خانه / اطلاعات عمومی / آپارتمان مخفی در برج ایفل
تبلیغات

آپارتمان مخفی در برج ایفل

آپارتمان مخفی در برج ایفلReviewed by اینفوفا on Apr 4Rating:

وقتی گوستاو ایفل طراحی برج ایفل را انجام می‌داد تصمیم گرفت یک آپارتمان مخفی در برج ایفل برای خودش بسازد. او برای ساخت این آپارتمان کوچک بالاترین نقطه برج ایفل را انتخاب کرد. این آپارتمان در ارتفاع ۳۰۴ متری قرار دارد و به ایفل این فرصت را می‌داد که پاریس دهه ۱۸۹۰ را چشم اندازی زیبا تماشا کند. ایفل در این آپارتمان چندین عکس‌، کابینت، لوازم آشپزخانه، نقاشی‌های رنگ روغن و یک پیانو بزرگ قرار داده بود. در این آپارتمان همچنین یک آزمایشگاه کوچک با وسایل و تجهیزات هواشناسی قرار دارد که ایفل به صورت مستقل در آن کار می‌کرده است.Eiffel-Secret-Apartment

وقتی برج ایفل ساخته شده بسیاری از ثروتمندان پاریس تقاضای بازدید از این آپارتمان مخفی در برج ایفل را داشتند اما گوستاو ایفل با درخواست آنان مخالفت کرد. در عوض او علاقه داشت که افراد مشهوری همچون توماس ادیسون که یک گرامافون به او هدیه داده بود را به این آپارتمان دعوت کند. ادیسون در سال ۱۸۸۹ و در سومین روز اقامت‌اش در پاریس به این آپارتمان رفت.

نویسنده‌ای به نام جیل جونز در سال ۲۰۱۰ تصاویری از آپارتمان مخفی در برج ایفل پاریس را در کتاب‌اش منتشر کرد که در آن مجسمه‌های توماس ادیسون و گوستاو ایفل نیز دیده می‌شود. جیل جونز در کتاب خود یک بعد از ظهر را توصیف می‌کند که ادیسون به این آپارتمان آمده بود. او در این زمینه می‌گوید:

ادیسون بر روی یک صندلی مخملی کم رنگ نشست و به عکس‌ها و نقاشی‌ها نگاه کرد. در آپارتمان ایفل یک پیانو وجود داشت که ادیسون یک آهنگ را با آن نواخت. آن‌ها همچنین شروع به صحبت کردن و کشیدن سیگار کردند.Eiffel-Secret-Apartment-1

این آپارتمان مخفی برای سال‌ها به روی بازدیدکنندگان بسته بود اما در سال ۲۰۱۵ درهای آن به روی عموم گشوده شد. شما می‌توانید ضمن بازدید از این آپارتمان مخفی در برج ایفل مجسمه‌های گوستاو ایفل و توماس ادیسون را نیز تماشا کنید.

۱۸

5

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا