خانه / اسلاید / علت تاخیر در پخش گفت وگوی زنده روحانی مشخص شد
تبلیغات

علت تاخیر در پخش گفت وگوی زنده روحانی مشخص شد

علت تاخیر در پخش گفت وگوی زنده روحانی مشخص شدReviewed by My on Feb 6Rating:

اینفوفا:پس از تاخیر در پخش زنده مصاحبه تلویزیونی حسن روحانی، رئیس جمهور، عزت‌الله ضرغامی، در نامه‌ای به شورای نظارت بر سازمان وصدا و سیما خواستار تعیین تکلیف در مورد نحوه انتخاب مجری‌های مصاحبه با روسای سه قوه شد. 2(10)
یک منبع مطلع در نهاد ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در خصوص علل تأخیر در پخش گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رئیس‌جمهور، اظهار داشت: از روز گذشته که این گفت‌وگو قطعی شد، دفتر رئیس‌جمهور آقای کاظم روحانی‌نژاد را به عنوان مجری به صدا و سیما معرفی کرد که مورد پذیرش قرار گرفت.

وی ادامه داد: اما امروز و چند ساعت قبل از شروع برنامه، از دفتر رئیس‌جمهور به صداوسیما اعلام شد که خانم سونیا پوریامین نیز در این برنامه حضور داشته باشد و مصاحبه با۲ مجری برگزار شود که صدا و سیما با این دلیل که این معرفی دیرهنگام بوده و ما به صورت مستقل عمل می‌کنیم و باید از قبل این موضوع را مطرح می‌کردید، آن را نپذیرفت.

این منبع مطلع در ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: سرانجام بعد از یک ساعت که از زمان اعلام شده برای این گفت‌وگو می‌گذشت، با توافق طرفین، مسئولان صداوسیما قبول کردند که هر ۲ مجری در گفت‌وگو با روحانی حاضر شدند.

به گزارش فارس، رئیس‌جمهور نیز در آغاز این برنامه با کنایه در خصوص تأخیر در انجام گفت‌وگو خطاب به مجری خانم (پوریامین) اظهار داشت: خوشحالیم که علیرغم این تأخیر شما را در برنامه داریم.

فارس همچنین در این باره نوشت: از روز گذشته خبر سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور کشور، روز گذشته منتشر شد و مردم امروز بعد از پخش اخبار ساعت ۲۱ منتظر آغاز صحبت های رئیس جمهور شدند، اما تلویزیون در این مدت تلاش کرد با میان برنامه و پخش نماهنگی از حامد زمانی آنتن را پر کند.

این زمان طولانی شد و در نهایت شبکه یک سریال عصر پاییزی را روی آنتن برد و زیرنویس کرد که هنوز تصاویری از نهاد ریاست جمهوری دریافت نشده و به محض دریافت تصاویر، پخش سریال قطع خواهد شد.

اما پشت صحنه تاخیر در آغاز برنامه موضوع دیگری در جریان بود.

پیشنهاد این برنامه از طریق دفتر ریاست جمهوری به صداوسیما ارائه شده بود و البته ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما در گام نخست این موضوع را نپذیرفت. موضوعی که در نهایت صداوسیما و ریاست جمهوری را به توافق رساند و قرار شد برنامه به روی آنتن برود.

همه چیز روی برنامه ریزی پیش می رفت تا اینکه در گام آخر، ریاست جمهوری شرایطی مشابه گزارش صد روزه برای صداوسیمایی ها رقم زد.

در حالی که صبح امروز روحانی نژاد از سوی ریاست جمهوری برای اجرای برنامه به رسانه ملی معرفی شده بود، ساعاتی مانده به آغاز برنامه، سونیا پوریامین بدون هماهنگی قبلی از سوی ریاست جمهوری برای اجرای برنامه دعوت شد و همین با مخالفت ضرغامی روبرو شد و منجر شد تا آغاز برنامه تا توافق طرفین به تعویق بیافتد.

در نهایت و پس از کشمکشی که آنتن را با حدود یک ساعت تاخیر مواجه کرد، مانند اتفاقی که در ارائه گزارش ۱۰۰ روزه روی داد، این بار هم ضرغامی از مواضع خود کوتاه آمد و حضور پوریامین را در برنامه پذیرفت.

البته این تاخیر که گویا به مذاق رئیس جمهور خوش نیامده بود، بی کنایه نماند و روحانی در ابتدای سخنانش خطاب به پوریامین گفت: خوشحالم که با این تأخیر شما را در این برنامه داریم.

این موضوع در حالی اتفاق افتاد که در گزارش صد روزه رئیس جمهور نیز مشابه همین اتفاق افتاد با این تفاوت که صداوسیما از حضور مجریانی که برای اجرای برنامه در نظر گرفته بود کوتاه آمد و آنتن را به سه مجری انتخابی تیم رسانه ای روحانی سپرد.

اجرای این مجریان با واکنش های متفاوتی روبرو شد و در نهایت منجر شد ضرغامی با دعوت از این سه مجری، از آنها دلجویی کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، در پی تاخیر در پخش مصاحبه زنده حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، رئیس سازمان صداوسیما در نامه ای به شورای نظارت خواستار تعیین تکلیف درباره انتخاب مجری توسط روسای قوا شد.

متن کامل نامه به این شرح است:

جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای رئیسی

رئیس محترم شورای نظارت بر سازمان صداوسیما

با سلام

احتراما؛ با توجه به اهمیت تاخیری که در شروع مصاحبه زنده تلویزیونی رئیس جمهور محترم پیش آمد؛ خواهشمند است در مورد انتخاب مجری توسط روسای محترم قوا، و امتناع از پذیرش وظیفه قانونی و حرفه‌ای رسانه ملی اظهارنظر نمائید.

از خداوند متعال موفقیت جنابعالی را خواهانم.

با تشکر

سیدعزت الله ضرغامی

مدیر شبکه یک:
شورای نظارت شنبه تشکیل جلسه می‌دهد
مدیر شبکه یک نیز در این باره گفت: شورای نظارت برای بررسی مسائل مربوط به گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس جمهور، شنبه تشکیل جلسه می‌دهد.

مهدی فرجی درباره اینکه علت تأخیر در پخش گفت‌وگو شب گذشته رئیس جمهور چه بوده است به فارس گفت‌: نامه ضرغامی به شورای نظارت بر سازمان صداوسیما و اظهارات رئیس جمهور در ابتدای برنامه خود گواه علت تأخیر در این برنامه است.

سامان محامی

۲۶۳

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا