خانه / اسلاید / این سه تن درباره فیلم جدید «مجید مجیدی» چه گفتند؟
تبلیغات

این سه تن درباره فیلم جدید «مجید مجیدی» چه گفتند؟

این سه تن درباره فیلم جدید «مجید مجیدی» چه گفتند؟Reviewed by اینفوفا on Feb 10Rating:

اینفوفارسی : در پی نمایش و رونمایی فیلم محمد رسول الله(ص) در جمع مدیران ارشد فرهنگی کشور، علی جنتی، حجت الله ایوبی و علیرضا رضاداد نظرات خود را درباره این فیلم اعلام کردند.ershad-m

به گزارش خبرگزاری اینفوفارسی ، فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) آخرین ساخته مجید مجیدی صبح امروز برای مدیران ارشد فرهنگی کشور و برخی از سینماگران به نمایش درآمد .

براساس این گزارش علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیپس از نمایش فیلم در گفتگویی اظهار داشت: شاید بتوانیم فاخرترین فیلمی که در ۳۵ سال گذشته در جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است را فیلم آقای مجیدی را بدانیم که از نظر محتوا و مضمون بی نظیر می‌باشد، همچنین از نظر کار حرفه‌ای و فنی در جمهوری اسلامی کم‌نظیر است.

وزیر ارشاد در ادامه گفت: توجه به دوران کودکی پیامبر (ص) تا زمان بعثت به درستی نشان می‌دهد پیامبر ما پیامبر رحمت و مهربانی است و همه بشارت‌هایی که در تورات و انجیل درباره پیامبر آمده است را به خوبی ذکر کرده است.

وی در ادامه تأکید کرد: همه پیروان ادیان گذشته منتظر یک منجی بزرگ در سرزمین عربستان بودند و به دنبال او جستجو می‌کردند این فیلم را باید بخش اول زندگی پیامبر دانست امیدواریم توفیق پیدا شود تا بخش دوم این فیلم که از زمان بعثت تا زمان رحلت پیامبر (ص) است با کیفیت و به دقت ساخته شود.

وی در پاسخ به این سؤال که بخش دوم را هم سازنده این فیلم خواهند ساخت گفت: امیدواریم این چنین شود.

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی نیز بعد از نمایش فیلم محمد رسول الله (ص) گفت: البته من فیلم را قبلا دیده بودم اما بر این باورم که این فیلم یکی از بزرگترین و درخشان‌ترین آثار سینمای ایران است که فکر می‌کنم مهم‌ترین پیامی که داشت، مهربانی و گذشت پیامبر مهر و دوستی حضرت محمد (ص) است که پیامبر رحمت الهی است.

وی افزود: این فیلم به همه ما نشان داد که اسلام، دین رحمت است و تلاش آقای مجیدی بعد از چند سال فعالیت در عرصه ساخت این فیلم نشان داد که امروز دنیا هم نیازمند شنیدن و دیدن این پیام صلح و دوستی حضرت رسول (ص) است.

رئیس سازمان سینمایی کشور درباره نحوه اکران این فیلم نیز توضیح داد: هر کاری که در توان داشته باشیم، برای اکران هر چه بهتر این فیلم در ایران و کشورهای دیگر انجام خواهیم داد. منتها باید ببینیم عوامل فیلم چه برنامه‌هایی دارند. به هر ترتیب مهم‌ترین کاری که باید بکنیم، این است که تلاش کنیم فیلم سینمایی «محمد رسول الله (ص)» هم در ایران و هم در خارج از کشور به بهترین شکل ممکن اکران شود.

همچنین در ادامه اظهار نظرات مسئولین فرهنگی کشور در حاشیه برگزاری نمایش ویژه مسئولان فیلم سینمایی «محمد رسول الله» در سینما فرهنگ، علیرضا رضاداد دبیر سی و سومین جشنواره فیلم فجر نیز طی گفتگویی عنوان کرد: این فیلم اتفاقی در سینمای ایران است که امیدوارم همانقدر که در بهترین کیفیت ممکن تولید و ساخته شد، بتواند پیام فیلم را نیز در همه جای دنیا منتشر کند.

وی درباره زمان طولانی فیلم هم گفت: نگران زمان طولانی این فیلم نیستم و خوشبختانه آنطور که دیدم، استقبال از سوی مخاطبان کاملا رویکرد مثبتی داشت چرا که وضعیت فیلم به گونه‌ای بود که کشش لازم را برای این زمان برخوردار بود.

۱۸۵

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا