خانه / اسلاید / یک جراح پلاستیک، برای بیان اعتراض‌اش به “در حاشیه”، از ماجرای قطع انگشت و درآمدهای مهران مدیری گفت و ارقام را مقایسه کرد/ این نامه شدیدالحن را بخوانید
تبلیغات

یک جراح پلاستیک، برای بیان اعتراض‌اش به “در حاشیه”، از ماجرای قطع انگشت و درآمدهای مهران مدیری گفت و ارقام را مقایسه کرد/ این نامه شدیدالحن را بخوانید

یک جراح پلاستیک، برای بیان اعتراض‌اش به "در حاشیه"، از ماجرای قطع انگشت و درآمدهای مهران مدیری گفت و ارقام را مقایسه کرد/ این نامه شدیدالحن را بخوانیدReviewed by اینفوفا on Apr 8Rating:

اینفوفارسی : یادداشت شدیداللحن یک جراح پلاستیک خطاب به مهران مدیری: یادته سر قلب یخی انگشت دستت قطع شد؟ سراغ معروفترین پزشکان نرفتید؟!84f7b7420ad542b139a2db566f227946_XL

قصدم این نیست که به خاطر مبارک بیاورم در ایامی که انگشت کوچک دست شما در سریال قلب یخی قطع شد، مستاصل سراغ معروفترین جراحان این عرصه رفتید.

پخش سریال «در حاشیه» به کارگردانی مهران مدیری از رسانه ملی؛ نارضایتی شدید جامعه پزشکی را در پی داشت.

همانگونه که از قبل نیز قابل پیش بینی بود؛ سریال «در حاشیه» مهران مدیری ، خود « در حاشیه» قرار گرفت و خبرها از اعتراض جدی جامعه پزشکی در پی پخش چندین قسمت این سریال که از ششم فروردین بر روی آنتن شبکه سه رفت؛ حکایت دارد.

شنیده می شود که پزشکان و متخصصان به انحای مختلف در شبکه های مجازی و اجتماعی این اعتراض شدید الحن خود را به گوش مهران مدیری رسانده و تمامی شبکه های اجتماعی منتسب به این کارگردان را مملو از شکوائیه های اعتراضی خود نموده اند.

البته بنظر می رسد که با اتمام تعطیلات نوروزی بر شدت اعتراضات جامعه پزشکی نسبت به پخش این سریال افزوده شود. همچنین سازمان نظام پزشکی کشور در پورتال رسمی خود اقدام به نظرسنجی با این موضوع که « آیا در اعتراض حضوری (با کسب مجوزهای لازم) به پخش برنامه هتاکانه “در حاشیه” و رویه صدا و سیما، بصورت قطعی حضور مییابید؟» نموده است.

در عین حال جنجالی ترین متن اعتراضی که در نوع خود بی سابقه است از صبح دهم فروردین ماه بر روی پورتال رسمی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت که بازخورد گسترده ای نیز در فضای مجازی پیدا نمود.

این متن از سوی دکتر رضا علوی و خطاب به «کارگردان در حاشیه» منتشر شده و ظریف آنکه نه با عنوان مدیران شبکه ۳ و یا رسانه ملی بلکه خطاب به شخص مهران مدیری نگارش یافته است.

متن این نامه شدید الحن از این قرار است:

آقای مدیری

چو به گشتی طبیب از خود میازار

چراغی بهر تاریکی نگه دار

قصد این یادداشت این نیست که به خاطر مبارک بیاورد در ایامی که انگشت کوچک دست راست شما در فصل سوم سریال قلب یخی قطع شد، شما مستاصل سراغ معروفترین جراحان این عرصه رفتید.

شما یادتان نیاید من یادم هست که بسیاری از قسمتهای سریال ویلای من با دستکش سیاه بازی می کردید.

جناب مدیری به حمدالله و والمنه دستان شما به هنر پنجه های “طلایی”کسانی که امروز با همان انگشتان نشانه رفته اید و به تمسخر نشسته اید پیوند زده شده و نجات یافت، آن روزهای سخت و همچنین روزهای افسردگی پس از قهوه تلخ نیز گذشت، دستکش سیاه فراموش شد ولی همیشه سیاهی ها به این زودی فراموش نمی شوند، گاهی زمستان میرود و سیاهی می ماند به ذغال.

جناب مدیری! کسی در هنرمندی شما شک ندارد، در موقعیت شناسی تان نیز! تمسخر نمایندگان اصلاح طلب مجلس ششم در نقطه چین و همچنین برنامه هجو موسوم به بمب خنده (ماهواره) بخواهید، یا نخواهید جزیی از کارنامه کاری شماست. شما همواره نشان داده اید که از هر آب گل آلودی میتوان شاه ماهی گرفت.

پس از سالها حالا به تلویزیون بازگشته اید و چه سوژه ای بهتر از پزشکانی که در این یکسال از هر رسانه ای کوفته شدند، بله بالاخره در این تنور داغ نانهای خوبی می شود چسباند! و شما هم استاد مسلم موج سواری هستید….

جناب مدیری از شما ممنونم، ازین که در کنار طنز الگوهای نیک نیز به ما معرفی می کنید، پزشک درستکاری که در مطب بسیار شلوغ و شیکش جای سوزن انداختن نیست، پرداخت ویزیت الزامی نیست، پول دارو نیز بصورت زیر نسخه ای به بیمار داده می شود، همان روز هم قصد دارد به مناطق محروم جهت کمک رسانی به بیماران برود.

شما که چنین الگوهایی نمایش می دهید چرا خودتان الگو نمی گیرید!؟

چرا قهوه تلخ را بخاطر مسایل مالی و بالابودن دستمزد درخواستی از تلویزیون بیرون کشیدید و به میلیون ها بیننده و هوادار خودتان پشت کردید و سود خود را بر بینندگان تلویزیون خود رجحان دادید؟

نمی گوییم شما هم مثل همان پزشک رایگان کار کنید، اجاره مطب و منشی را از جیب خود بدهید و در نهایت به مناطق محروم خدمت کنید! نه! فقط اگر کمی از حاشیه سود خودتان می کاستید نه قهوه تلخ بی سرانجام میماند، نه جوایز قول داده شده و قرعه کشی شده به خریداران سی دی فراموش می شد، و نه دستمزد برخی بازیگران معوق می شد، نه این مجموعه جدید از هنرمندی هادی کاظمی(باباشاه) بی نصیب می ماند.

آقای مدیری شما که فریاد واسفاها سر می دهید و بداخلاقی جراحی که خارج تعرفه طلب می کند را نقد می کنید، بفرمایید تعرفه شما چقدر است؟ در سال ٩١ پایگاه خبری بولتن نیوز از دستمزد هفت میلیارد تومانی شما برای قهوه تلخ خبر میدهد، و شما این مبلغ را برای ١٠٢ قسمت چهل دقیقه ای گرفته اید، یعنی شما به ازای هر دقیقه حضور ١،٧٠٠،٠٠٠ تومان دریافت کرده اید که میزان حقوق کارگر ایرانی در همان سال (٨٩) ماهانه ٣٠٣ هزار تومان بوده است!

شاید بگویید هنر شما بیش از هنر کارگر ارزش داشته باشد، قبول! هنر آن پزشکی که انگشت قطع شده شما را ترمیم کرد چطور؟ آن پزشکی که شما را از افسردگی پس از قهوه تلخ رهاند چطور؟ آن جراحان پلاستیکی که پنجه های طلایی شان را به تمسخر می گیرد و هنرشان اکنون بر رخ و بدن نیمی از بازیگرانتان خود نمایی میکند چطور؟

شما که تیغ نقدتان تیز است چرا کمی خودتان را نقد نمی کنید؟ چطور پس از سرکارگذاردن میلیونها بیننده در سریال قهوه تلخ و همچنین سرگردانی برندگان جوایز خانه و ماشین، تنها به چند دقیقه اظهار تاسف اکتفا می کنید ولی تیغ انتقادتان را بروی جراحی می کشید که در جراحی عارضه دار باید دستبند بر دستش بزنید؟

چطور مرفه بودن یک جراح پلاستیک برای شما جای ایراد دارد ولی از درامد خود چیزی نمیگویید؟

از قرارداد یک میلیاردی و هفتصد میلیونی برای حضور کوتاه در فیلم پل چوبی و یا قرار داد ١٠٠ میلیونی در سال ٨٨ به استناد گفته های رضا استادی در برنامه چهارسو چیزی نمی گویید، در همان برنامه ای که دستمزد آقای بازیگر، علی نصیریان ٢۵ میلیون و یک چهارم شما اعلام شد!

آقای مهران مدیری، گرچه از تعرفه خود چیزی نمی گویید ولی ما همگی به قیمت شما واقف شده ایم.

قدس آنلاین

۴۳۹

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا