خانه / کتاب / “مورچه های پاپتی” شفیعی به بازار کتاب آمدند
تبلیغات

“مورچه های پاپتی” شفیعی به بازار کتاب آمدند

"مورچه های پاپتی" شفیعی به بازار كتاب آمدندReviewed by اینفوفا on Jul 15Rating:

به گزارش اینفو فارسی به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری ، کمال شفیعی شاعر و منتقد ادبی کشورمان مجموعه شعر “مورچه های پاپتی” را روانه بازار کتاب کرد. این مجموعه شعر حاوی ۱۴ شعر بوده که اشعار آن در قالب چهارپاره و با زبانی نو برای کودکان و نوجوانان گفته شده است.ketabb
در مجموعه شعر “مورچه های پاپتی” نگاه شاعر، نگاهی کودکانه به موضوعات است. اما این زاویه نگاه در برخی از اشعار باعث نشده تا زبان شعری اثر کودکانه باشد. به طور مثال در بخشی از شعر “خواب درخت” می خوانیم: «وقتی که باد آمد / خیلی کلاغ ترسید / قیچی باد پاییز / موی درخت را چید». همانگونه که از شعر بر می آید شاعر خود را وارد دنیای پر رمز و راز کودکان و نوجوانان کرده اما این ورود منجر به نگاهی کاملا کودکانه نمی شود.
باری نمی توان این نکته را به عنوان ضعف کتاب “مورچه های پاپتی” دانست و بر عدم ارتباط اثر با مخاطبش صحه گذاشت. بلکه مخاطب کودک و نوجوان با توجه به ذهن کنجکاو و جست و جوگرش سعی در کشف و شهود اشعار شاعر خواهد کرد.
خود شاعر معتقد است این کتاب نوعی شعر تفکر خلاق برای کودک است که در شعرها با آموزش غیر مستقیم و زیر پوستی سعی شده نگرش جدیدی به کودک القا شود.
همچنین باید به کیفیت خوب چاپ کتاب اشاره کرد و به تیم منتشر کننده اثر در انتشارات سوره مهر دست مریزاد و خسته نباشید گفت. چرا که یکی از وجوه بارز و حائز اهمیت در کتاب کودک و نوجوان بی شک تصویرسازی، گرافیک و کیفیت چاپ اثر است که باعث جذب مخاطب و ایجاد علاقه مندی برای مطالعه می شود.
«کمال شفیعی» نخستین مجموعه شعرش را در سال ۸۶ با عنوان «می‌خواهم دست به‌ کار بزرگی بزنم» توسط نشر «نگیما» و سپس دومین مجموعه شعرش با عنوان «گوزن‌های پابه‌ماه» را توسط نشر «داستان» به انتشار رساند. از این شاعر به تازگی مجموعه شعر بزرگسال “دمیدن در ساز برنجی بادی” منتشر شده است.

۳۷۶

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا