خانه / فیلم و سینما / کسی فکر نمی‌کرد بازیگر «قطام»، با نمک باشد!!
تبلیغات

کسی فکر نمی‌کرد بازیگر «قطام»، با نمک باشد!!

كسی فكر نمی‌كرد بازیگر «قطام»، با نمك باشد!!Reviewed by My on Jul 5Rating:

ویشکا آسایش که با حضور متفاوتش در فیلم «ورود آقایان ممنوع» سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن را از جشنواره بیست و نهم فجر کسب کرد، معتقد است: کسی فکر نمی‌کرد بازیگر نقش «قطام»، با نمک باشد.
این بازیگر همزمان با اکران فیلمش در گفت‌وگویی با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) درباره حضورش در این فیلم گفت: بعد از اینکه بازی در این فیلم به من پیشنهاد شد خیلی سریع به ده ثانیه هم نکشید که قبول کردم. وقتی به دفتر خانم حکمت دعوت شدم اول رامبد جوان داستان را به صورت دیالوگ برایم گفت و بعد که سناریو را خواندم از همان ابتدا عاشق نقش و جذب سناریو شدم که به نظرم یکی از بی‌نظیرترین سناریوهایی بوده که تا به عمرم خواندم و هیچ وقت به این سرعت تصمیم نگرفته بودم در کاری حضور پیدا کنم.
وی با بیان اینکه این نقش را واقعا دوست داشتم اظهار کرد: چیزهایی که رامبد گفت تداعی کننده یک زن زشت بد اخلاق عبوس بود که خیلی خوشم آمد و سریع قرارداد بستم و اصلا استرس بد شدن کار را نداشتم.
آسایش ادامه داد: وضعیت یک فیلم کمدی از همان ابتدا از سناریوش مشخص است که چه می‌خواهد شود و این سناریو یکی از بی‌نقص‌ترین سناریوهایی بود که تا به حال خوانده بودم و وقتی خانه بردم همان جا که می‌خواندم می‌خندیدم و هیچ جایی از آن برایم لوس و بی‌مزه نبود و آنقدر برایم خنده‌دار بود که دلم را گرفته بودم و می‌خندیدم.
این بازیگر با بیان اینکه حتی یک ذره هم فکرش سمت بد شدن کار نرفته است گفت: وقتی شنیدم رضا عطاران هم بازی می‌کند، تصور کردم همه چیز خوب می‌شود. او حضور مثبتی داشت و یکی از دلایلی که نقش من دیده شد حضور عطاران است. ضمن اینکه رامبد جوان کارگردان درجه یکی است و می‌دانست چه می‌خواهد و دکوپاژهای دقیقی داشت.
وی درباره نزدیک شدن به شخصیت مدیر بداخلاق که نقش آن را در فیلم بازی کرده است گفت: من به چند خاطره رجوع کردم، یکی دوران مهد کودکم که باید خیلی مرتب و منظم بودیم و بسیار سخت‌گیر بودند و در مقطع دیگری باز مدیری که سخت‌گیری زیادی داشت و مدرسه مانند سربازخانه شده بود.
آسایش با بیان اینکه حساسیتی روی تغییر چهره‌اش نداشته است اظهار کرد:یکی از جذاب‌ترین بخش‌ها این فیلم این بود که قرار بود زشت باشم و یکی از دلایلی که بازی‌ام خوب شد این بود که خیالم بسیار راحت بود و نگران این نبودم که مقابل دوربین زشت باشم یا بد دیده شوم. به رامبد هم می‌گفتم زشت‌ترین حالت‌های ممکن من را در این فیلم درآوردی که هیچ کس آن را ندیده است.
وی درباره دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر برای این فیلم گفت: بزرگترین اتفاقی که می‌توانست برای من بیفتد گرفتن سیمرغ بود. یک بار دیگر برای «ساحره» کاندید شده بودم. اما این بار به هیچ عنوان فکر نمی‌کردم جایزه بگیرم خصوصا با کاندیداهای حرفه‌ای دیگری مانند خانم‌ها معتمدآریا و حاتمی ، اصلا فکر نمی‌کردم برای نقش کمدی سیمرغی داده شود.
این بازیگر درباره عکس العمل مردم هنگام دیدن فیلم اظهار کرد: فیلم را با مردم دیدم و از عکس‌العمل‌های آنها بسیار راضی هستم و همه از تمام لحظات فیلم لذت می‌بردند و هر قشری با فیلم ارتباط برقرار می‌کند و «ورود آقایان ممنوع» برای همه حرف دارد.
وی با اشاره به اکران این فیلم در آلمان گفت: در آنجا بیشتر متعجب می‌شدم. فیلم داستانی در مدارس ایران دارد و حتی کسانی که در ایران مدرسه نرفته بودند هم خیلی خوب با فیلم ارتباط برقرار می‌کردند و می‌خندیدند.
آسایش درباره کارهای جدیدش اظهار کرد: در فیلم «برف روی کاج‌ها» به کارگردانی پیمان معادی بازی کردم که تجربه خیلی خوبی بود و در فیلم سینمایی رضا عطاران هم نقش کوتاهی بازی کردم که کاراکتری جدی و بانمکی است.
وی درباره حضورش در فیلم های کمدی خاطر نشان کرد: اگر پیشنهاد خوبی باشد صددرصد دوست دارم دوباره کار کمدی را تجربه کنم.
این بازیگر همچنین درباره کم کاریش در سینما به ایسنا گفت: چهار سال اخیر فرزندم بهانه‌ای شد تا کمتر کار کنم. بعد از چند فیلم سینمایی نقش‌هایی که پیشنهاد می‌شد بسیار تکراری بود و همه همان زن اغواگر را می‌خواستند و برایم جذابیتی نداشت تا همان‌ها را تکرار کنم. بچه‌دار که شدم ترجیح دادم به جای فیلم بد به زندگی‌ام برسم.
ویشکا آسایش درباره حضور کوتاهش در مجموعه «مختارنامه» و فیلم «پرتقال خونی» اظهار کرد: به خاطر تجربه‌های خوبی که با داود میرباقری داشتم هر وقت از سوی ایشان دعوت به کار می‌شوم با کمال میل می‌پذیرم. در «پرتقال خونی» هم یک پلان حضور دارم که به خاطر آقای الوند پذیرفتم.
آسایش که در رشته طراحی صحنه و لباس فارغ التحصیل شده با بیان اینکه بیشتر ترجیح می‌دهد این رشته را در تئاتر ادامه‌دهد گفت: بعد از فیلم «دنیا» و مجموعه «معصومیت از دست رفته»، تئاتر«پرده عاشقی» را کار کردم و بعد از آن با نمایش «جنایات عشق» جایزه دوم جشنواره بانو را دریافت کردم و نمایش «لابی» که در جشنواره فجر کاندید شد. سال گذشته هم طراحی صحنه و لباس فیلم «زنان ونوسی مردان مریخی» کاظم راست گفتار را بر عهده داشتم که هنوز اکران نشده است.

۳۲۷

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا