خانه / اسلاید / جنتی: دنبال پس‌دادن سوال مجلس نیستم/ وزرا موظف به پاسخگویی به نمایندگان مردم هستند
تبلیغات

جنتی: دنبال پس‌دادن سوال مجلس نیستم/ وزرا موظف به پاسخگویی به نمایندگان مردم هستند

جنتی: دنبال پس‌دادن سوال مجلس نیستم/ وزرا موظف به پاسخگویی به نمایندگان مردم هستندReviewed by اینفوفا on Jan 31Rating:

به گزارش اینفوفا به نقل از سینماپرس ، علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه تجلیل از سینماسازان در پاسخ به پرسش خبرنگار سینماپرس گفت: این حق مجلس است که سوال کند و وزرا هم موظف هستند که برای پاسخگویی حاضر شوند، اتفاقا خیلی خوب است. هیچ وقت به دنبال این نبودم که سوال را پس بگیرند.جنتی: فرهنگ و هنر در دولت روحانی شکوفا می‌شود

علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه تجلیل از سینماسازان در پاسخ به خبرنگار سینماپرس درباره کارت زرد مجلس به وی گفت: در قانون و آیین نامه مجلسه چیزی تحت عنوان کارت زرد اصلا نداریم و این مسئله‌ای است که یک عده‌ای آن را ساخته‌اند، در گذشته بدین صورت بوده که وقتی نماینده‌ای از وزیر سوال می‌کرد نهایتا اگر قانع نمی شد این سوال به کمیسیون تحقیق ارجاع و در آنجا بررسی می شد.

وی ادامه داد: با تغییر آیین نامه بدین ترتیب شده است که وقتی سوالی مطرح می شود از نماینده می پرسند و اگر قانع نشد از مجلس می پرسند که آیا این سوال را وارد می داند یا خیر، اگر مجلس سوال را وارد بداند و اعلام کند که قانع نشده آن وقت اخیرا این را به عنوان کارت زرد مطرح می کنند، شاید دلیلش این است که گفتند مثلا اگر وزیری سه کارت زرد بگیرد مجلس حق استیضاح خواهد داشت، در حالی که اگر ده بار هم کارت زرد بگیرد می تواند استیضاح نشود و اگر هیچ کارت زردی هم نگرفته باشد با امضای ده نماینده آن زمان می توانند استیضاح را انجام دهند. در حالی که عنوان کارت زرد حقوقی نیست و عنوانی است که به شکل اجتماعی درآمده است و شاید اقتدایی به کارهای ورزشی کرده‌اند، چون بالاخره در محیط ورزشی ممکن است به یک بازیکنی کارت زرد بدهند.

جنتی در پاسخ به سینماپرس درباره تعامل بین ارشاد و مجلس، خاطرنشان کرد: حتما تعامل با مجلس وجود دارد، این حق مجلس است که سوال کند و وزرا هم موظف هستند که برای پاسخگویی حاضر شوند، اتفاقا خیلی خوب است. هیچ وقت به دنبال این نبودم که سوال را پس بگیرند و آمادگی داشتم که پاسخ بدهم، چرا که احساس کردم تریبونی در اختیارم است که با این تریبون با مردم حرف می زنم و پاسخ می‌دهم و از این جهت هم خوشحال بودم.

۳۰۱

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا