خانه / جشنواره / برندگان هشتادوپنجمین مجسمه طلایی آکادمی علوم وهنر سینمایی معرفی شدند
تبلیغات

برندگان هشتادوپنجمین مجسمه طلایی آکادمی علوم وهنر سینمایی معرفی شدند

برندگان هشتادوپنجمین مجسمه طلایی آکادمی علوم وهنر سینمایی معرفی شدندReviewed by اینفوفا on Feb 25Rating:

دقایقی پیش مراسم فرش قرمز هشتاد و پنجمین دوره مراسم اسکار آغاز شد وتا ساعاتی دیگر تکلیف برندگان شاخه‌هایOscars_Logo مختلف مشخص می‌شود. امسال مراسم در سالن دالبی تیه‌تر در شهر لس آنجلس برگزار می‌شود. یکبار دیگر پیشتازان نامزدهای اسکار را مرور می‌کنیم: لینکلن ساخته استیون اسپیلبرگ (۱۲نامزدی) ،زندگی پای ساخته آنگ لی (۱۱) ،کتاب بارقه امید ساخته دیوید. ا. راسل (۸) ،بینوایان ساخته تام هوپر (۸) ،آرگو ساخته بن افلک (۷)

هم زمان با برگزاری مراسم در کنار نام برنده ی تندیس، عنوان برنده درج خواهد شد

اما فهرست کامل نامزد‌ها به شرح زیر است:

بهترین فیلم:
عشق
«آرگو»(برتده)
«جانوران حیات وحش جنوب»،
«جانگو آزاد شده»،
«بینوایان»،
«زندگی پای»،
«لینکلن»،
کتاب بارقه امید»،
«سی دقیقه پس از نیمه شب»

بهترین بازیگر مرد:
بردلی کوپر، «کتاب بارقه امید»
دانیل دی- لوییس، «لینکلن»(برتده)
هیو جکمن، «بینوایان»
یواکین فینیکس، «مرشد»
دنزل واشینگتن «پرواز»

بهترین بازیگر زن:
جسیکا چستین، «سی دقیقه پس از نیمه شب»
 جنیفر لارنس «کتاب بارقه امید» (برتده)
امانوئل ریوا، «عشق»
کوونژانی والیس، «جانوران حیات وحش  جنوب»
نائومی واتس، «غیرممکن»

بهترین بازیگر مرد مکمل:
آلن آرکین، «آرگو»
رابرت دنیرو، «کتاب بارقه امید»
فیلیپ سیمور هافمن، «مرشد»
تامی لی جونز، «لینکلن»
کریستوف والتس، «جانگو آزاد شده» (برنده)

بهترین بازیگر زن مکمل:
ایمی آدامز، «مرشد»
سالی فیلد، «لینکلن»
 آن هاتاوی، «بینوایان» (برنده)
هلن هانت، «جلسات»
جکی ویور، «کتاب بارقه امید»

بهترین کارگردانی:
میشائل هانکه، «عشق»
 آنگ لی، «زندگی پای» (برتده)
دیوید ا. راسل، «کتاب بارقه امید»
استیون اسپیلبرگ، «لینکلن»
بن زیتلین، «جانوران محیط وحش جنوب»

بهترین فیلم خارجی‌زبان
:
«عشق» میشل هانکه (اتریش) (برنده)
«جادوگر جنگ» کیم نگوین (کانادا)
«نه» پابلو لارین (شیلی)
«یک رابطه شاهانه» نیکلای آرسل (دانمارک)
«کن-تیکی» اسپن ساندبرگ و یواخیم رونینگ (نروژ)

بهترین فیلم بلند انیمیشن:
«شجاع»، (برنده)
«فرانکن‌وینی»،
«پارانورمن»،
«دزدان دریایی! گروه ناجور‌ها»،
« رالف خرابکار»

بهترین فیلمنامه اقتباسی:
کریس تریو، «آرگو»(برتده)
لوسی آلیبار و بن زیتلین، «جانوران حیات وحش جنوب»
دیوید مگی، «زندگی پای»
تونی کوشنر، «لینکلن»
دیوید ا. راسل، «کتاب بارقه امید»

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی:
میشائل هانکه، «عشق»
کوئنتین تارانتینو، «جانگو آزاد شده» (برتده)
جان گاتین، «پرواز»
وس اندرسن و رومن کوپولا، «قلمرو طلوع ماه»
مارک بول، «سی دقیقه پس از نیمه شب»

بهترین فیلمبرداری:
سیموس مگراوی، «آنا کارنینا»
رابرت ریچاردسن، «جانگو آزاد شده»
 کلودیو میراندا، «زندگی پای» (برنده)
یانوش کامینسکی، «لینکلن»
راجر دیکینز، «اسکای‌فال»


بهترین تدوین:

ویلیام گلدنبرگ، «آرگو» (برنده)
تیم اسکوارز، «زندگی پای»
مایکل کان، «لینکلن»
جی کاسیدی و کریسپین استرادرز، «کتاب بارقه امید»
ویلیام گلدنبرگ و دیلن تیچنر، «سی دقیقه پس از نیمه شب»


بهترین طراحی صحنه:

«آنا کارنینا»
«هابیت: یک سفر غیرمنتظره»
«بینوایان»
«زندگی پای»
«لینکلن» (برتده)

بهترین طراحی لباس:
«آنا کارنینا» (برتده)
«بینوایان»
«لینکلن»
«آینه آینه»
«سفید‌برفی و شکارچی»

بهترین چهره‌پردازی:
«هیچکاک»
«هابیت: یک سفر غیرمنتظره»
 «بینوایان» (برنده)


بهترین موسیقی:
داریو ماریانلی، «آنا کارنینا»
الکساندر دسپلا، «آرگو»
 مایکل دانا، «زندگی پی» (برنده)
جان ویلیامز، «لینکلن»
تامس نیومن، «اسکای‌فال»


بهترین ترانه
:
جی. رالف برای ترانه «پیش از زمانِ من» از فیلم «در جستجوی یخ»
کلود-میشل شونبرگ، آلن بوبلی و هربرت کرتسمر برای «ناگهان» از فیلم «بینوایان »
مایکل دانا و بامبی جای‌شری برای ترانه «لالایی پی» از فیلم «زندگی پای»
 ادل و پل اپ‌ورث برای «اسکای‌فال» از فیلم «اسکای‌فال» (برنده)
وال‌تر مورفی و ست مک‌فارلین برای ترانه «همه به یک دوست خوب نیاز دارند» از فیلم «تد»

بهترین صداگذاری:
آرگو
بینوایان(برنده)
زندگی پای
لینکلن
اسکای‌فال


بهترین تدوین صدا:
 در این بخش دو اسکار تعلق گرفت
آرگو
جانگو آزاد شده
زندگی پای
اسکای‌فال(برنده)
سی دقیقه پس از نیمه شب(برنده)

بهترین جلوه‌های تصویری:
انتقامجویان
هابیت: یک سفر غیرمنتظره
زندگی پای (برنده)
پرومته
سفیدبرفی و شکارچی

بهترین مستند بلند:
پنج دوربین شکسته/ عماد برنات و گای داویدی
نگهبان/ درور موره
چگونه از یک بیماری همه‌گیر جان سالم به در ببریم/ دیوید فرانس
جنگ نامرئی/ کربی دیک
در جستجوی شوگر من/ مالک بندالجلول(برنده)



بهترین مستند کوتاه:
Inocente،شان فاین (برنده)
Kings Point، ساری گیلمان
دوشنبه‌ها در رسین، سینتیا وید
قلب باز، کیف داویدسن
رستگاری، یان آلپرت و متیو اونیل

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن:

آدام و سگ، می‌نکیو لی
Fresh Guacamole، پی‌ای‌اس
Head over Heels، تیموتی رکارت
Paperman، جان کارز(برنده)
«سیمپسونها:طولانی ترین مراقبت روزانه»، دیوید سیلورمن

بهترین فیلم کوتاه زنده:

اسد، برایان باکلی و مینو جرجوره
پسران بوزکاشی، سام فرنچ
منع عبور و مرور، شاون کریستنسن (برنده)
مرگ یک سایه، توم فان آورمائت و الن دی ول
هنری، یان اینگلند

۳۹۷

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا