خانه / جشنواره / ایران / غایبان بزرگ فجر۳۲ : مهرجویی، نعمت ا… و ده‏نمکی
تبلیغات

غایبان بزرگ فجر۳۲ : مهرجویی، نعمت ا… و ده‏نمکی

غايبان بزرگ فجر32 : مهرجويي، نعمت ا... و ده‏نمكيReviewed by سامان محامی on Jan 6Rating:

اینفوفا به نقل از بانی فیلم: گروه سینمای ایران- در حالیکه تنها یک روز تا اعلام اسامی فیلم های بخش مسابقه جشنواره فجر زمان باقی مانده به نظر می رسد فجر ۳۲ بدون حضور فیلم های داریوش مهر جویی، حمید نعمت ا… و مسعود ده نمکی برگزار خواهد شد. 2-1-201415141836
فیلم های «اشباح» (داریوش مهرجویی)، «آرایش غلیظ» (حمید نعمت ا…) و «معراجی ها» (مسعود ده نمکی) هنوز در مرحله فیلمبرداری به سر می برند و با توجه به اینکه اعلام شده هیأت انتخاب تنها نسخه کامل فیلم ها را می بیند، این فیلم ها که فیلمبرداری شان حداقل تا یک هفته دیگر ادامه خواهد یافت، بختی برای حضور در جشنواره امسال ندارند. به این ترتیب می توان گفت مهرجویی، نعمت ا… و ده نمکی غایبان بزرگ فجر ۳۲ هستند مگر اینکه دبیر جشنواره از اختیارات خود استفاده کند و فرصتی دوباره برای ارائه فیلم های  «اشباح»، «آرایش غلیظ» و «معراجی ها» فراهم کند.
مورد عجیب «آشغال های دوست داشتنی»
فیلم «آشغال های دوست داشتنی» ساخته محسن امیر یوسفی از جمله آثاری است که با وجود اینکه آماده نمایش شده هنوز مورد بازبینی هیأت انتخاب قرار نگرفته است. ظاهراً این فیلم به دلیل مشکل ممیزی به اعضای هیأت انتخاب ارائه نشده است.
«آشغال های دوست داشتنی» محصول بنیاد سینمایی فارابی است و از شوراها امر چنین به نظر می رسد که مدیران فارابی تمایلی به ارائه این فیلم به جشنواره ندارند. این در حالی است که شنیده های خبرنگاران «بانی فیلم» از خریده شدن سهم فارابی توسط امیر یوسفی حکایت دارد. «آشغال های دوست داشتنی» ۲ هفته پیش به دفتر جشنواره ارائه شده است و اگر موضوع مشارکت مالی فارابی با خریده شدن سهم این فیلم توسط کارگردان منتفی شده باشد، قاعدتاً مسؤولان جشنواره باید فرصت دیده شدن این اثر سینمای از سوی هیات انتخاب را فراهم کنند.

سامان محامی

۲۱۶

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا