خانه / فیلم و سینما / جشن تولد ‌٨٧ سالگی عزت‌الله انتظامی و رونمایی از تمبرش
تبلیغات

جشن تولد ‌٨٧ سالگی عزت‌الله انتظامی و رونمایی از تمبرش

جشن تولد ‌٨٧ سالگی عزت‌الله انتظامی و رونمایی از تمبرشReviewed by My on Jun 21Rating:
تمبر یادبود «عزت‎الله انتظامی» در سالروز تولد این هنرمند در آستانه ۸۷سالگی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار فارس، مراسم سال روز تولد عزت الله انتظامی بعد از ظهر دیروز با حضور هنرمندان و بسیاری از دوستدارانش در تالار وحدت برگزار شد.

بنابراین گزارش، این مراسم با پخش گلچینی از فیلم‌های قدیمی این هنرمند آغاز شد و پس از آن محمود فرشچیان در سخنانی گفت: من سالهاست که به استاد انتظامی ارادت دارم و کمال اعتلاء و هنرمندی در کارهای این استاد متجلی است. نکته مهم درباره او این است که همواره نیک اندیشی در آثارش مقدم بر همه چیز بوده است.

همچنین پس از پخش فیلمی مستند از عزت الله انتظامی، رخشان بنی اعتماد روی سن آمد و گفت: عزت الله انتظامی به مفهوم واقعی کلمه آقاست و سال‌ها می‌توان درباره او حرف زد و کتاب‌ها نوشت.
بنی اعتماد خطاب به انتظامی اظهار داشت: وقتی شما پای نوشته‌ای را امضاء می‌کنید، به نام عزت امضاء می‌کنید و بی‌تعارف عزت سینما، تئاتر و فرهنگ ایران هستید. نه به خاطر آثار ماندنی که از خود به جا گذاشتید بلکه به خاطر کارهایی که انجام ندادید و فیلم‌هایی که بازی نکردید، شما به این دلیل عزت سینما، تئاتر و فرهنگ ایران هستید که بنده زر و زور و تزویر نشدید.

به گزارش فارس، در ادامه این مراسم قطعه «هزاردستان» توسط سامان احتشامی اجرا شد و در ادامه حسین پاکدل طی سخنانی گفت: عزت الله انتظامی پس از ۶۶ سال فعالیت عزت دارد و مشهور است. در حالی‌که این عزت بلای جان اوست. آیا ۶۵ سال به دنبال شهرت رفتن او را امروز به این جایگاه رسانده است؟ نه. عزت الله انتظامی قبل از هنرمند بودن یک آدم است و وقتی یک ادم به شهرت می‌رسد دیگر متعلق به خودش نیست.
پس از آن پاک دل از محمود فرشچیان و ایرج راد دعوت کرد تا به همراه عزت الله انتظامی از تمبر یادبود این هنرمند پیشکسوت رونمایی کنند.

انتظامی در میان تشویق پیاپی حاضران که همگی به احترام او ایستاده بودند و با همراهی موسیقی متن هزاردستان روی سن آمد و از تمبر خود رونمایی و آن را امضاء کرد. استاد فرشچیان و ایرج راد نیز هرکدام به یادگار جمله‌ای بر این تمبر نوشته و آن را امضاء کردند.
به گزارش فارس، در ادامه انتظامی در سخنانی گفت: من به تشویق عادت دارم. چون مردم مرا با تشویق‌های خود جلو آوردند و حفظ کردند و من دستشان را می‌بوسم.
وی در ادامه ضمن قدردانی از پارسایی و چمن‌آرا برای برگزاری این مراسم، اظهار داشت: ما رسم داریم که مثلا یادبود زنده‌یاد علی حاتمی را هم زمان با روز فوتش برگزار کنیم، اما من پیشنهاد می‌کنم که بزرگداشت‌ها را مصادف با تاریخ تولد افراد بگیرید.
انتظامی در ادامه سخنانش به ذکر چند خاطره پرداخت و در پایان گفت: از خداوند می‌خواهم به ما سلامت فکر، مهربانی و لطف هدیه کند. ما در گذشته این قدر بی‌رحم نبودیم. خداوند ما را در پناه خود حفظ کند. برای کشورم آرامش و برای مردم لب خندان آرزو دارم.
پس از سخنان انتظامی، هدایایی از سوی بیناد رودکی، خانه هنرمندان، استاد فرشچیان و … به وی اهدا شد.
در پایان مراسم، عزت الله انتظامی کیک تولد ۸۷ سالگی‌اش را که منقش به تصویری از خود وی بود، همراه با سرود تولدت مبارک که توسط حاضران خوانده می‌شد، برید.

۳۵۶

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا