خانه / جشنواره / ایران / جشنواره نشانه نوشته پیامبر اکرم مکمل فیلم «محمد (ص)» است
تبلیغات

جشنواره نشانه نوشته پیامبر اکرم مکمل فیلم «محمد (ص)» است

جشنواره نشانه نوشته پیامبر اكرم مكمل فیلم «محمد (ص)» استReviewed by امیرپوریا مسعودنیا on Aug 27Rating:

استاد جلیل رسولی از هنرمندان عرصه خوشنویسی معتقد است جشنواره نشانه نوشته پیامبر اکرم (ص) می تواند مکمل خوبی برای فیلم ارزشمند «محمد (ص)» باشد.102493

arteMa_به گزارش آرت ما، به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، این هنرمند عضو شورای داوری جشنواره نشانه نوشته پیامبر اکرم (ص) با اشاره با تاثیر فیلم محمد رسول الله (ص)، گفت: ساخت فیلمی درباره شخصیت پیامبر اسلام بسیار مهم است و از آنجا که دقایقی از این فیلم را دیدم، اثری قابل توجه از تمامی ابعاد هنری به نظرم آمد. بر همین اساس عنوان فیلم و نشانه نوشته آن هم باید اثری فاخر باشد که بر همین اساس بنا شد تا جشنواره نشانه نوشته پیامبر اکرم (ص) به شکل بین المللی برگزار شود تا طراحان جهانی نیز بتوانند در این راستا به ارائه اثر بپردازند.

وی افزود: ساخت فیلم محمد رسول الله(ص) جنب و جوشی را در کشورهای اسلامی ایجاد خواهد کرد و موجی را پدید می آورد، زیرا فیلمی در حد جهانی و توسط کارگردان جهانی همچون مجید مجیدی ساخته شده تا به ابعاد پنهان زندگی آخرین رسول خدا بپردازد. فکر می کنم نشانه نوشته این فیلم نیز در میان طراحان مسلمان هیجانی را ایجاد خواهد کرد.

این استاد خوشنویسی با اشاره به تعامل هنر گرافیک و سینما گفت: هنرها همواره به هم پیوسته هستند و مانند دانه های یک تسبیح یکدیگر را کامل می کنند، زیرا ذات هنر یکی است. به نظرم نشانه نوشته فیلم محمد رسول الله (ص)، مثل شناسنامه این اثر است و باید در سطح کیفی این فیلم باشد.

وی ادامه داد: نباید فراموش کنیم که این کار بسیار سخت است و باید اثری ارائه شود که بتواند تمام ماهیت فیلم را در خود داشته باشد. البته من در جلسه ای هم که داشتیم، اشاره کردم که شاید در میان اساتید که به این جشنواره آثار خواهند فرستاد، یک هنرمند جوان بتواند از عهده این کار برآید.

رسولی با اشاره به اینکه اتودهایی در این زمینه داشته است گفت:چند اتود برای نشانه نوشته محمد رسول الله (ص)، داشتم و بر همین اساس فکر می کنم نوشته این کلمه که هم بتواند فاخر باشد و هم رنگ و بوی فیلم و زندگی پیامبر را در خود داشته باشد، بسیار سخت است.

این هنرمند در پایان گفت: البته اینکه قرار است آثار برگزیده این جشنواره توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران در قالب اقلام تبلیغات فرهنگی در شهر نصب شود تا هنر به همراه معنویت در جامعه مستتر شود، اقدام شایسته ای است و می تواند انگیزش بیشتری برای هنرمندان برای حضور در جشنواره داشته باشد.

لازم به یادآوری است ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﺑﯿﻦ‌اﻟﻤﻠﻠﯽ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ اﮐﺮم (ص) ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع ﻃﺮاﺣﯽ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﻧﻮﺷﺘﻪ (ﻟﻮﮔﻮﺗﺎﯾﭗ/logotype) «ﻣﺤﻤﺪ ( رﺳﻮل اﷲ) » ﺑﺮﮔﺰار ﻣﯽ شود.

این جشنواره به ریاست ﻣﺠﯿﺪ ﻣﺠﯿﺪی و به دبیری اﺑﺮاﻫﯿﻢ ﺣﻘﯿﻘﯽ برگزار می شود. اﺑﺮاﻫﯿﻢ ﺣﻘﯿﻘﯽ، ﺻﺪاﻗﺖ ﺟﺒﺎری، ﺟﻠﯿﻞ رﺳﻮﻟﯽ، ﺣﺒﯿﺐ اﷲ ﺻﺎدﻗﯽ، ﻣﺴﻌﻮد ﻧﺠﺎﺑﺘﯽ، ﺻﺎدق ﻗﺮه ﻣﺼﻄﻔﯽ از ﺗﺮﮐﯿﻪ و ﻣﺄﻣﻮن ﺳﮑﺎل از آﻣﺮﯾﮑﺎ نیز هیات داوران این رویداد هنری هستند.

علاقمندان برای حضور در این جشنواره می توانند آثار خود را به صورت ﮐﺎﻟﯿﮕﺮاﻓﯿﮏ (Calligraphic) ﯾﺎ ﺧﻮﺷﻨﻮﯾﺴﺎﻧﻪ/ آﯾﮑﻮﻧﯿﮏ (Iconic) ﯾﺎ ﺗﺼﻮﯾﺮی (ﺷﻤﺎﯾﻠﯽ)/ ﺗﺎﯾﭙﻮﮔﺮاﻓﯿﮏ (Typographic) ﯾﺎ ﺣﺮوﻓﭽﯿﻨﺎﻧﻪ، (ﻣﻨﻄﻖ ﺣﺮوﻓﭽﯿﻨﯽ)/ ﻫﻨﺪ راﯾﺘﯿﻨﮓ (Handwriting) ﯾﺎ دﺳﺖ ﻧﻮﯾﺴﺎﻧﻪ به این جشنواره ارسال کنند.

ﺷﺮﮐﺖ در ﺟﺸﻨﻮاره ﺑﺮای ﻋﻤﻮم ﻫﻨﺮﻣﻨﺪان آزاد اﺳﺖ و کلیه هنرمندان می توانند ﻧﺸﺎﻧﻪ ﻧﻮﺷﺘﻪ «ﻣﺤﻤﺪ (رﺳﻮل اﷲ)» را ﺑﺎ اﻟﻔﺒﺎی ﻓﺎرﺳﯽ– ﻋﺮﺑﯽ ﯾﺎ ﻧﺎم ﻣﺒﺎرک «Mohammad» ﺑﺎ ﺣﺮوف اﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﻃﺮاﺣﯽ کنند.

آﺧﺮﯾﻦ ﻣﻬﻠﺖ ارﺳﺎل به این جشنواره ۲۶ شهریورماه و علاقمندان برای ثبت نام در این جشنواره و مشاهده فراخوان می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی: www.mohammad-institute.com مراجعه کنند.

۴۴۵

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا