خانه / تلویزیون / نقد و بررسی “ساختمان پزشکان”/ صحت: هدف جلب نظر مخاطب عام و خاص بود
تبلیغات

نقد و بررسی “ساختمان پزشکان”/ صحت: هدف جلب نظر مخاطب عام و خاص بود

نقد و بررسی "ساختمان پزشکان"/ صحت: هدف جلب نظر مخاطب عام و خاص بودReviewed by اینفوفا on Jun 17Rating:
کارگردان مجموعه طنز “ساختمان پزشکان” جلب مخاطب عام و خاص را یکی از مهمترین اهدافش در ساخت این مجموعه دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه نقد و برسی مجموعه “ساختمان پزشکان” سه‌شنبه ۲۴خردادماه با حضور سروش صحت کارگردان، امیر قادری منتقد، مهراب قاسم‌خانی نویسنده، بهنام تشکر، هومن برق‌نورد، شقایق دهقان و فرناز رهنما بازیگران در فرهنگسرای رسانه برگزار شد. در ابتدای این مراسم، سروش صحت ضمن تشکر از استقبال و حضور اصحاب رسانه در این جلسه گفت: ما به دنبال یک نوع جدید در این سریال نبودیم، بلکه می‌خواستیم کارمان طوری باشد که ضمن ارتباط برقرار کردن با مخاطب عام، رضایت مخاطب خاص را هم جلب کنیم.

وی افزود: تیم سریال “ساختمان پزشکان” از گروه نویسندگی گرفته تا بازیگری همگی خیلی خوب با هم تناسب داشتند. من هم به نسبت کار قبلی خود تجربه بیشتری را کسب کرده‌ام و همه این‌ها باعث شد که این سریال به موفقیت برسد.

صحت درباره استفاده از بازیگران جدید در این سریال اضافه کرد: انتخاب بازیگران به عهده من، محسن چگینی تهیه‌کننده، مهراب و پیمان قاسم‌خانی بود. در واقع یک گروه  چهار نفره بودیم که تصمیم می‌گرفتیم و خوشبختانه همان بازیگرانی را که می‌خواستیم پیدا کردیم.

این کارگردان تاکید کرد: مسئولین از اینکه پزشکان و روانشناسان درباره مجموعه واکنش نشان دهند، نگران بودند و به همین علت برخی قسمت‌ها را کم و برخی دیالوگ­ها را تعدیل کردیم. تاکنون هم برخورد تندی از سوی پزشکان نداشتیم.

صحت ضمن بیان اینکه ما نمی‌خواستیم فقط درگیر کنش‌ها باشیم و به دنبال واکنش‌ها بودیم، تصریح کرد: ما بار­ها برای اینکه واکنش‌ها را درست در جای خود داشته باشیم برنامه را قطع می‌کردیم و حتی به نحوه سکوت بازیگران دقت می‌کردیم. از قبل به تکیه کلام‌ها فکر نکردیم و چیزی نساختیم، اما در بازی شخصیت­ها چیزهایی شکل گرفت که به نظر ما جالب بود. مثلا در بازی شقایق دهقان این اتفاق خودش رخ داد.
در ادامه این نشست مهراب قاسم‌خانی نویسنده این سریال گفت: سعی کردیم از کارهای خارجی الگوبرداری نکنیم. ما در این سال‌ها که کار کرده‌ایم به الگویی ایرانی رسیده‌ایم. چون فهمیدیم که این الگوها در ایران جواب نمی‌دهد.
بهنام تشکر بازیگر نقش نیما افشار در این سریال، با اشاره به نگرانی از بازی در مجموعه‌ای طنز تاکید کرد: ما در این سریال کمدی بازی نمی‌کنیم بلکه اتفاقاتی که در سریال می‌افتاد، کمدی بود. ارتباط آدم‌ها هم شاید کمدی نباشد اما اتفاق بین آنها کمدی است. من با اعتماد به سروش صحت و  تیم نویسندگی، این نقش را پذیرفتم.

هومن برق نورد با اشاره به اینکه به نظر من بازیگران هم مثل کارگردانان ژانر دارند، افزود: علت موفقیت این سریال این است که ژانر بازیگران، کارگردان و نویسندگانی که کنار هم قرار گرفته‌اد یکسان بود.

شقایق دهقان درباره نقش خود توضیح داد: وقتی ما برای نقشی یک شغل را انتخاب می‌کنیم، منظورمان کل آدم‌های یک قشر نیست. تنها شباهت نقش من با منشی‌ها  تسلط به کار و اعتماد به نفس بالاست.

فرناز رهنما افزود: بین بازیگران یکدستی و هماهنگی زیادی وجود داشت و این به علت برخورد مناسب سروش صحت بود، چون هیچ تبعیضی بین بازیگران قائل نشده است.

در پایان نشست نقد و بررسی سریال “ساختمان پزشکان” به کارگردان و بازیگران این مجموعه لوح یادبود اهدا شد. مجموعه “ساختمان پزشکان” از شنبه تا پنج‌شنبه از شبکه سه پخش می‌شود.

۳۷۵

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا