خانه / موسیقی / اعتراض به سپردن یادگارهای فرهاد مهراد به موزه سینما
تبلیغات

اعتراض به سپردن یادگارهای فرهاد مهراد به موزه سینما

اعتراض به سپردن یادگارهای فرهاد مهراد به موزه سینماReviewed by اینفوفا on Jun 16Rating:
اعتراض مدیر موزه موسیقی به سپردن یادگارهای فرهاد خواننده موسیقی پاپ به موزه سینما، لغو کنسرت های موسیقی به علت بالا بودن اجاره بهای سالن ها،اعلام شرکت خبرنگاران موسیقی در نخستین جشنواره وبلاگ ها و وبسایت های موسیقی و… از جمله رویدادهای هنر موسیقی در هفته گذشته بود.

به گزارش خبرنگار مهر، درخبرها آمده بود که یادگارهای فرهاد مهراد خواننده موسیقی پاپ که شامل سازها، دست نوشته ها و سایر وسایل شخصی این خواننده می شود در غرفه‌ای در موزه سینما در معرض دید عموم قرار می‌گیرد؛ انتشار این خبر مخالفت و اعتراض مدیرعامل موزه موسیقی را به همراه داشت .

– لغو پی در پی کنسرت های موسیقی به دلیل بالا بودن اجاره بهای سالن ها یکی از خبرهای قابل توجه درهفته گذشته بود ، در این راستا کنسرت گروه موسیقی کامه راتا به سرپرستی کیوان میرهادی و همچنین دوئت گیتار و فلوت به سرپرستی بهرام ارشد که قرار بود در سالن رودکی برگزار شود به دلیل بالا بودن اجاره سالن لغو شد.

– خبر دیگر اینکه خبرنگاران حوزه موسیقی هم صاحب جایزه شدند و از قرار معلوم هیات برگزاری نخستین جشنواره وبلاگ ها و وبسایت های موسیقی به منظور شرکت خبرنگاران در این جشنواره با ایجاد بخش ویژه خبرنگاران موافقت کردند و قرار است آثار خبرنگاران موسیقی در عرصه های مختلف خبری مانند سایر رشته های هنری مورد ارزیابی قرار گیرد شد.

– شنیده ها حاکی از آن است که ساخت موسیقی سریال تاریخی مختارنامه که امیر توسلی آهنگسازی آن را به عهده داشته است به بهزاد عبدی سپرده شده است ؛ و بهزاد عبدی هم پیش از این خبر ادامه آهنگسازی این مجموعه را مورد تایید قرار داد ؛اما در نمابری که از سوی روابط عمومی این مجموعه در اختیار خبرگزاری قرار گرفته چنین عنوان شده است که با توجه به حجم بالای موسیقی مجموعه “مختارنامه” از قسمت سی‌ام بهزاد عبدی به عنوان آهنگساز کمکی به این مجموعه پیوسته است.

– تازه ترین آلبوم گروه موسیقی کامکار با عنوان “خاتون” به آهنگسازی “هوشنگ کامکار” بر روی اشعار “عبداله په شیو” با صدای عدنان کریم و صبا کامکار ضبط شد ؛ اما نکته قابل توجه این است که هوشنگ کامکار در نشستی که به منظور تشریح این آلبوم همراه با عدنان کریم در خبرگزاری مهر برگزار شد؛ به ساخت قطعه ۸ دقیقه ای براساس ملودی “لب کارون” به مناسبت روز تولد نعمت آغاسی با عنوان ” درعمق کارون ” ساخته است که از طریق  دانلود اینترنتی در دسترس عامه مردم قرار گرفته است.     

– کنسرت گروه موسیقی دستان پس از ۶ شب اجرای برنامه شامگاه گذشته به پایان رسید در تازه ترین کنسرت گروه موسیقی دستان آلبوم موسیقی به نام گلرسخ با آواز سالار عقیلی به روی صحنه رفت و قرار بود این کنسرت در اصفهان هم برگزار شود اما حمید متبسم از لغو این کنسرت در اصفهان به دلیل آماده نبودن سالن خبرداد.    

– کنسرت قاسم افشار خواننده موسیقی پاپ در سمنان اجرا شد؛ همچنین مجوز سه کنسرت موسیقی پاپ با عنوان “کما” به سرپرستی حمید عسگری در کردستان، محسن یگانه در کرج و گروه رستاک به سرپرستی سیامک سپهری در قزوین صادر شد.

– پس از انتصاب نادر مرتضی پور به عنوان رهبر ثابت ارکستر سمفونیک تهران و اجرای کنسرت های متعدد در تهران ؛ قرار است شهرداد روحانی به عنوان رهبرمهمان سکان این ارکستر را به عهده بگیرد و در تیرماه اجراهای مختلفی را با رپرتوار مشخص به روی صحنه ببرد.

۳۸۳

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا