خانه / فیلم و سینما / ابوالفضل جلیلی: انتظار دارم آزادی بیان در سینما بیشتر شود
تبلیغات

ابوالفضل جلیلی: انتظار دارم آزادی بیان در سینما بیشتر شود

ابوالفضل جلیلی: انتظار دارم آزادی بیان در سینما بیشتر شودReviewed by My on Aug 26Rating:

جلیلی از سینماگران غیر تجاری ایرانی که در جشنواره های خارجی بسیاری نیز فیلم دارد در مورد انتظار سینماگران از ایوبی ریاست جدید سازمان سینمایی گفت: انتظار من از رئیس جدید سازمان سینمایی این است که آزادی بیان و اندیشه به سینماگران داده و هرچه بیشتر در جهت رشد سینمای ایران تلاش کنند.ef9c777d15072764426299b1c0d6a53a

arteMa_به گزارش آرت ما، با قطعی شدن گزینه حجت الله ایوبی برای ریاست سازمان سینمایی، سینماگران که از سیاست های ریاست جدید برای سینما زمینه ذهنی چندانی ندارند با بیان خواسته ها و انتظارات سعی دارند تا به نوعی دیدگاه ریاست جدید را به انتظارات خود نزدیک کنند. البته چیزی که در بین تمام سینماگران اشتراک دارد گرفتن مجوز با شرایط راحت تر در جریان های دولتی هستند اما در این میان نظرات مختلفی نیز در کنار این انتظار مشترک وجود دارد برای مثال برخی روی خصوصی سازی تأکید بیشتری دارند برخی دیگر تقسیم بودجه. بسیاری از سینماگران در زمینه سینماداری و یا فعالیت های شبکه نمایش خانگی نیز درخواست ساخت سینمای بیشتر یا اضافه کردن بودجه سینمای خانگی هستند.

ابولفضل جلیلی که پس از شش سال بیکاری فیلم سینمایی «شمارش معکوس» را ساخت و در زمینه سینمای غیر تجاری فعالیت می کند ضمن ابراز خوشحالی از انتصاب جحت الله ایوبی به عنوان رئیس جدید سازمان سینمایی عنوان کرد: آشنایی من با جحت الله ایوبی به فرانسه و زمانی که ایشان رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنجا بودند باز می گردد، با توجه به شناختی که از وی دارم به نظر ایشان فردی فرهیخته و گزینه مناسبی برای این سمت هستند.

وی ادامه داد: با توجه به سوابق حجت الله ایوبی فکر می کنم که ارتباط وی با سینما گران قوی است، امیدوارم که مسئولان رده بالاتر قدرت عمل کافی به ایشان بدهند تا ایشان بتوانند با درایتی که من ازشان سراغ دارم کار خود را به درستی انجام بدهند.

جلیلی خاطر نشان کرد: انتظار من از رئیس جدید سازمان سینمایی این است که آزادی بیان و اندیشه به سینماگران داده و هرچه بیشتر در جهت رشد سینمای ایران تلاش کنند.

۲۵۲

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا