خانه / فیلم و سینما / در دیدار امروز سینماگران با وزیر ارشاد چه گذشت
تبلیغات

در دیدار امروز سینماگران با وزیر ارشاد چه گذشت

در دیدار امروز سینماگران با وزیر ارشاد چه گذشتReviewed by امیرپوریا مسعودنیا on Aug 27Rating:

چهارم مرداد ساعت ۱۷ تعدادی از سینماگران با وزیر ارشاد دیدار داشتند که مباحث مختلفی از جمله صنوف قانونی خانه سینما و دغدغه های آنان مطرح شد.101969

arteMa_به گزارش آرت ما، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از برنامه های خود را دیدار با هنرمندان سینما قرار داده است و طبق اعلام وزارت ارشاد یکی از دغدغه های مهم علی جنتی رسیدگی به مشکل صنوف سینمای ایران بوده است. پیش از جلسه معارفه علی جنتی نشستی با هیئت مدیره خانه سینمای سابق داشت و طبق اعلام وی امروز ساعت ۱۷ جلسه ای را با حضور تعدادی دیگر از سینماگران به ویژه صنوف قانونی ترتیب داد. این جلسات موجب شده است تا سینماگران نسبت به آینده سینما خاطری آسوده تر داشته باشند. جلساتی که سینماگران دغدغه ها و نگرانی های خود را از شرایط سینمای کشور بیان می کنند.

به گزارش آرت ما، جمعی از سینماگران که امشب با علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتند مباحث مختلف در سینمای ایران مورد بحث بررسی قرار گرفت که از مهمترین آنها می توان به موضوع خانه سینما و قانونی کردن صنوف سینمایی اشاره کرد.

سینماگران حاضر در جلسه با شرحی از فضای سینما دیدگاه های خود را برای بهتر شدن سینمای کشور شرح دادند و از وزیر ارشاد خواستند تا دغدغه هایی که دارند پاسخ گفته شود. همچنین مضعیت پرداختن به موضوعات مختلف و اختلافات بین سینماگران نیز در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.

سینماگران حاضر در جلسه ای که عصر امروز ساعت ۱۷ با علی جنتی داشتند مشکلات صنوف سینمایی را به تفصیل توضیح دادند و با اشاره به تصمیم گیری هایی که در مجمع صنوف قانونی سینمای ایران مطرح شد دغدغه هایی را که اصناف دارند را برای وزیر تشریح کردند. گفته شده علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این جلسه در مورد فعالیت صنوف بر قانونمندی تأکید کرده است و ادامه فعالیت های صنوف را براساس قانون لازم دانسته است.

از دیگر مواردی که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت اهمیت تعامل سینماگران و دوری از اختلاف در بدنه سینما بوده است.

در این جلسه که سینمگرانی چون حبیب‌الله کاسه‌ساز، سیدضیا هاشمی، سیدمسعود اطیابی، دکتر سهیلان نجم، سیدجمال ساداتیان، مرتضی شایسته، عباس بابویهی، حبیب کاوش، حسین فرحبخش، عبدالله علیخانی و بهروز افخمی و… حضور داشتند هیچ صحبتی مبنی بر سیاست گذاری انجام نشد بلکه تنها گزارشی از روند فعالیت های صنوف قانونی و بیان دیدگاه ها و نظرات سینماگران در مورد ریل گذاری سینما در دولت یازدهم مطرح شد.

۲۱۳

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا