خانه / اجتماعی / آرگو برنده اسکار بهترین فیلم
تبلیغات

آرگو برنده اسکار بهترین فیلم

آرگو برنده اسکار بهترین فیلمReviewed by سامان محامی on Feb 27Rating:

 آرگو برنده اسکار بهترین فیلم شد

در هشتاد و پنجمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار فیلم آرگو ساخته بن افلک برنده جایزه اسکار بهترین فیلم سال شد.2 بن افلک در حال دریافت جایزه آکادمی اسکار در بخش بهترین فیلم. وی کارگردان، بازیگر اصلی، و یکی از تهیه کنندگان فیلم آرگوست.

برنده این جایزه را میشل اوباما، همسر رئیس جمهور آمریکا از کاخ سفید از طریق پخش زنده تلویزیونی اعلام کرد.

آرگو که داستان گروگانگیری در سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۸) را روایت می کند در هفت رشته نامزد بود و در مجموع سه اسکار را برد.

در رشته بهترین فیلم سال، ۸ فیلم از جمله سی دقیقه پس از نیمه شب، زندگی پی و بینوایان با آرگو رقابت کردند.

جانگو آزادشده، تازه ترین ساخته کوئنتین تارانتینو، جانوران سرزمین جنوبی و فیلم فرانسوی زبان عشق از دیگر نامزدهای بهترین فیلم امسال بودند.

ست مک فارلین، صداپیشه و فیلمنامه نویس آمریکایی برای اجرای مراسم امسال را بر عهده داشت. او در ابتدای این مراسم در یکی از شوخی هایش گفت: “آرگو فیلمی کاملا فوق سری است، برای همین هم کارگردانش ناشناس است.” احتمالا اشاره او به نامزد نشدن بن افلک در بخش بهترین کارگردانی بوده است. از سال ۱۹۸۹ آرگو نخستین فیلمی است که برنده اسکار بهترین فیلم می شود، اما کارگردانش جایی در میان نامزدهای بهترین کارگردانی ندارد.

وزیر ارشاد نیز دیروز اظهار نظر جالب توجهی در باره انتخاب آرگو به عنوان بهترین فیلم مراسم اسکار داشت. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آنها عصبانی بودند از اینکه ما امسال بخاطر جسارتی که به ساحت نورانی پیامبر شده بود اسکار را تحریم کرده و شرکت نکردیم، پس به دنبال فیلمی رفتند با مضمونی که مطابق واقع نیست.

به گزارش فارس، ‌سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اختتامیه هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در جمع خبرنگاران حاضر و به سوالات آنها پاسخ گفت.
وزیر ارشاد پیرامون فیلم آرگو گفت: آرگو یک فیلم ضد ایرانی است و کاملا مشخص است که نه جنبه هنری آنچنانی دارد و نه محتوای مورد توجهی، اما بالاخره از ابتدا تبلیغات و سرمایه‌گذاری وسیعی انجام دادند تا جایزه اسکار به این فیلم تعلق بگیرد. حرکت سیاسی در حال انجام بود تا این فیلم اسکار را دریافت کند، کاملا مشهود بود که یک حرکت سیاسی در حال انجام است.

سامان محامی

۴۹۲

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا