خانه / اسلاید / سیمرغ های جشنواره فیلم فجر سی و سوم صاحبان برگزیده خود را یافتند/ برج میلاد؛ میزبان اهالی سینما در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
تبلیغات

سیمرغ های جشنواره فیلم فجر سی و سوم صاحبان برگزیده خود را یافتند/ برج میلاد؛ میزبان اهالی سینما در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

سیمرغ های جشنواره فیلم فجر سی و سوم صاحبان برگزیده خود را یافتند/ برج میلاد؛ میزبان اهالی سینما در سالروز پیروزی انقلاب اسلامیReviewed by اینفوفا on Feb 11Rating:

اینفوفارسی : سالن همایش های برج میلاد سرانجام عصر امروز میزبان مقامات و مدیران و جمع کثیری از هنرمندان و سینماگران کشور شد تا طی مراسمی نظاره گر سیمرغ هایی باشند که پس از ده روز برگزاری سی و سومین جشنواره فیلم فجر با اعلام داوران بر دوش برگزیدگان این جشنواره می نشینند.fajr

به گزارش خبرنگار اینفوفارسی ، عصر امروز مراسم پایانی سی و سومین جشنواره فیلم فجر با حضور جمع کثیری از هنرمندان و سینماگران و علاقمندان به سینما و نیز چهره های دولتی  و مقامات فرهنگی کشور و با اجرای محمد رضا شهیدی فر در سالن همایش های برج میلاد  آغاز شد.

در این مراسم از مقامات ارشد دولت یازدهم عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، علی ربیعی وزیر کاره، تعاون و رفاه اجتماعی، حسام الدین آشنا مشاور عالی رئیس جمهور در امور فرهنگی و مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حضور داشته و میزبان آنان علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و علیرضا داد دبیر جشنواره فیلم فجر می باشند.

رضاداد: تلاش کردیم ناملایمات را به جان بخریم!

 علیرضا رضاداد دبیر جشنواره فیلم فجر در ابتدای مراسم  طی سخنانی گفت:‌ مفتخریم در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی آیین اختتامیه جشنواره را برگزار می‌کنیم به نام نامی پیامبر اعظم کار را آغاز کردیم و فردا با نمایش فیلم «محمد رسول‌الله» برای جامعه منتقدین و اهالی رسانه جشنواره را به پایان می‌بریم.

وی گفت: این جشنواره‌ی ۱۲ روزه برای همه سینمای ایران بود. ما به حکم مسئولیتی که برعهده گرفتیم تلاش کردیم ناملایمات را به جان بخریم تا آرامش در سینمای ایران حاکم باشد.

رضاداد در ادامه گفت: خدا را سپاس ثمره این شکیبایی و آرامش برگزاری جشنواره‌‌ای باشکوه اما نه در اندازه قامت سینمای ایران بود. تلاش کردیم بهانه‌ای باشیم برای همدلی و همراهی سینماگران.

وی در ادامه در آیین اختتامیه جشنواره گفت: سینمای امروز ما در آستانه تحول جدید است تحولی که با تلاش نسل جوان با استفاده از تجربیات سینماگران نامی کشور اتفاق بیفتد و درخشان شود.

رضاداد در خاتمه تأکید کرد: در انتظار تحول هستیم که با حضور سینماگران جوان بتوانیم به فتح قله‌های فتح نشدنی دست یابیم. همدلی سینماگران، شکیبایی جمعی در مقابل برخی از ناملایمات ارزنده است و سینما پس از پیروزی انقلاب اسلامی توانست راههای سخت را طی کند و امروز شاهد موفقیت‌های آن هستیم. آرزوی توفیق همگانی برای سینماگران ایران.

برگزیدگان بخش مستند معرفی شدند

در ادامه مراسم اختتیامیه فیلم فجر اسامی برگزیدگان بخش مستند(سینما حقیقت) سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر به شرح ذیل اعلام شد.

*تندیس بلورین بهترین فیـلم بخش سینما حقیقت 
تندیس بلورین بهترین «فیـلم» سینما حقیقت به آقای معین کریم الدینی برای تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم آتلان اهدا شد.

*بهترین کارگردانی بخش سینما حقیقت
تندیس بلورین بهترین «کـارگردانی سینما حقیقت» به مهدی گنجی برای فیلم می خوام شاه بشم اهداء شد.
همچنین با توجه ویژه به فیلم آتلان به کارگردانی و تهیه کنندگی جناب آقای معین کریم الدینی، دیپـلم افتـخار بهترین «کـارگردانی سینما حقیقت» به محمد کارت برای فیلم «بختـک» اهداء شد.

*جـایزه ویژه هیأت داوران سینما حقیقت
تندیس بلورین «جـایزه ویژه هیأت داوران» بخش سینما حقیقت به فرشاد افشین پور برای تصویربرداری فیلم «سفر به آمادای» اهداء شد.

*بهترین پژوهش و متن فیلم «مستند» 
تندیس بلورین بهترین” پژوهش و متن فیلم مستند” به محمد علی شعبانی برای فیلم «سمفونی استیضاح» رسید.

شعبانی لباسی بر تن داشت که روی آن نام مبارک محمد رسول‌الله نقش بسته بود. وی پس از حضور بر روی صحنه بر روی لباس خود بوسه زد.

براساس این گزارش، در پایان این بخش مهرداد اسکویی از اعضای هیات داوران آرزوی سلامتی برای زاون قوکاسیان منتقد پیشکسوت سینمای ایران کرد که  این روزها در بستری بیماری به سر می‌برد، به گفته اسکویی فیلم کوتاه و سینمای مستند مدیون قوکاسیان است.

حبیب احمدزاده، مهرداد اسکویی، محمدرضا اصلانی، محمدعلی فارسی و مانی میرصادقی اعضای هیات داوران بخش «سینما حقیقت» (مستند) سی و سومین جشنواره فیلم فجر بودند.

تقدیر از دو کارگردان انیمیشن

بنا برا این گزارش در بخش نگاه نو بنا به پیشنهاد هیأت انتخاب از دو فیلم پویانمایی این دوره از جشنواره که به دلیل عدم امکان داوری با سایر آثار این بخش در خارج از مسابقه به نمایش درآمده اند از سوی دبیر جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت.

علیرضا رضاداد از آقایان حـامد جعفـری و هـادی محمدیان برای تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم پویانمایی و سینمایی شاهزاده روم و عـلی نجفـی امامـی و محمدرضا نجـفی امـامی برای تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم پویانمایی و زنده “مـبارک” تقدیر کرد.

سینایی: به شما نسل جوان باید افتخار کرد

پس از ارائه جوایز و تقدیر از دو کارگردان انیمیشن سینمای ایران خسرو سینایی کارگردان با سابقه سینما چند لحظه‌ای درباره حضور نسل جدید در سینمای ایران سخن گفت.

وی خاطرنشان کرد: شاید در این سالن دو یا سه نفر بیشتر نباشند که احساس مرا به درستی درک کنند. نسلی که به سینما نوع دیگری نگاه می‌کرد و این سینما را تنها به عنوان هنر و سرگرمی نمی‌دید این بار شاهد نسل جوانیم که می‌توانم بگویم با غرور به آثار آنها نگاه می‌کنم.

سینایی در خاتمه تأکید کرد: به شما نسل جوان باید افتخار کرد بدانید که فرهنگی که شما به جامعه انتقال می‌دهید بسیار مهم است و جامعه نیازمند این فرهنگ است.

برگزیدگان بخش نگاه نو معرفی شدند/ جایزه ویژه برای «بدون مرز»

وحید جلیلوند برای کارگردانی فیلم سینمایی چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت تندیس بلورین بهترین کارگردانی بخش نگاه نو را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار ما با تقدیر از مصطفی احمدی برای کارگردانی فیلم نزدیکتر تندیس بهترین کارگردانی بخش نگاه نو در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره فیلم فجر به وحید جلیلوند برای کارگردانی فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» رسید.

تندیس بهترین فیلم بخش «نگاه نو» نیز به محمد حسین لطیفی برای کارگردانی فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» رسید.

همچنین برگزیدگان بخش فیلمنامه بهترین فیلم در بخش رقابتی نگاه نو به دو فیلمنامه نویس رسید.

هیأت داوران در این بخش به جای تندیس بلورین دو دیپلم افتخار اهداء می نمایند:

دیپـلم افتـخار بهترین “فیلمنامه اصـلی” به مـریـم مقـدم و بهتـاش صـناعی ها برای فیلم احـتمال باران اسیـدی اهدا شد . دیپـلم افتـخار بهترین “فیلمنامه اقتباسی” در این بخش به نـاهید طباطبایی و حمیدرضا قطـبی برای فیلم جـامه دران اعطا گردید.

هیات داوران بخش نگاه نو جایزه ویژه خود را نیز به امیـرحسیـن عسـگری برای کارگردانی فیلم بـدون مـرز اهدا کرد. این فیلم محصول موسسه شهید آوینی بوده و در ژانر دفاع مقدس ساخته شده است.

شهیدی فر جایش را به مهران مدیری داد

گزارش خبرنگار ما حاکیست مهران مدیری بعد از اعلام جوایز بخش های مستند و نگاه نو به ناگاه بر روی سن آمد و و ادامه اجرای مراسم را بر عهده گرفت و محمد رضا شهیدی فر هم اجرا به او سپرد.

«هنر و تجربه» برگزیدگان خود را شناخت

بر اساس همین خبر، هیأت داوران بخش هنر و تجربه تندیـس بهترین “فیـلم” این بخش را به فائـزه عزیزخانی برای فیلم روز مبادا اهدا نمود.

همچنین تندیـس ویژه ” فیـلم ” بخش هنر و تجربه به امیـرحسین ثقفی برای “مردی که اسب شد” اهدا شد.

«رخ دیوانه» بهترین فیلم مردمی شد/ غیبت مشکوک «ایران برگر» در فهرست برگزیده ها!؟

به گزارش سینماپرس، با ۳۴۹ نوبت رای گیری و شمارش ۷۱۳۵۶ برگ رای، فیلم سینمایی «رخ دیوانه» به کارگردانی ابوالحسن داوودی با میانگین امتیاز ۳.۱۷ به سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران سی و سومین جشنواره فیلم فجر دست یافت.

ستاد برگزاری آرای تماشاگران رتبه های دوم تا پنجم برگزیده تماشاگران را به شرح زیر اعلام کرد:

عصر یخبندان به کارگردانی مصطفی کیایی با میانگین امتیاز  ۳.۱۰

فیلم کوچه بی نام به کارگردانی هاتف علیمردانی با میانگین امتیاز ۲.۹۸

فرار از قلعه رودخان به کارگردانی غلامرضا رمضانی با میانگین امتیاز ۲.۸۷

فیلم خانه دختر به کارگردانی شهرام شاه حسینی با میانگین امتیاز ۲.۶۵

شایان ذکر است میزان استقبال مردم در زمان اکران فیلمهای سینمایی حقیقت نتایج آرای فوق را بخصوص درباره فیلم «ایران برگر» ساخته مسعود جعفری جوزانی که به تقلب در انتخابات ایران طعنه های فراوان می زند مشخص خواهد کرد.

برگزیدگان بخش اصلی جشنواره«سودای سیمرغ» اعلام شدند

سیمرغ بلورین « بهترین جلوه های بصری» در بخش سودای سیمرغ به وحید قطبی زاده برای فیلم «رُخ دیوانه» اهدا شد.

همچنین دیپـلم افتـخار «بهترین جلوه های بصری» به امیـررضا معتمـدی برای فیلم مـزارشریـف رسید.

گفتنی است، هیأت داوران در این بخش برای جلوه های ویژه میدانی نامزدی را معرفی نکرده است.

سیمرغ بلورین «بهترین طراحی صـحنه» در بخش سودای سیمرغ به محـسن نصراللهی برای فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» اهدا شد.

همچنین سیمرغ بلورین «بهترین صـدابرداری»به محـمود سـماک باشـی برای فیلم من دیه گو مارادونا هستم رسید.

سیمرغ بلورین «بهترین صـداگذاری »نیز به بـهمن اردلان برای فیلم رُخ دیـوانه رسید.

بر پایه این گزارش سیمرغ بلورین «بهترین مـوسیقـی متـن فیلم» به بهزاد عـبدی برای فیلم مـزار شـریف اهدا شد.

داوران جشنواره با احترام و تقدیر از استاد علیرضا زرین دست برای فیلمبرداری فیلم مزارشریف، سیمرغ بلورین «بهترین فیلمبرداری» به علیرضا بـرازنده برای فیلم دوران عاشقی اهدا شد.

سیمرغ بلورین «بهترین چهره پردازی» نیز به مهین نویدی برای چهره پردازی فیلم «ایران برگر» اهدا شد.

هیأت داوران سیمرغ بلورین « بهترین تـدوین» بخش سودای سیمرغ  را به نیـما جعفری جوزانی برای فیلم «عصر یخبندان» اهدا کرد.

همچنین جـهانگیـر میـرزاجـانی برای فیلم «خـداحافـظی طولانی» سیمرغ بلورین «بهترین طراحی لباس» در بخش سودای سیمرغ را از آن خود کرد.

سیمرغ بلورین «بهترین بازیگر نقش مکمل زن» به سحـر دولـتشاهـی برای بازی در فیلم عصر یخبندان اهدا شد. همچنین در این بخش از بازی مینـا سـاداتی در فیلم «عصر یخبندان» تقدیر شد.

سیمرغ بلورین «بهترین بازیگر نقش مکمل مرد» میز در بخش سودای سیمرغ به «هومن سیدی» برای فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» اهدا شد.

بهترین بازیگر اول زن:

با تقدیر از بازی لیلا حاتمی در فیلم دوران عاشقی و مهتاب کرامتی در فیلم عصر یخبندان هیأت داوران در این بخش یک دیپلم افتخار و یک سیمرغ بلورین اهداء کرد.

سیمرغ بلورین “بهترین بازیگر نقش اول زن” به بـاران کـوثـری برای فیلم کوچه بی نام اهدا شد.

دیپلم افتخـار “بهترین بازیگر نقش اول زن” نیز در مراسم اختتامیه سی وسومین جشنواره فیلم فجر به لیلا زارع برای فیلم شیفت شب رسید.

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

سیمرغ بلورین «بهترین بازیگر نقش اول مرد» به سعید آقاخانی برای فیلم خداحافظی طولانی اهدا شد

* بخش فیلمنامه

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به رویا محقق برای نگارش فیلمنامه فیلم «دوران عاشقی» رسید.

دیپـلم افتـخار بهترین “فیلمنامه” به اصغر عبداللهی برای نگارش فیلمنامه فیلم خداحافظی طولانی اهدا شد.

* بهترین کارگردانی 
سیمرغ بلورین بهترین “کـارگردانی” به ابوالحسن داوودی برای فیلم رُخ دیوانه اهدا شد.

 دیپلم افتخـار بهترین «کـارگردانی» به بهـرام تـوکلی برای فیلم «من دیه گو مارادونا» هستم اهدا شد.

سیمرغ بلورین «بهترین فیلم» به بیـتا منـصوری برای تهیه کنندگی فیلم رخ دیوانه اهدا شد.

*جایزه ویژه هیات داوران

هیات داوران بخش سودای سیمرغ جایزه ویژه خود را در قالب سیمرغ بلورین و دیپلم افتخار اعلام کرد.

سیمرغ بلورین “جایزه ویژه هیأت داوران” به جواد نوروزبیگی برای تهیه کنندگی سه فیلم “بهمن”، “اعترافات ذهن خطرناک من” و “من دیه گو مارادونا هستم” رسید.

دیپـلم افتخار “جایزه ویژه هیأت داوران” در بخش سودای سیمرغ به نیـکی کـریمی برای مجموعه بازی های وی و کارگردانی فیلم شیفت شب اهدا شد.

۷۲۶

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا