خانه / اسلاید / از «کلاه قرمزی» و «پرده نشین» تا «آرایش غلیظ» و «ایران برگر»/ بهترین های جشن حافظ تقدیر شدند
تبلیغات

از «کلاه قرمزی» و «پرده نشین» تا «آرایش غلیظ» و «ایران برگر»/ بهترین های جشن حافظ تقدیر شدند

از «کلاه قرمزی» و «پرده نشین» تا «آرایش غلیظ» و «ایران برگر»/ بهترین های جشن حافظ تقدیر شدندReviewed by اینفوفا on Jun 18Rating:

به گزارش خبرنگار اینفوفارسی ، مراسم پانزدهمین جشن حافظ با حضور چهره‌های برجسته سینما و تلویزیون و همچنین به دبیری علی معلم در سالن وزارت کشور برگزار شد.جشن حافظ

در ابتدای این مراسم که اجرای آن بر عهده بهنوش بختیاری بود وی با خواندن متنی شروع جشن حافظ را به همه حاضرین تبریک گفت سپس رضا یزدانی یکی از اشعار حافظ را به سبک خود در این مراسم رونمایی کرد.

پس از آن علی معلم دبیر پانزدهمین جشن حافظ به روی صحنه آمد و مراسم را آغاز کرد. وی از سعید امیرسلیمانی، کمند امیرسلیمانی و سپند امیرسلیمانی دعوت کرد که به روی صحنه بیایند تا تندیس حافظ بهترین فیلم مستند را در این بخش اهدا کند.

تندیس حافظ بهترین فیلم مستند به محسن استاد علی برای فیلم «جایی برای زندگی»‌تعلق گرفت که توسط خانواده امیرسلیمانی به وی اهدا شد.

در بخش بعد جایزه بهترین چهره تلویزیونی همراه با کاندیدا شدن مرتضی حیدری، احسان علیخانی، رامبد جوان و آزاده فردوسی‌پور همراه بود که سعید راد برای خواند نام چهره برتر تلویزیونی به روی صحنه قرار گرفت.

سعید راد با اشاره به ۱۷۵ شهید غواص گفت: ماه‌هایی را در جبهه بودم ما سرو قامت‌هایی را از دست دادیم که غرور ملی ما از آنها سیراب می‌شود. از تمام حاضرین می‌خواهم که بایستند و به خاطر شادی‌ که آنها برای ما مهیا کرده‌اند دست بزنند.

در ادامه سعید راد و مهران غفوریان جایزه‌ مشترک بهترین چهره‌ی تلویزیونی سال را به عادل فردوسی‌پور و رامبد جوان تقدیم کردند.

فردوسی‌پور بعد از دریافت جایزه گفت: خوشحالم که این جایزه نصیب من شد چون دیده شدن و برنده شدن همیشه برای من لذت بخش بوده است.

رامبد جوان هم بعد از پخش انیمیشن تیتراژ “خند‌وانه” از عادل فردوسی‌پور برای حضور در برنامه‌ی “خندوانه” دعوت کرد.

جوان با اشاره به اینکه خوشحالم از اینکه این جایزه را دریافت می‌کنم درباره تیزر تلویزیونی که برای خندوانه ساخته بود اما اجازه پخش پیدا نکرد، گفت: خوشحالم که این تیزر در این جشن نمایش داده شد که نمی‌دانم چرا برداشت‌هایی شد که مدیران صلاح ندیدند این تیزر از تلویزیون پخش شود اما امیدوارم در آینده نه چندان دور مردم هم بتوانند آن را ببینند.

در ادامه این مراسم جایزه بهترین بازیگر مردم کمدین تلویزیون با حضور شهاب عباسی و یوسف صیادی به مهران رجبی برای سریال معراجیها و دردسرهای عظیم اهدا شد.

در بخش جایزه بهترین زن کمدی تلویزیون نیز الهام حمیدی به همراه نیوشا ضیغمی برای خواندن نام بهترین بازیگر این بخش به روی صحنه آمدند و این دو بازیگر ریما رامین فر را برای بازی در «پایتخت ۳»، به عنوان بهترین بازیگر زن کمدی خواندند.

در ادامه این مراسم ایلکا عبدالرضایی نمایشی را که شبیه به اجراهایی «استندآپ کمدی»، برای حاضرین اجرا کرد که وی در این نمایش تپق های افراد حاضر در صحنه در دوره های پیشین جشن حافظ را به اجرا گذاشت.

در ادامه این مراسم جمشید مشایخی با حضور بر روی سن یادی از شهدای غواص کرد و  گفت: برای اینکه ایران بماند عزیزانی جان خود را از دست دادند و رفتند. تا ناموسشان مورد تجاوز بیگانه قرار نگیرد و کسی به خاکشان تعدی نکند همچنین باید بگویم اگر باغبانی نباشد یاس پژمرده می‌شود باغبان کسانی هستند که هنردوست هستند.

سپس جمشید مشایخی نام شهرام ناظری را برای ترانه فیلم سینمایی «ایران برگر»، خواند تا برای دریافت تندیس حافظ به روی صحنه قرار بگیرد.

همچنین بهرام رادان زمانی که به روی صحنه قرار گرفت تا نام نفر دوم را بخواند گفت: خوشحالم که بعد از ۱۰ سال در میان شما هستم همچنین نمی‌دانم آیا باید علی معلم را از این به بعد دکتر خطاب کنم یا نه، اما از وی به خاطر اینکه جشن حافظ را سرپا نگه داشته است بسیار ممنونم.

رادان سپس نام همایون شجریان را برای فیلم «آرایش غلیظ» خواند و علی معلم هم از همایون شجریان خواننده ترانه «آرایش غلیظ» خواست که برای حاضرین قطعه‌ای را بخواند و همایون شجریان هم از این موضوع استقبال کرد و گفت: به مراتب خواندن از حرف زدن برایم راحت‌تر است. شجریان با اجرای قطعه‌ای شور حاضرین را برانگیخت.

در ادامه این جشن نوبت به اهدای جایزه بازیگر مرد درام تلویزیونی رسید که هنگامه قاضیانی برای خواندن نفر برتر روی صحنه حاضر شد و با اشاره به شهدای غواص طی سخنانی گفت: در برخی مواقع تاریخ اندوه سنگینی را به ما تحمیل می‌کند. کسانی جانشان دادند تا قبیله آریایی ایرانی همیشه شاد باشد و ما از تمام آنها ممنونیم.

هنگامه قاضیانی تندیس بهترین بازیگر مرد درام تلویزیونی را به داریوش ارجمند برای بازی در فیلم «ستایش ۲»‌ را اهدا کرد.

در ادامه این مراسم جایزه بهترین بازیگر درام تلویزیونی را به شبنم مقدمی برای بازی در مجموعه مدینه دادند که این تندیس توسط پژمان بازغی و شیلا خداداد داده شده است.

بر پایه این گزارش بهترین فیلمنامه تلویزیونی به محسن تنابنده  برای فیلم «پایتخت ۳»، تعلق گرفت. لازم به ذکر است که حمید گودرزی و لادن مستوفی در این بخش برای خواندن نفر برتر به روی صحنه حاضر شدند.

محسن تناینده به ساخت «پایتخت ۴»برای ماه رمضان اشاره کرد و گفت: مجموعه «پایتخت ۴» در حال ساخت است که در ایام ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد ما این مجموعه را در فرصت بسیار کمی ساختیم و همواره تلویزیون در لحظات آخر و در بر کمترین زمان ساخت این مجموعه را بر عهده ما گذاشت و ما با توجه به زمان کمی که داشتیم تلاش کردیم تا مجموعه خوبی را تقدیم شما کنیم.

در بخش بعدی نوبت به اهدا تندیس حافظ به بهترین کارگردان تلویزیون رسید و کوروش تهامی و لیندا کیانی دو نفر بودند که برای خواندن کارگردان برتر به روی صحنه حاضر شدند. بر همین اساس بهروز شعیبی برای فیلم «پرده نشین»‌موفق به دریافت تندیس حافظ در این بخش شد.

بعد از این بخش نوبت به اهدا تندیس حافظ به بهترین مجموعه تلویزیونی رسید سیروس الوند و پوران درخشنده برای اهدا تندیس این بخش به روی صحنه حاضر شدند. حمید مدرسی برای مجموعه «کلاه قرمزی» موفق به دریافت تندیس حافظ این بخش شد.

بعد از اتمام این بخش کلیپی برای حاضرین پخش شد که در آن شخصیت عروسکی دیبی که در مجموعه کلاه قرمزی مورد توجه قرار گرفته است در آن حضور داشت. این کاراکتر که طبق آن چیزی که برایش پرداخت شده است تمام مسائل را وارونه عنوان می‌کند در تصاویری که بر روی سالن پخش می‌شد شروع به انتقاد می‌کرد. این انتقادها که به صورت وارونه از جانب دیبی عنوان می‌شد تماماً انتقاد از روند مدیریتی سینمای کشور داشت. در این کلیپ نسبت به فروش فیلم‌ها بخش هنر و تجربه، فیلمنامه‌ها شرایط خوب سینما و …  مورد انتقاد دیبی قرار گرفته بود که تمام این صحبت‌ها رو به رئیس سازمان سینمایی بود.

در ادامه این مراسم جایزه بهترین نقد به امیر پوریا رسید و تندیس حافظ برای یک عمر فعالیت هنری تقدیم مرضیه برومند شد. در این بخش کلیپی از مجموعه کارهای برومند پخش شد که انتقاد وی را همراه داشت.

برومند در این رابطه گفت: کلیپی را که برای من ساختید شبیه سمفونی مردگان است لحظه احساس کردم که مُردم و این تصاویر برای مرگ من در حال پخش است.

در ادامه مراسم آزاده صمدی و میلاد کی‌مرام برای خواندن نام نفر برتر در بخش بهترین دستاورد فنی در مقابل حاضرین قرار گرفتند در این بخش حسن زاهدی برای فیلم «ایران برگر» انتخاب شد.

همچنین در ادامه مراسم بیژن امکانیان و عبدالله اسکندری به روی صحنه قرار گرفتند تا تندیس حافظ بهترین فیلمبرداری را اهدا کنند که مرتضی غفوری برای فیلم سینمایی «چند متر مکعب عشق» انتخاب شد.

در بخش بعدی تندیس حافظ بهترین موسیقی متن توسط سروش صحت و ویشکا آسایش به بهزاد عبدی برای فیلم سینمایی «متروپل»‌تعلق گرفت.

در بخش بعدی تندیس حافظ بهترین فیلمنامه سینمایی توسط مجید مظفری و بهاره‌ کیان‌افشار به بهروز افخمی برای فیلمنامه « آذر،شهدخت، پرویز و دیگران»، تعلق گرفت.

در بخش بعدی نوبت به انتخاب بهترین بازیگر مرد سینما رسید. در این بخش دو بازیگر انتخاب شدند. همچنین امین زندگانی به همراه فرزاد حسنی برای خواندن اسامی به روی صحنه قرار گرفتند. سپس امین زندگانی نام مجید صالحی را برای فیلم سینمایی «استراحت مطلق»‌خواند. در ادامه این بخش فرزاد حسنی نام امین حیایی را برای بازی در فیلم سینمایی «خانم»، خواند.

در بخش بعدی نوبت به اهدا تندیس حافظ به بهترین بازیگر زن سینمایی رسید. فاطمه گودرزی و رعنا آزادی‌ور برای اهدا تندیس این بخش به دو بازیگر انتخاب شده حاضر شدند. در این بخش گوهر خیراندیش برای بازی در فیلم سینمایی «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران»‌انتخاب شد.

آنا نعمتی نیز برای بازی در فیلم سینمایی‌‌ «انارهای نارس»‌موفق به دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر زن شد.

در بخش بعدی نوبت به اهدا جایزه ویژه هیات داوران رسید که در این بخش رضا عطاران به همراه احمد احمدی برای نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی‌ «رد کارپت»، تندیس حافظ را دریافت کرد.

در بخش بعدی نوبت به اهدا تندیس حافظ به بهترین کارگردان رسید. در این بخش حمید نعمت‌الله برای فیلم سینمایی «آرایش غلیظ»، موفق به دریافت تندیس حافظ شد.

در بخش آخر که نوبت به اهدای تندیس حافظ به بهترین فیلم رسید، جعفری جوزانی هنگام دریافت این جایزه طی سخنانی گفت: خوشحالم که توانستم این تندیس را دریافت کنم. اما باید به این نکته اشاره کنم فیلم سینمایی «ایران برگر»‌ بدون هیچ حمایتی توانست فروش خوبی داشته باشد. تنها حمایت کننده ما مردم بودند.

۲۴۲

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا