خانه / اجتماعی / باز گشایی خانه سینما
تبلیغات

باز گشایی خانه سینما

باز گشایی خانه سینماReviewed by سامان محامی on Feb 28Rating:

خانه سینما تا شب عید بازگشایی می‌شود

نماینده خانه سینما در کمیته اصلاح اساسنامه این خانه اعلام کرد در صورتی که اساسنامه تحویل شده به دفتر ریاست‌جمهوری نهایی شود، خانه سینما تا شب عید بازگشایی می‌شود.IMAGE634968908522713344

فرهاد توحیدی رئیس هیات مدیره خانه سینما پیش از انحلال و نماینده این خانه در کمیته هفت‌نفره اصلاح اساسنامه به مهر گفت: خوشبختانه تمامی جلسات اصلاح اساسنامه خانه سینما با تفاهم طرفین برگزار شد. البته ممکن بود در برخی موارد مشکلاتی با هم داشته باشیم اما با بحث و ارائه نظرات آنها را هم حل می‌کردیم.
وی افزود: جلسه رسمی کمیته اصلاح اساسنامه خانه سینما دوشنبه ۳۰ بهمن ماه برگزار شد و  ما به عنوان نمایندگان خانه سینما در این کمیته، این اساسنامه را امضا کردیم.
نماینده خانه سینما در کمیته اصلاح اساسنامه تاکید کرد: امیدواریم خانه سینما با اصلاح اساسنامه برای نوروز ۹۲ بازگشایی شود تا این خبر خوبی برای اهالی سینما باشد.
به گفته توحیدی، روز دوشنبه ۷ اسفند ماه، متن کامل اساسنامه اصلاح شده خانه سینما مشتمل بر ۵۷ ماده و ۲۹ تبصره در ۱۸ صفحه همراه با نامه‌ای که گزارش عملکرد کمیته هفت نفره‌ اصلاح اساسنامه خانه سینما را در برداشته به رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری تحویل شده است.
این کمیته هفت نفره متشکل از فرهاد توحیدی، جمال خندان و ابراهیم مختاری به عنوان نمایندگان خانه سینما و جمال شورجه، ابوالقاسم طالبی و عباس بابویهی به عنوان نمایندگان سازمان سینمایی و مسعود جعفری جوزانی به عنوان نماینده نهاد ریاست جمهوری و سخنگوی این کمیته بودند که در فاصله چندماه مساله اساسنامه جدید خانه سینما را پیگیری و به نتیجه رساندند و حال باید دید دفتر ریاست‌جمهوری چه زمان و چگونه به این مساله رسیدگی می‌کند.

مسعود جعفری جوزانی افزود:« در این جلسات سعی ما این بود که تمامی چالش‌هایی را که سینما با آن درگیر است، در نظر داشته باشیم و اساس‌نامه‌ای را تصویب کنیم که سینما را، ضمن فعال و تاثیرگذاری اجتماعی‌اش از تغییر و تحولات روز سیاسی دور نگه دارد.»

این کارگردان و تهیه کننده سینما همچنین گفت: « در تمام این موارد نگاه دقیق به قانون مدنظر بوده و ضرورت‌ها و اهداف صنوف سینمایی و اهالی خانواده محترم سینما مدنظر گرفته شده است، خوشبختانه آنچه تصویب شد، تمامی این موارد را در بر داشت و رضایت همه اعضای این کمیته را جلب کرد. امیدوارم متن ارائه شده بی کم و کاست به تصویب قانون‌مداران رسیده و پیش از پایان اسفند ماه شاهد بازگشایی خانه سینما باشیم»

خانه سینما بزرگترین نهاد صنفی سینماگران ایران است که در سال ۱۳۶۵ و در پس مصوبه مجلس مبنی بر اختصاص ۲٪ ار درامد فروش سینما جهت بهبود وضعیت رفاهی و صنفی شاغلان سینما تاسیس شد.
سامان محامی

۴۸۲

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا