،«چند روز بعد» و «سوت پایان» را ساخته پیش از این هرگز در یک نمایش صحنه ای بازی نکرده است. وی تنها در سال ۸۷ در تئاتر تلویزیونی «خرده جنایت های زن و شوهری» به کارگردانی فرهاد آییش ظاهر شده بود. اما گویا قرار است او در ابتدای سال آینده در نمایشی به کارگردانی آیدا کیخایی برای اولین بار روی صحنه برود. پس از امین حیایی،کریمی دومین چهره سینمایی است که در چند وقت اخیر بازی در تئاتر را تجربه خواهد کرد. گزارش مهر را در این ارتباط بخوانید:
قرار است نیکی کریمی در نمایش «شام با دوستان» با کارگردانی آیدا کیخایی از اواخر فروردین‌ماه سال ۹۲ در تالار حافظ در مقام بازیگر بر صحنه تئاتر حضور پیدا کند. این نمایشنامه نوشته دونالد مارگولیز است که توسط زهره جواهری ترجمه شده است. این اثر نمایشی جایزه پولیتزر سال ۲۰۰۰ را کسب کرده است و دارای دو شخصیت مرد و دو شخصیت زن است. تا به حال حضور کریمی، بهناز جعفری و امیررضا دلاوری در این نمایش قطعی شده است.
آیدا کیخایی که به تازگی بازی در نمایش «برهان» به کارگردانی محمد یعقوبی را به پایان رسانده پیش از این کارگردانی آثاری چون «روزمرگی‌های زناشویی» در تالار انتظامی و «یک دقیقه سکوت» را در تالار مولوی در کارنامه کاری خود دارد. کیخایی نمایش «یک دقیقه سکوت» نوشته یعقوبی را با حضور بازیگران جوان تئاتر به صحنه برد که با استقبال مخاطبان و منتقدان تئاتر مواجه شد.
وی در مقام بازیگر نیز حضور در نمایش‌های «خشکسالی و دروغ»، «یک دقیقه سکوت»، «ماچیسمو»، «نوشتن در تاریکی» و «زمستان ۶۶» را در کارنامه فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری تئاتر دارد. بهناز جعفری بازیگر مطرح سینما و تئاتر نیز چندی پیش در نمایش «هملت» به کارگردانی رضا گوران به ایفای نقش پرداخت. امیررضا دلاوری نیز از دیگر بازیگران جوان و شناخته شده تئاتر است که همکاری با کارگردان‌هایی چون کوروش نریمانی و حسین کیانی را در کارنامه بازیگری خود در عرصه تئاتر دارد.
محمد قدس در نمایش «شام با دوستان» در مقام دستیار کارگردان با آیدا کیخایی همکاری دارد. نمایش «شام با دوستان» جدیدترین اثر نمایشی از گروه تئاتر «این روزها» است.

سامان محامی

 

۴۷۴

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا