خانه / تلویزیون / داستان سری جدید قهوه تلخ تغییر خواهد کرد . نیما و بلوتوس با خوردن قهوه در متروی تهران ظاهر می شوند .
تبلیغات

داستان سری جدید قهوه تلخ تغییر خواهد کرد . نیما و بلوتوس با خوردن قهوه در متروی تهران ظاهر می شوند .

داستان سری جدید قهوه تلخ تغییر خواهد کرد . نیما و بلوتوس با خوردن قهوه در متروی تهران ظاهر می شوند .Reviewed by اینفوفا on Jul 8Rating:

“مجموعه ۲۵ قهوه تلخ روز سه‌شنبه ۲۱ تیرماه توزیع می‌گردد”

به علت تغییرات در روند قصه و نحوه تکثیر و توزیع ، قسمت ۲۵ سریال قهوه تلخ با تأخیر در روز سه‌شنبه ۲۱ تیرماه توزیع می‌گردد .

داستان سریال از انتهای این مجموعه به زمان حال برگشته و تعدادی از شخصیتهای داستان به همراه نیما و بلوتوس با خوردن قهوه در متروی تهران ظاهر می‌شوند . تضاد این شخصیتها با زمان حال ، داستانهای کمدی ، مهیج و جذابی را رقم می‌زند ….
ظاهرا تیم نویسندگان و کارگردانی این مجموعه ، با تاخیرهای بسیار  زمان پخش ، حتی در قسمتهای پایانی ، این مجموعه را با کیفیت بسیار ضعیفی به بازار عرضه می کردند . حتی گروه طرفداران سایت قهوه تلخ ، که عموما طرفدار شخص مهران مدیری هم هستند ، مخالفت ها و انتقادهایشان را مستقیما در سایت ها و کلوب های این مجموعه ابراز کرده اند .
به طور کلی ضعفهای این مجموعه به چند دسته تقسیم می شوند .
۱. نداشتن هدف و انگیزه برای متن و شخصیتها ( شخصیتها هیچ هدفی را دنبال نمی کنند و در هر سه قسمت ممکن است کلا ماهیت یک شخصیت تغییر کند و حتی در سه قسمت بعد ممکن است از داستان حذف شود . مثل بلوتوس که ناگهان از داستان حذف شد .
۲. داستان ، خط روائی ندارد . چون نویسندگان سعی داشته اند که فقط موقعیتهای طنز ایجاد کنند ، از خط اصلی روایت داستان به دور افتاده اند . تعریف یک خطی کل این مجموعه به این شکل است : نیما ( استاد دانشگاه و محقق تاریخ ) ، با خوردن یک قهوه تلخی ( که معلوم نیست از کجا آمده و … ) به زمان سفر کرده و در یک دوره تاریخی مجهول در تهران ، ناخواسته مجبور به زندگی با درباریان می شود .
۳. بازیگران قهوه تلخ هر چه از تولید این سریال که می گذرد ، بیشتر به آن ، صنعتی می نگرند . یعنی در قسمتهای آغازین ، بازیگران به بارور کردن نقش و ایده های خود بیشتر می اندیشیدند ، اما حالا که نقشها و حالات برایشان به صورت روتین در آمده ، به جنبه مادی کار بیشتر فکر می کنند تا بخش معنوی آن
۴. تبلیغهای بی مورد قهوه تلخ باعث جدائی مخاطب از اثر می گردد . وقتی مخاطب برای خرید مجموعه ، مبلغ ۲۵۰۰ تومان پرداخت می کند ، دیگر توقع تماشای تبلیغهای اجباری این مجموعه ( که کم هم نیستند ) از حد می گذرد . کما اینکه این مجموعه اگر ۶۰ درصد پخش معمول خود را در بازار بفروشد ، بدون محاسبه پول تبلیغات ، حدود ۲ برابر و نیم هزینه ساخت و تولید یک مجموعه با حساب دستمزد عوامل و …. بازگشت خواهد داشت .
۵. پخش به موقع سریال ، ( اگر سریال هر چه قدر هم بد یا خوب باشد ) در ضمیر ناخود آگاه مخاطب ایجاد اطمینان و رضایتمندی خواهد کرد .

نقد از ( م . س خبرگزاری زد . لی )

۱۲۰۴

0

۲ نظر

  1. دوستان و همراهان عزیز سایت ، منتظر کامنتهای نظرات و پیشنهادهای شما هستیم . لطفا بعد از خواندن مطالب ، نظر فراموش نشود . با تشکر

  2. واقعا حیف که کارگردانی مثل مدیری داره با این کارها جلوه اش رو از دست می ده . من که خودم یکی از طرفداراش بودم ولی به نظرم کارهاش داره ضعیفتر میشه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا