خانه / اسلاید / بهرام توکلی: نمی‌پذیرم که شخصیت فیلم هایم ناامیدند
تبلیغات

بهرام توکلی: نمی‌پذیرم که شخصیت فیلم هایم ناامیدند

بهرام توکلی: نمی‌پذیرم که شخصیت فیلم هایم ناامیدندReviewed by اینفوفا on Feb 2Rating:

به گزارش اینفو فارسی، نشست خبری فیلم سینمایی «بیگانه» با حضور بهرام توکلی (کارگردان)، امیر جعفری و مهناز افشار (بازیگران)، سعید ملکان (تهیه کننده) و تدوینگر و آهنگساز این فیلم و با اجرای مهرزاد دانش برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، مهرزاد دانشگفت: این فیلم اقتباس از نمایشنامه «اتوبوسی به نام هوس» است که مقداری با کارهای قبلی بهرام توکلی فرق دارد و یک روایت خطی است که مقداری از فضاهای عینی کاسته شده و داستان سر راست تر جلو می رود.

در ادامه بهرام توکلی گفت: نکته کوتاهی می گویم خطاب به مسوولین جشنواره، بهتر بود جلسات نقد و بررسی برای دوستان فیلم اولی برگز ار شود نه برای ما زیرا ما به هر طریقی از یک تریبونی استفاده می کنیم اما کارگردان های فیلم های اول باید یک جایی برای دفاع از فیلم های خود داشته باشند. حیف است که این جلسات برای آن ها حدف شود.

در ادامه این نشست بهرام توکلی در پاسخ به سوال سینماپرس مبنی بر  علت ناامیدی در شخصیت های فیلم هایش گفت: هر فیلمسازی با یک بخش ناخودآگاه فیلمم را آغاز می کند و در مراحل بعدی فیمسازی به بخش خودآگاه می رسد و من این موضوع را نمی پذیرم که شخصیت های فیلم هایم ناامیدند. خاصیت های فیلم من بیشتر آدم هایی هستند که درگیری جدی روحی دارند نمی توان این شخصیت ها را دسته بندی کرد.109481

وی ادامه داد: از ابتدا دوست داشتم از نمایشنامه «اتوبوسی به نام هوس»  کار بسازم با سعید ملکان طرح را مطرح کردم و او هم پدیرفت روی این سوژه کار کردیم و در نهایت منجر به این فیلم شد. در واقع این فیلم برداشتی آزاد از نمایشنامه «اتوبوسی به نام هوس» است و نه اقتباس از آن.

سعید ملکان در ادامه بیان کرد: کاری که ما می کنیم کار ویژه ای نیست هر کسی در سینما سلیقه ای دارد و تلاش می کند که فیلم خود را بسازد و این فیلم هم به تبع سلیقه ما است. این راه را تا جایی که خسته نشده ایم ادامه خواهیم داد.

توکلی اظهار داشت: پیش از این که به ویلیامز دلبستگی داشته باشم او را جز آدم هایی می دانم که ساده است و من را برای کشف فضا ترغیب می کند من برای رسیدن به این آرامش بیشتر سعی کردم  از چند خط فرعی این نمایشنامه استفاده کنم و مسیر فیلم را از دقیقه ۲۰ تغییر دادم تا به سمت یکی دیگر از مسیرهای پنهان در داستان بروم.

مهناز افشار در این نشست گفت: عوامل ساخت فیلم «بیگانه» جز حرفه ای ترین و شریف ترین گروه ها بودند و من تا جایی که توانستم از آن ها آموختم. سینمای بهرام توکلی برای من یک اسم دارد و آن هم زندگی است. در تمام لحظاتی که او من را راهنمایی می کرد به من یاد می داد تا چگونه زندگی کنم و هر آن چه اتفاق خوب در این فیلم افتاد حضور عوامل این فیلم بوده است.

سعید ملکان در ادامه افزود: این سرمایه گذاری در این فیلم یک شوخی بود. بعید می دانم پول بابک زنجانی به ساخت این چنین فیلم هایی برسد.

۲۱۷

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا